Testen, tester, testengineer, testanalist, testcoord....etc.

Pagina: 1
Acties:
  • 3.396 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 155855

Topicstarter
"ik geef ze geen ongelijk, testen is niet het meest inspirerende werk"

Ik had een paar dagen geleden een topic gevonden over het testen zelf, maar kan die helaas niet meer terug vinden. maar ik heb een vraag over de functies mbt testen..

Ten eerste klopt de vraag hierboven wat iemand eerder in een andere topic heeft geschreven over het testen???

Ik ben pas HBO afgestudeerd. Ik ben 23 jr geen relevante werkervaring. Ik ben op zoek naar werk. Ik wil het liefst iets wta bij mijn opleiding past. Mijn opleiding is heel breed. Maar ik zoek een functie waar ik als 'consultant' een schakel ben tussen de gebruikers en programmeurs om het zo maar te noemen. Ik denk zelf hierbij aan de functies functioneel beheer / informatieanalist , en een tester is eigenlijk ook een schakel tussen deze twee groepen.

Bijna alle bedrijven vragen een aantal jaren ervaring voor informatieanalist en funct beheer. Ja en die heb ik niet. Om daar te kunnen komen moet ik onderaan beginnen, BIJVOORBEELD als tester om zo ervaring op te doen en door bij te scholen richting informatieanalis te komen. Via testen kost me dit ongeveer 5 jr.

Is er een andere mogelijkheid om die functies uit te kunnen oefenen?? Informatieanalist??? Functioneel beheer?? OF kennen jullie nog andere functiebenamingen voor wat ik wil ??

Dank u,

FB

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MicroWhale
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 23-06 11:49

MicroWhale

The problem is choice

waar ben je op afgestudeerd? :?

Het enige belangrijke is dat je vandaag altijd rijker bent dan gisteren. Als dat niet in centen is, dan wel in ervaring.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 155855

Topicstarter
Communicatie Systemen aan de HAN (Arnhem)

Curriculum:

De bachelor of Communcation, die zijn competenties met name in zal zetten voor het ontwerpen,
vormgeven, bouwen en implementeren van mediasystemen ten behoeve van de communicatiefunctie
tussen mensen, organisaties en bedrijven.

