Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien
Toon posts:

ervaring met freelancing als MCSE'er?

Pagina: 1
Acties:
  • 124 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Verwijderd

Topicstarter
Hallo,
Zijn er hier MCSE'er met freelance-ervaring? Zo ja, kun je daar eens wat over vertellen, bijvoorbeeld of het veel moeite kost aan opdrachten te komen. Willen opdrachtgevers wel in zee met freelance MCSE'ers of doen ze liever zaken met detacheringsbedrijven? Andere ervaringen, voor- en nadelen, praktijkverhalen, tips.

Een aantal redenen waarom ik aan het uitzoeken ben of het eventueel iets voor mij is:

- vrijheid
Je zult net zo hard moeten werken, zo niet harder. En ook zul je veel moeten regelen. Met vrijheid bedoel ik dus niet "meer vrije tijd", maar wel: meer invloed op het soort opdrachten, de cursussen die ik volg, het aantal weken vakantie achterelkaar, niet meer als een klein kind behandeld worden (kom maar mee, papa account manager heeft een nieuwe klant opgeduikeld; nee, die cursus mag je niet doen, wij doen niet aan Linux!; wil jij vier weken met vakantie? je mag maar drie weken achterelkaar hoor en anders moeten we daar eerst zwaar over vergaderen; enz. enz.).

- zelfvertrouwen/motivatie
Het lijkt me heel goed voor je zelfvertrouwen als je zelf je geld bijeen kunt schrapen in de markt; je eigen boontjes kunt doppen. Ik verwacht ook een gelijkwaardigere houding te hebben tov opdrachtgevers en me niet meer te voelen als een product dat verkocht moet worden.

- geld
Als ik mijn uurtarief vermenigvuldig met 1750 (aantal geschatte uren p.j., rekening houdende met vakantie, cursus enz.) en ik vergelijk dat bedrag met mijn brutosalaris, dan word ik daar beroerd van. Nu weet ik ook wel dat ik me op die manier niet rijk mag rekeningen: cursussen (die ik nu ook niet krijg, hoewel daar in het uurtarief -neem ik aan- wel rekening gehouden is), pensioen, reiskosten, allerlei afdrachten, verzekeringen kosten veel geld. Maar dan nog word ik er beroerd van.

Ook al zou maar één van bovenstaande verwachtingen uitkomen, dan vind ik al interessant om het te overwegen...

  • Valandil
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 20-11 15:16
Tja,

Freelance heeft zn voor en zn tegens:
+ Salaris
Reken jezelf niet te rijk, want je draait zelf op voor alle verzekeringen, kosten, belastingen etc. Reken maar dat een werkgever ongeveer het dubbele van je maandsalaris aan je kwijt is met alle afdragingen kosten etc erbij.

+ vrijheid
Uiteraard heb je zelf meer invloed over welke opdrachten je aanneemt.

- Zelf verantwoordelijk
Je moet je eigen opdrachten scoren. Ik weet niet hoe je netwerk is en/of je netwerking skills, maar dit is dus echt niet makkelijk. Zekers niet met alleen MSCE, wat vrijwel heel veel techneuten al hebben.

- geen werk geen inkomen
Het spreekt voor zich dat als je geen werk hebt, je ook geen inkomen hebt. Je hebt uiteraard wel je standaard uitgaven, dus het opbouwen van een reservepot is dus wel een must

- onzekerheid
Het nadeel van externe zijn is dat je opdrachten ineens stop gezet kunnen worden. Vaak heeft men een opzegtermijn van een maand, dus je kan plots zonder werk staan.

Motivatie
Ik vraag me af wat je motivatie is om freelance te worden. Zover ik begrijp:
geld, cursussen.

