enzoronald schreef op maandag 19 februari 2007 @ 09:51:
Beste mensen,
afgelopen zaterdag een 2ehands polo gekocht (nov. 99) 1.6. Van het weekend mee gereden en absoluut geen problemen gehad. Nu vanochtend de auto proberen te starten en hij doet het volgende :
- acculampje blijft branden als je em op contact zet.
Met 'acculampje' bedoel je waarschijnlijk het laadstroomlampje. Dit hoort uit te gaan als de motor loopt (en de dynamo dus stroom levert). Als de startmotor goed loopt kan je er van uit gaan dat de accu ook goed is.
- als je de motor start, blijft hij misschien een halve seconde stationair branden en slaat dan gelijk af.
Misschien handig om te weten: gisteravond tijdens het laatste stukje rijden reageerde het gaspedaal niet heel super. Een tweetal keer was het zo dat ik het gaspedaal intrapte, maar dat er niet direct een actie was, maar pas na een paar seconden.
Kan iemand mij wat meer inzicht geven ??
Je motor 'loopt' heel even, dus je kan er van uit gaan dat er benzine terecht komt in de cylinder en dat er vonkjes zijn om de benzine te ontsteken. Ik denk dus niet dat het de startonderbreker is, want die zou ingrijpen op ofwel de ontsteking, of de inspuiting.
De vraag is alleen waarom hij niet blijft lopen. Bij het starten wordt er een starthoeveelheid brandstof ingespoten (de 'priming pulse') en als de motor eenmaal loopt bepaalt de computer aan de hand van (met name) de luchtmassameter hoeveel lucht er de motor in komt, en welke hoeveelheid brandstof moet worden ingespoten. Als ik bij mijn auto de luchtmassameter lostrek loopt ie inderdaad precies een halve seconde, want de computer krijgt niet te horen dat er lucht binnenkomt en spuit geen brandstof in.
Ik zou zeggen: het probleem zit ergens in de brandstoftoevoer. Je klinkt niet echt als een sleutelaar, maar ik zou zo te werk gaan:
- check stekkertjes op belangrijke sensoren (luchtmassameter, temperatuursensor(en), injectoren, relais, hoofdstekker ECU etc). Maak alles droog en corrosievrij.
- check de massa-aansluitingen
- meet de sensoren door, of wissel ze uit. Begin met de belangrijkste.
- meet de kabelboom door
- check de opbrengst en druk van de benzinepomp (dit is niet voor de beginner, zo'n pomp spuit in no-time liters benzine over je heen

).
- laat de ECU uitlezen, of hang er een andere in. Er zijn ook trucjes om de ECU te resetten, staat in de sleutelhandleiding. Doe dit trouwens maar als eerste.
Over dat probleem wat je had tijdens het rijden: ging het indrukken van het gaspedaal gepaard met stotteren of inhouden? Als je het pedaal snel indrukte, sloeg de motor dan tijdelijk af? Zoja, zeker kijken naar de luchtmassameter.
Voor de ontsteking geldt ongeveer hetzelfde.
Oftewel: breng het ding naar de garage. Vervolgens kijken ze een beetje moeilijk en mompelen dat het allemaal goed komt. Twee-drie dagen gaan voorbij en je belt er een keertje achteraan. Ze zijn er aan bezig, zeggen ze. Na een week en nog wat vage telefoontjes besluit je zelf langs te gaan en tref je je auto op precies dezelfde plek als waar je em achter had gelaten. Je kaart het verontwaardigt aan bij de werkplaatschef. Ze gaan er nu ECHT naar kijken. Twee weken en weer een paar telefoontjes later kan je je auto eindelijk ophalen. Je krijgt een rekening voor een nieuwe ECU, brandstofpomp, bougies, bougiekabels, luchtmassameter en drie volle dagen werkplaatstarief. De oorzaak van het probleem hebben ze nooit gevonden, maarja....je bent blij dat je weer vervoer hebt. Je schrijft drie boze brieven en betaalt uiteindelijk mokkend de helft van de rekening. Een paar zorgeloze jaren gaan voorbij, tot die ene regenachtige dag dat je op weg naar een sollicitatiegesprek midden op de A2 stil staat, met precies dezelfde symptomen.
Injectie...mooi spul
I reject your reality, and substitute my own.