$OJHPHHQ
De studie Communicatie Systemen richt zich vooral op de mens, als gebruiker van informatie- en
communicatiesystemen. Centraal in de opleiding staan communicatieprocessen, maar steeds in enige relatie tot ICT. Om die relatie met ICT te benadrukken, kunnen we het begrip Communicatie Systemen vertalen als Digital Communication, oftewel het inzetten van digital media in organisatie en bedrijven. In de opleiding wordtde relatie tussen communicatieprocessen en ICT op drie manieren uitgewerkt:
· Communicatieprocessen met ICT: de mens-machine interactie
Waarom is de ene website gemakkelijk in gebruik, prettig leesbaar en mooi vormgegeven, terwijl de andere website dat niet is? Welke elementen zijn er dan in het spel? Hoe werken de hersenen, dat een computertoepassing eenvoudig “begrepen” wordt, de andere niet? Deze en andere vragen spelen een rol bij dit aspect, ook wel genoemd: de human-computer interaction
· Communicatieprocessen, ondersteund door ICT
Hoe worden digitale media ingezet in organisaties, in de interne en externe communicatie. Bij dit aspect wordt kennis aangereikt over de vele vormen van digital media, zoals intranet, e-business, multimedia, e-mail, (mobiele) telefonie, etc. Hoe en waar kunnen deze digital media ingezet worden, en welk communicatieprobleem wordt daarmee opgelost?
· Communicatieprocessen rond ICT-trajecten
Het derde aspect heeft een wat algemener karakter, en wordt ook ingevuld bij richtingen als Bedrijfskundige Informatica, met natuurlijk een wat andere benadering. Centraal staat de ervaring, dat bij vrijwel alle automatiseringstrajecten communicatieve vaardigheden van belang zijn - met name in het voor- en natraject.In het voortraject dienen de toekomstige gebruikers aan te geven, wat hun eisen en wensen zijn m.b.t. het in te voeren systeem. In het natraject gaat het om de begeleiding van de invoering ervan. Wat verandert er precies ten opzichte van de huidige gang van zaken. Betreft het een compleet ander systeem, en moet er aan een opleiding gedacht worden? Is het een verandering van procedurele aard, en moeten er aan de juiste mensen de juiste instructies worden gegeven? Wat verandert er voor de organisatie en hoe leiden we die verandering in goede banen? Ook deze aspecten komen in de basisopleiding aan de orde. Kortom: we mikken op generalisten, met uitstekende communicatieve vaardigheden, maar met voldoende kennis van de diverse vakgebieden, om op gelijkwaardig niveau met de specialisten te kunnen communiceren. Generalisten, die hun plek vinden in functies, waarin diverse disciplines met elkaar moeten
samenwerken. Die klussen kunnen uitvoeren zoals
- doelgroepgericht websites en klant- c.q gebruikersvriendelijke e-commerce omgevingen;
- multimedia producties voor bijv. bedrijfs- of productpresentaties, voorlichtings- of public
relations materiaal;
- educatieve software, edutainment en computerspelletjes;
- gebruikersgerichte userinterfaces van applicaties of apparatuur;
- systemen voor interne en externe communicatie van een organisatie, waarbij gekeken
wordt welke middelen als intranet, e-mail, groupware, communicatieplatforms, mobiele
telefoons en SMS het beste ingezet kunnen worden.
Aan welke beroepen kun je denken? Om op deze vraag een antwoord te geven, maken we onderscheid tussen “start”functies en “doorgroei”functies.
Om met de laatste categorie te beginnen: de CS-er kan terecht komen in functies, waarbij
communicatieve vaardigheden en technisch inzicht gecombineerd zijn in één functie.
· Project manager van een intranet-project, een e-business-traject of een multimedia productie
· E-business adviseur
· Multimedia adviseur
· IT-beleidsmedewerker
· Content manager
Een functie dus, waarbij met meerdere disciplines moet worden samengewerkt. Grafische vormgevers,programmeurs en tekstschrijvers, bijvoorbeeld. De CS-er heeft van deze disciplines verstand, zonder zich specialist te kunnen noemen. Omdat de CS-er flink wat in de bagage heeft rondom user-interface problematiek, kunnen ook hier functies worden aangewezen, zoals usability-engineer en software-tester. Dit kunnen zowel “start”functies als “doorgroei”functies zijn.

IK DENK DAT DIT WEL DUIDELIJK GENOEG IS

GEKOPIEERD UIT MIJN OUDE CURRILCULUM VAN DE HAN (www.han.nl)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MicroWhale
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 23-06 11:49

MicroWhale

The problem is choice

Als we dan toch gaan copy-pasten:
Wanneer je deze opleiding hebt afgerond, zul je optreden als tussenpersoon tussen technici, automatiseerders, beslissers en gebruikers van communicatiesystemen. Je komt terecht bij allerlei soorten bedrijven, de overheid of bij organisaties, bijvoorbeeld als projectmanager, informatiemanager, webdeveloper en contentmanager.
bron
OT:
Ga eens solliciteren bij een ICT-dienstverlener. Deze kunnen je vrijblijvend vertellen wat ze met je kunnen/willen. Mocht je dat teveel vinden, ga eens naar open dagen waar recruiters van ICT-dienstverleners te vinden zijn. Die kunnen het groeipad binnen jouw mogelijkheden voor je schetsen.

Het enige belangrijke is dat je vandaag altijd rijker bent dan gisteren. Als dat niet in centen is, dan wel in ervaring.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 155855

Topicstarter
hahah teveel vinden???

vorige week (dus in 1 week!)
GESPREKEN GEHAD BIJ DE BEDRIJVEN:

Brunel te Deventer
LogicaCMG te Arnhem
Capgemini
Getronics PR te Nieuwegein en Deventer (2 functies) (3 gesprekken gehad)
Valori te Nieuwegein
GX te Nijmegen


GEPLANDE VOOR DEZE WEEK EN VOLGENDE WEEK:
Sogeti te Rotterdam
Accenture te Almere
2e gesprek bij Valori
Spits Careerevent te Utrecht
Unit Red te Rotterdam
ITequals te Amersfoort
BIC Quality te Delft
Qualityhouse

en bein maart naar de nationale carrierbeurs

PS. de bovenstaande bedrijven zijn niet de bedrijven waar ik in geinteresseerd in ben maar daadwerkelijk al een afspraak heb gehad of al een afspraak heb staan.