Er zijn zat werkgevers die niet moeilijk doen over je ontwikkeling en waarbij je ook wel een deel zeggenschap hebt over het project dat je aanneemt. Hiervoor moet je uiteraard wel een "grote" mond hebben. Een werkgever biedt aanzienlijk meer zekerheid en gemak met zich mee. Ik zou pas nadenken om voor mezelf te beginnen op het moment dat je je werkgever ontgroeit. Slechts MCSE is lang niet voldoende. Je moet aantoonbare ervaring en kennis hebben, plus een gezond goed netwerk waar je op kan bouwen.

wijze woorden


Verwijderd

Freelancen lijkt me prachtig. Zeker in deze tijd van hoogconjuctuur. De vrijheid, de verdiensten, maar het grote probleem lijkt mij de acquisitie; Het binnen halen van nieuwe klussen. En dat moet je wel doen want de belasting zal het niet accepteren als je maar één opdrachtgever per jaar hebt.

  • Question Mark
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 15:13

Question Mark

Moderator SSC/WOS

F7 - Nee - Ja

Of eea haalbaar is, zal deels afhangen van je werk- en praktijkervaring en wat de markt doet. Momenteel is deze vrij gunstig, maar dat kan over een jaar wel weer anders zijn.

De meeste freelancers die ik ken (lees alle) zijn stuk voor stuk door de wol geverfde specialisten. Ik kan uit je profiel geen achtergrondinformatie (leeftijd, werkervaring, opleiding, etc) van je halen, maar ik ben bang dat het erg lastig gaat worden met 'enkel' MCSE (no offence overigens).

Vergeet ook niet dat je buiten je 40-urige werkweek, ook veel tijd kwijt bent met diverse administratie en het binnenhalen van nieuwe klanten/opdrachtgevers.

Als ik verder tussen de regels van je post doorlees, concludeer ik dat je gewoon ontevreden bent over je huidige werksituatie. Is veranderen van werkgever dan geen optie?

MCSE NT4/2K/2K3, MCTS, MCITP, CCA, CCEA, CCEE, CCIA, CCNA, CCDA, CCNP, CCDP, VCP, CEH + zwemdiploma A & B


  • Janoz
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 20-11 22:59

Janoz

Moderator Devschuur®

!litemod

Die berekening die je doet vertekent de boel nogal. Je gaat er vanuit dat je 43 daadwerkelijk op klus zit, maar houd er rekening mee dat dat een stuk minder kan zijn. Het is niet zo dat je ene klus exact op de andere aansluit. Het zou best kunnen dat je een tijd zonder opdracht zit. Veiliger is om per jaar maar uit te gaan van 20 facturabele weken.

Verder mis ik een beetje wat je nu doet. Wanneer je freelancer wilt worden heb je een netwerk nodig. Een entwerk krijg je alleen wanneer je al een tijdje in de markt actief bent. Je ziet daarom vaak dat freelancers pas gaan freelancen wanneer ze eerst een tijdje als gedetacheerder gewerkt hebben.

Zonder netwerk en/of een leuke opdracht portfolio/CV kun je het eigenlijk wel schudden.

Ken Thompson's famous line from V6 UNIX is equaly applicable to this post:
'You are not expected to understand this'


  • StevenK
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 19:31
Janoz schreef op maandag 05 maart 2007 @ 14:06:
Die berekening die je doet vertekent de boel nogal. Je gaat er vanuit dat je 43 daadwerkelijk op klus zit, maar houd er rekening mee dat dat een stuk minder kan zijn. Het is niet zo dat je ene klus exact op de andere aansluit. Het zou best kunnen dat je een tijd zonder opdracht zit. Veiliger is om per jaar maar uit te gaan van 20 facturabele weken.

Verder mis ik een beetje wat je nu doet. Wanneer je freelancer wilt worden heb je een netwerk nodig. Een entwerk krijg je alleen wanneer je al een tijdje in de markt actief bent. Je ziet daarom vaak dat freelancers pas gaan freelancen wanneer ze eerst een tijdje als gedetacheerder gewerkt hebben.

Zonder netwerk en/of een leuke opdracht portfolio/CV kun je het eigenlijk wel schudden.
Als freelancer kun je in Nederland ook uitstekend via tussenpersonen werken. En zeker in de huidige aantrekkende markt is er werk zat en kun je probleemloos 46 weken billable draaien.

