Ik ga voor een goedbezochte website een poll systeempje maken. Deze poll zal dmv een javascript include en een call, overal op de website gezet kunnen worden. In de poll worden de bezoeker aantal vragen gesteld, welke ingevoerd worden door de beheerder van de site. De beheerder kan een ongelimiteerd aantal vragen invoeren, en kiezen uit verschillende antwoordmogelijkheden (mbv. radiobuttons, checkboxes, textarea voor open vragen). Het moet er ongeveer zo uit komen te zien:
Nu kan ik grofweg kiezen uit twee ontwerpen:
Mijn vraag is: wat zijn volgens jou de voor- en nadelen van deze manieren? Ik ga er vanuit dat de site doorgroeit en dat er een substantieel aantal polletjes ingevuld gaat worden elke dag.
code:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
| +-----------------------------------------+ | Heeft dit artikel uw vraag beantwoord? | | | | O ja, helemaal! | | O ja, maar volgens mij kan het korter | | O Nee, nu zit ik weer met nieuwe vragen | | O Nee, ik vond het drie keer niks | | | | vraag 1 van 6 | +-----------------------------------------+ |
Nu kan ik grofweg kiezen uit twee ontwerpen:
- telkens als de gebruiker een vraag beantwoord, stuur ik het antwoord naar de server, en stuur via een XMLHttpRequest een nieuwe div-inhoud (= de volgende vraag met mogelijke antwoorden) terug naar de client
- ik kan ineens alle vragen met mogelijke antwoorden naar de client sturen, en een javascript functie schrijven welke deze array met vragen doorloopt en pas aan het einde (als vraag 6 beantwoord is), de resultaten naar de server stuurt
Mijn vraag is: wat zijn volgens jou de voor- en nadelen van deze manieren? Ik ga er vanuit dat de site doorgroeit en dat er een substantieel aantal polletjes ingevuld gaat worden elke dag.
"Real software engineers work from 9 to 5, because that is the way the job is described in the formal spec. Working late would feel like using an undocumented external procedure."