Dus ben al aardig bezig nu!

Maar wat ik wel raar vind is dat er veel vraag naar is naar testers?! Dit is eigenlijk niet de functie waar ik naar toe streef. Maar ik wil wel laag beginnen om door te stromen naar een functie die bij mij past. Is dit mogelijk of moet ik ergens anders beginnen ?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • @r!k
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 30-06 17:01

@r!k

It is I, Leclerq

vraag het tijdens de gesprekken zou ik zeggen. Zij kunnen je daar meer over vertellen dan wij.

Een hele rij microsoft certificeringen.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • haroldinho
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 30-06 05:34
Anoniem: 155855 schreef op maandag 12 februari 2007 @ 15:33:
hahah teveel vinden???

vorige week (dus in 1 week!)
GESPREKEN GEHAD BIJ DE BEDRIJVEN:

Brunel te Deventer
LogicaCMG te Arnhem
Capgemini
Getronics PR te Nieuwegein en Deventer (2 functies) (3 gesprekken gehad)
Valori te Nieuwegein
GX te Nijmegen


GEPLANDE VOOR DEZE WEEK EN VOLGENDE WEEK:
Sogeti te Rotterdam
Accenture te Almere
2e gesprek bij Valori
Spits Careerevent te Utrecht
Unit Red te Rotterdam
ITequals te Amersfoort
BIC Quality te Delft
Qualityhouse

en bein maart naar de nationale carrierbeurs

PS. de bovenstaande bedrijven zijn niet de bedrijven waar ik in geinteresseerd in ben maar daadwerkelijk al een afspraak heb gehad of al een afspraak heb staan.

Dus ben al aardig bezig nu!

Maar wat ik wel raar vind is dat er veel vraag naar is naar testers?! Dit is eigenlijk niet de functie waar ik naar toe streef. Maar ik wil wel laag beginnen om door te stromen naar een functie die bij mij past. Is dit mogelijk of moet ik ergens anders beginnen ?
Ik ben nu bij een van de bedrijven uit je rijtje werkzaam als testanalist, dit is ook niet mijn einddoel maar ik vind het een mooie discipline om te starten (lees veel ervaring opdoen) omdat je op de scheiding van het technische en het functionele vlak zit.

[ Voor 3% gewijzigd door haroldinho op 12-02-2007 16:02 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MicroWhale
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 23-06 11:49

MicroWhale

The problem is choice

En wat zeiden die bedrijven over je kennis?
Wat zijn je mogelijkheden als starter binnen een ICT-dienstverlener?
Wat is voor die bedrijven de motivatie om jou te laten beginnen als tester?
Zijn er vanaf de voorgestelde instap-functie mogelijkheden om naar de gewenste functie te komen?

Het enige belangrijke is dat je vandaag altijd rijker bent dan gisteren. Als dat niet in centen is, dan wel in ervaring.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 155855

Topicstarter
MrWilliams schreef op maandag 12 februari 2007 @ 16:02:
En wat zeiden die bedrijven over je kennis?
Behalve LogicaCMG vonden de rets mijn opleiding juist passen bij functies als testen, ook wel bij andere functies, maar geen ervaring was een reden waarom het niet mogelijk was.
MrWilliams schreef op maandag 12 februari 2007 @ 16:02:
Wat zijn je mogelijkheden als starter binnen een ICT-dienstverlener?
-Vaak als tesanalist / testengineer.
-Maar heb ook een functie aangeboden gekregen voor netwerkbeheerder ('globaal' gezegd).. is niks voor mij..
- softwaredeveloper (ben ik helemaal niet!)
- en ook webdesign (dan kan ik net zo goed een eigen bedrijf beginnen denk ik dan)
- ow jah en soort suportdesk... backoffice of zo...

