[voeding] Zwakke voltages in Everest

Pagina: 1
Acties:

  • Phrantic
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 06-09-2022
Beste Tweakers,

Ik heb in mijn onlangs aangeschafte systeem een OCZ ModStream 450 Watt voeding zitten. Nu heb ik er geen twijfel over dat dit een goed merk is voor voedingen en dat de amperages voldoende zijn voor mijn systeem. Maar laatst, terwijl ik in Everest mijn temperaturen aan het controleren was, viel mijn oog op de nogal afwijkende spanningswaarden:

Afbeeldingslocatie: http://img170.imageshack.us/img170/8513/everestap6.th.jpg

Ik ging er eerst vanuit (gezien mijn gebrek aan natuurkundigheid) dat het systeem gewoon in idle mode lagere voltages gebruikte. Maar toen ging ik even Googlen wat andere mensen voor waarden hadden (dit zie je op de achtergrond van m'n screenshot :P) en toen zag ik de waarden veel dichter liggen bij wat ze horen te zijn.

7.66v voor de 12v lijn lijkt mij nogal laag, en -2.91 op de -5 vind ik ook niet zo spannend. Ik begrijp dat een pc met te lage spanningswaarden niet kan starten, maar ik vraag me af wat de consequenties van te lage spanningen zijn wanneer de pc wel start. Als ik aan het gamen ben, schommelt de 12V lijn tussen 7v en 10v (geminimaliseerd tijdens de game en gekeken). Maar nog altijd geen 12v. En de andere lijnen zijn ook nogal afwijkend.

Mijn specs in het kort: E6300, P5B-E, 7900GT, 2GB PC2-6400.

En als ik nu toch bezig ben, misschien kan iemand me verklaren waarom Everest bij mij geen CPU/core temperaturen uitleest?

hoi


  • cman
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 10:59
met zulke afwijkende resultaten lijkt het me sterk dat je pc stabiel draait. Mijn gok: everest leest het verkeerd uit

BOE


  • warp
  • Registratie: Januari 2000
  • Niet online
En wat voor waarden zie je in de BIOS? Tooltjes lezen voltages en temps e.d. wel vaker verkeerd uit. Zeker de al wat verouderde. ;)

  • Phrantic
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 06-09-2022
Oh ja, de BIOS voltages 8)7

3.3v: 3.31
5v: 5.6
12v: 9.5

hoi


  • Tennie
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 04-02 01:28

Tennie

Music Comes in Silver Pills

nou die 9.5 ipv 12 is ook niet heel best hoor, helemaal niet met zo een OCZ voeding icm jou opstelling. probeer het eens met een andere voeding.

Ga eens wat vaker op kraamvisite!


  • blubbers
  • Registratie: December 2005
  • Nu online
Als je pc 100% stabiel is kloppen de waarden gewoon niet.

  • bassie
  • Registratie: November 2006
  • Laatst online: 03-11-2025
Als je voltages wilt uitlezen gebruik dan een multie meter ofzo, dus niet uit de bios of wel programma dan ook dat klopt bijna nooit.

  • Widow
  • Registratie: Juli 2003
  • Laatst online: 12-02 16:02
Wat bovenstaande zegt, meet met een multimeter :P die zijn veeeel betrouwbaarder dan die ingebouwde volt monitorring dingen.

Niets is zo permanent als een tijdelijke oplossing.

Pagina: 1