Was advocaat maar vindt het juridische nog steeds leuk


  • Janoz
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 20-11 22:59

Janoz

Moderator Devschuur®

!litemod

StevenK schreef op maandag 05 maart 2007 @ 14:17:
[...]

Als freelancer kun je in Nederland ook uitstekend via tussenpersonen werken. En zeker in de huidige aantrekkende markt is er werk zat en kun je probleemloos 46 weken billable draaien.
Dat is heel leuk en aardig, maar over 4 jaar heb je weer laagconjunctuur. Je moet dan wel genoeg bij elkaar gespaard hebben om ook die tijd door te komen. Tijden zonder klussen, klussen aannemen voor een beduidend lagere uurprijs. Je kunt niet enkel naar 1 jaar kijken voor je billability.

Ken Thompson's famous line from V6 UNIX is equaly applicable to this post:
'You are not expected to understand this'


  • djluc
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 17:52
Wat zijn je ambities? Wat wil je over een x aantal jaar? Kijk vervolgens hoe je dat kunt bereiken, bij een baas, freelance, als ondernemer of misschien wel op een hele andere manier. Eerst vaststellen wat je wilt bereiken en dan de beste manier uitzoeken, niet andersom.

Verwijderd

Topicstarter
Even ter aanvulling. Ik heb MCSE genoemd om ongeveer aan te geven welk type opdrachten ik zou kunnen doen. Ik heb ook HBO Informatica en ik heb ook een jaar of tien ervaring in deze richting. Het klinkt misschien anders, maar ik ben wel degelijk tevreden over mijn huidige werkgever, althans, over het geheel genomen. Geld is zeker niet mijn enige motivatie, hoewel ik me afvraag wat er mis mee is als dat wel zo zou zijn? Als ik dan toch de MCSE'er uit hang, dan haal ik er ook het liefste zoveel mogelijk rendement uit.

  • Free rider
  • Registratie: November 2006
  • Laatst online: 06-08 23:52
Ik ben zelf free-lancer, maar niet in systeembeheer (ontwikkeling).

- Bedrijven die met een freelancer in zee gaan weten van te voren met wie ze te maken krijgen, en wat hun niveau is. Als ze werken met detacheringsbedrijven dan lopen ze het risico dat ze iemand krijgen die pas een half jaar geleden een certificaat heeft gehaald. Daar staat tegenover dat detacheringsbedrijven meer continuiteit bieden - als iemand vertrekt, ziek wordt oid kunnen ze zo om vervanging vragen.
Mijn ervaring is dat de meeste freelancers specialisten zijn.

- Reken er niet op dat je veel cursussen gaat doen: vaak zijn deze stevig geprijsd, daarnaast heb je gedurende die tijd geen inkomsten.

- Acquisitie is niet al te moeilijk in deze tijd. De meeste Werving en Selectiebureaus bieden ook freelance klussen aan (vaak 'contracten' genoemd). In deze constructie stuur je facturen naar het bureau, zij sturen de opdrachtgeven een eigen factuur die 10..20% hoger ligt. Een voordeel is de betalingszekerheid, het bureau zal doorgaans binnen drie weken betalen.

- Mochten mindere tijden aanbreken, dan kan je altijd weer gewoon een dienstverband aangaan. Omdat je je dan veel beter kan presenteren, een CV hebt dat er goed uitziet enz. heb je een voorsprong op je concurrenten.

- Voor tips voor het berekenen van je uurtarief kan je het "Handboek freelancen 2006-2007" aanschaffen - aanbevolen! Tussen de regels door lees ik dat je nu gedetacheerd wordt en ook nog je tarief kent, ik zou zeggen 70..80% van dit tarief vragen.

- Houd rekening met aanzienlijke administratieve beslommeringen, zelfs als je een boekhouder inschakelt.

- Een belangrijk nadeel is dat een carriere verder is uitgesloten.
Pagina: 1