ja heel veel starters baantjes dus, het NIET LEUKE werk denk ik, oftewel ERVARINGwerk
MrWilliams schreef op maandag 12 februari 2007 @ 16:02:
Wat is voor die bedrijven de motivatie om jou te laten beginnen als tester?
Ik denk dat er veel vraag naar is, vraag naar testers, en dat ik jong ben en geen ervaring heb en niet weet wat ik wil en meteen ergens op willen laten zetten en zo de gaten in de markt vullen en hun eigen voordeel op doen.
MrWilliams schreef op maandag 12 februari 2007 @ 16:02:
Zijn er vanaf de voorgestelde instap-functie mogelijkheden om naar de gewenste functie te komen?
dat zeggen ze wel, dat ik als tester kan beginnen en dan naar andere functies kan doorstromen, zoals informatieanalist, maar hoe zeker is dat? is er een soort garantie daarvoor? of zit ik straks vast in het hokje van tester?? dus kan ik alleen testanalist daarna testcoordinator en daarna weer testmanager of zo worden ?? en nergens anders naar toe?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Speedy
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 12:41
Ik ben zelf werkzaam bij Sogeti als testengineer sinds 5 maand. Ben ook net van school af (Technische Informatica Beheer aan de Saxion Hogeschool Enschede, zeg meer de richting van systeem- netwerkbeheerder) en testen was ook niet het eerste wat bij mij op kwam, sterker nog ik had er nog nooit van gehoord dat je daar je beroep van kon maken! Werd gebeld door Sogeti met de vraag of ik interesse had in een baan als testengineer (toch wel de marktleider op dat gebied :P) en ben daar naar toe gegaan om te zien wat ze te bieden hadden.
Moet zeggen dat het verhaaltje best interessant klonk. Dit vooral om, wat je zelf al aanhaalt, de schakel tussen bouwer en beheerder/gebruiker.

Ben nu 2 maand aan het werk (na opleiding en een tijdje tussen opdrachten in) en het bevalt me tot op heden best goed. Het is niet de functie waar ik wil eindigen (als je dat wil heb je weinig ambitie of je wil graag uitvoerend bezig blijven), maar als instap in de IT markt zeker niet verkeerd. Binnen Software Control (testdivisie binnen Sogeti) kan je uiteraard hogerop van uitvoerend naar aansturend, maar je kan binnen Sogeti zelf ook alle richtingen op mocht het testen je niet bevallen (richting architectuur, bouw of beheer bv).
Pluspunt van Sogeti vond ik de uitgebreide opleidingsmogelijkheden die ze bieden en de sfeer tijdens het gesprek, maar moet zeggen dat ik verder weinig sollicitaties gedaan heb.

En dat testers zo gewild zijn is niet verwonderlijk ... bij de bouw gaat natuurlijk het een en anders mis :P

Dat ze je opleiding vonden passen bij de functie is niet zo gek, je hebt nog geen ervaring, maar je hebt wel een bepaald niveau. De rest leren ze je wel bij.

[ Voor 11% gewijzigd door Speedy op 12-02-2007 16:33 ]

Flickr | Lego collectie


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • descon
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 02-05 07:58
Het lijkt mij anders erg saai, heb ook een paar keer wat test werk gedaan en was blij dat ik er vanaf was :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Moerk
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 07:34
Ik ben nu 1,5 jaar geleden begonnen bij LogicaCMG Arnhem en heb diverse collega's die net als jij aan de HAN hebben gestudeerd(volgens mij zelfs dezelfde opleiding). Je kunt bij LogicaCMG een Masterclass Testen volgen waarin je in 6 weken tijd de complete basis van het testen wordt bijgebracht. Dit heb ik ook gedaan en het is mij heel goed bevallen. Uiteindelijk moet je zelf beslissen, maar ik ben blij met de keuze die ik gemaakt heb. :)

bla-di-bla


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Supermario16
  • Registratie: Mei 2004
  • Laatst online: 30-06 16:52
Ik ben nu ook met soort gelijke opleiding bezig maar vraag me altijd af, wat moet ik me hierbij voorstellen???
Programma's testen / controleren of alle gestelde eisen aanwezig zijn??

Kan iemand wat voorbeeld werkzaamheden posten?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Moerk
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 07:34
Testen houdt in weze in dat je checkt of de software die gebouwd is overeenkomt met de specificaties. Dit gebeurt op een aantal niveaus (aan de rechterkant van het V-model van laag naar hoog niveau), bijvoorbeeld:
- Unit test (whitebox tests door de programmeur)
- Integratie test/systeem test (blackbox test door tester)
- Gebruikers Acceptatie Test (test door de eindgebruiker)
- Productie Acceptatie Test (test door de functioneel/applicatie beheerders)

In mijn project ben ik verantwoordelijk voor de Integratie/Systeem test. Ik analyseer de functionele specificaties en maak testgevallen met behulp van testtechnieken. Deze testgevallen voer ik uit en de issues/bevindingen/errors/bugs/watvoornaamjeeraanwiltgeven rapporteer ik terug aan de ontwikkelaars/programmeurs door middel van een issuedatabase. Als de issues opgelost zijn, hertest ik ze weer en als het opgelost is dan sluit ik de issue. Dit gaat net zolang door totdat alle issues opgelost zijn.

Ik begeleid ook de gebruikers tijdens de GAT en dat vind ik wel een leuk aspect aan het testen, het contact met de eindgebruikers.

Dit is even in het kort wat ik tijdens mijn project doe, maar hier heb je allerlei varianten op.

In principe komt het hierop neer:
- Houdt je van een beetje puzzelen(analyseren van functionele specificaties)
- Ben je een pietje precies
- Houdt je van contact met eindgebruikers
- Wil je ingezet kunnen worden op diverse projecten, met diverse klanten en diverse systemen(dus niet alleen SAP, Web enz.)

Wordt dan tester! :)

Trouwens, google eens op de 2 testmethodieken: Testframe of TMAP. Dan kom je al een heel stuk meer te weten over wat testen inhoudt.

[ Voor 5% gewijzigd door Moerk op 12-02-2007 20:56 ]

bla-di-bla


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 35978

Wat is er eigenlijk mis met onderaan beginnen als je als 23-jarige ergens binnenkomt terwijl je zelf al aangeeft geen enkele ervaring te hebben en nog niet precies te weten wat je wilt :?

Ga gewoon ergens werken, doe ervaring op en zoek uit wat je leuk (of niet) vind, daarna mag je eisen stellen :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MSalters
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 18-06 11:36
Voor een goede tester is het meestal vrij simpel doorstromen naar test automatiseerder. Testen zelf is misschien niet het meest inspirerende, nee, maar voor mensen die dat ook vinden is er genoeg uitdagender werk. Een goede tester is namelijk goud waard, die kun je namelijk een hele groep laten aansturen. Schrijf een paar testscripts, copy-paste ze en maak een paar zinnige variaties tussen de scripts, en je hebt werk voor je hele groep. Maar wat zinnig nou precies is, daarvoor moet je het product wat je test goed snappen. Dat leer je nog niet op een HBO, helaas, en het varieert in alle eerlijkheid ook wel tussen bedrijven. TomTom is geen ING bank, andere producten moeten ook anders getest worden.

Man hopes. Genius creates. Ralph Waldo Emerson
Never worry about theory as long as the machinery does what it's supposed to do. R. A. Heinlein


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 155855

Topicstarter
Anoniem: 35978 schreef op maandag 12 februari 2007 @ 21:08:
Wat is er eigenlijk mis met onderaan beginnen als je als 23-jarige ergens binnenkomt terwijl je zelf al aangeeft geen enkele ervaring te hebben en nog niet precies te weten wat je wilt :?

Ga gewoon ergens werken, doe ervaring op en zoek uit wat je leuk (of niet) vind, daarna mag je eisen stellen :)
er zijn namelijk ook YP informatieanalisten en niet alleen YP tester... de vraag naar testers is groter dan de vraag naar informatieanalist of funct beheerder, vandaar...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 209167

Met AMBI-modules: BasisAMBI, HX1, HSB1, MX1 en (recentelijk): ITIL Foundation, MCP 70-270 en TMap Professional Advanced en géén ICT-werkervaring wil ik, als 36-jarige, de switch maken van de administratie naar de IT en wel als junior/trainee-softwaretester. Ik heb komende anderhalve week diverse gesprekken bij detacheringsbedrijven en gesprekken voor interne testfuncties bij zowel ICT-bedrijven als niet-ICT-bedrijven. Heeft iemand enig idee wat ik kan opgeven als salarisindicatie?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • vinnie1908
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 30-06 14:45

vinnie1908

Appel != peer

TMap is niet zo bijzonder meer aangezien er sinds een maandje of 2 nu TMap Next is gekomen ;)

Zonder dollen; Het ligt ontzettend aan wat jij wilt verdienen, wat jij denkt mee te kunnen brengen aan ervaringen binnen de branche en in welke branche je terecht komt. Wil je tester worden, handmatig uit het FO/TO/Use-Case gevallen onttrekken en deze verwerken of wil je Datawarehouse testing gaan doen. Wil je geautomatiseerd gaan testen (combinatie tussen programmeren en testen, tenminste mijn indruk daarvan) of wil je richting het opzetten van testsoorten en het verwerken van de test-outputs?!

Dat heeft allemaal invoed op je test-salaris, mocht je een inschatting geven wat ik verdien (kan/ga/mag/heb verdiend) kan je even een PM sturen.

"Sometimes I have a difficult time handling myself in social situations. I just start scampering around neurotically, frantically jumping all over guests. I think it all goes back to when I was raised in the wild by miniature schnauzers."


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 227367

Anoniem: 155855 schreef op maandag 12 februari 2007 @ 16:17:
[...]


Behalve LogicaCMG vonden de rets mijn opleiding juist passen bij functies als testen, ook wel bij andere functies, maar geen ervaring was een reden waarom het niet mogelijk was.

[...]
Dat vind ik opmerkelijk, want ik heb exact dezelfde studie gedaan en ik ben als tester werkzaam bij LogicaCMG...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -W0kk3L-
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 14-05 22:15
Wat ik persoonlijk jammer vind, is dat testen door personen als "onderaan de ladder" ingeschat wordt. Mensen die dat vinden moeten absoluut NIET gaan testen. Testen is een vak. Het is net zo verantwoordelijk als een product ontwerpen of bouwen. En je kunt het of je kunt het niet. Iemand een trucje leren hoe ze een ontwerp lezen, en volgens een "standaard TMap" boekje testgevalletjes definieren.... dat is nog geen testen. Dat kan iedereen met een beetje verstand. Het vak Testen leer je met de jaren. Je leert waar je op moet letten, hoe je situaties aan moet pakken, hoe je met slecht afgeleverd werk, maar ook uitstekend afgeleverd werk moet omgaan. En vooral out-of-the-box denken. Dat laatste leer je enkel door ervaring. Niet enkel door een boekje (hoewel de laatste verse al meer dan 700 pagina's is en je het geen boekJE meer kunt noemen) te lezen, maar door het te leren.

Vijf jaar ben ik nu werkzaam in het testvak. Nog niet eens zo heel lang dus (al zeg ik het zelf). Maar ik vind het met de dag leuker worden. Waarom? Omdat ik elke dag weer meer ervaringen op doe. Ervaringen bij de ene klant die ik weer kan gebruiken bij een volgende. En dat boekje? Dat ligt er nog wel hoor. Op de plank, als naslagwerk. Want het meeste heb ik toch wel geleerd door het gewoon te doen. Ik test niet als opstapje naar een ander discipline. Ik test het omdat ik het leuk vind om te doen. Omdat ik er goed in wordt/ben. En omdat ik er tevreden klanten aan over hou.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 210014

*knip*

[ Voor 99% gewijzigd door Anoniem: 210014 op 11-01-2010 15:42 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JKVA
  • Registratie: Januari 2004
  • Niet online

JKVA

Design-by-buzzword fanatic

Tja, je noemt specifiek functionele rollen, zoals informatieanalist en zo. Daar heb je echter vaak wel wat ervaring voor nodig, want je moet een beetje kunnen inschatten wat een goede oplossing is. Daarnaast speelt vaak mee dat je door enerzijds de klant en de aan de andere kant de developers serieuzer genomen wordt als je al iets langer meedraait.

Zeker ervaring in dezelfde branche (of nog beter, hetzelfde bedrijf) is helemaal handig voor een analist, omdat je dan de randvoorwaarden beter kent, zoals de procedures hoe gebruikers werken, koppelingen met back-ends, security policies, aanleidingen waarom ooit een bepaalde oplossing gekozen is, etc etc...

Ook bij testers (die hun werk serieus nemen) zie je dat een stevige portie functioneel inzicht nodig is. Goede testers zijn niet mensen die alleen maar door je applicatie heenklikken in de hoop een NullPointerException tegen te komen, maar zoeken ook naar de toegevoegde waarde achter het project en vinden ook (potentiële) fouten op functioneel vlak.

Ofwel, tester is zeker een serieus vak en volgens mij ook een goede opstap richting informatieanalist.

Fat Pizza's pizza, they are big and they are cheezy


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • FunkyTrip
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 13:28

FunkyTrip

Funky vidi vici!

Als tester kun je vaak goed doorstromen richting consultancy voor dat specifieke bedrijf aangezien je na een tijdje echt een product expert bent. Programmeurs houden zich meestal bezig met kleine deelstukjes van het totaalpakket terwijl jij vaak het hele totaalpakket moet beheersen en de meest rottige eindgebruikersomgevingen creeert om goed te kunnen testen. Kortom, als je communicatief ook een beetje vaardig bent zul je een prima consultant worden.

Salarissen voor tester liggen zo tussen de 2000 en 3500 euro voor interne testers denk ik. Als instappende tester met HBO nivo zonder werkervaring zul je zo tussen 2000-2300 zitten afhankelijk van de werkgever.

Dit dus.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • stimpyrulez
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 12:47
Ben nu bijna 2 jaar tester (of test analist of what ever..)

Ben begonnen bij LCMG, echt een goede masterclass gehad van 5 weken. Daar leer je echt veel! Daarna lang gezeten bij een verzekeraar (ruim een jaar), en nu ben ik freelancer.

Voordelen van testen is, het is booming. Zoals iemand hier in dit topical zegt, is dat het nu nog ergens "onderaan de ladder staat". Maar het besef van testen wordt steeds meer, en er worden steeds meer testers gevraagd.

Persoonlijk vind ik het leuk om te doen. Regelmatig zie je de verschillende systemen, en het is gewoon leuk om te kijken of iets goed of fout gaat. Het is wel handig als je een beetje goed kan communiceren, aangezien je eigenlijk de bouwers en FO'ers altijd aan het afschieten bent. Maar als je het een beetje tactisch aanpakt is het echt leuk(mijn mening).

Wat je kan verdienen? Volgens mij begint een starters loon nu bij +/- 2100. En het verschilt hoe snel de bedragen oplopen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 14124

Wij zijn in ieder geval ook nog op zoek naar testers, dus voor de personen die op zoek zijn naar een job in Amersfoort doe even gillen :)

Bij ons is het ook gewoon heel duidelijk, we hebben behoefte aan vaste testers omdat we merken dat de mensen die niet horen te testen opeens gaan testen en de eigen werkzaamheden daarbij gewoon achter blijven. Meer een luxe probleem dus.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Falcon
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 30-06 05:57

Falcon

DevOps/Q.A. Engineer

Oke laat staan iemand die nu als werkplekbeheerder werkt wil graag die kant op. Wat raden jullie als testers/consulters etcetra aan? (dan bedoel ik kwa opleiding, methodes etcetra).

Lijkt mij namelijk een leuke kant van de ICT die ik graag wil leren kennen.

"We never grow up. We just learn how to act in public" - "Dyslexie is a bitch"


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • scorpie
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 30-06 23:08

scorpie

Supra Addict

Bij mijn opleiding krijg ik ook het vak "Software Quality & Testing", erg interessant moet ik zeggen.

Maar hierboven zag ik een reply met iets in de trend van, als tester krijg je alleen maar ruzie met de bouwers / FO'ers... maar als tester hoor je eigenlijk tot datzelfde team te behoren, of je test pas achteraf (en dus te laat)...

wil een Toyota Supra mkIV!!!!! | wil een Yamaha YZF-R{1,6} | wil stiekem ook een Ducati
"Security is just a state of mind"
PSN: scorpie | Diablo 3: scorpie#2470


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 217844

Anoniem: 14124 schreef op maandag 13 augustus 2007 @ 14:27:
Wij zijn in ieder geval ook nog op zoek naar testers, dus voor de personen die op zoek zijn naar een job in Amersfoort doe even gillen :)

Bij ons is het ook gewoon heel duidelijk, we hebben behoefte aan vaste testers omdat we merken dat de mensen die niet horen te testen opeens gaan testen en de eigen werkzaamheden daarbij gewoon achter blijven. Meer een luxe probleem dus.
Welk bedrijf?

Ik ben dit jaar begonnen als junior-tester. Startsalaris was 1900,- met 2x opslag in het eerste jaar.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • FunkyTrip
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 13:28

FunkyTrip

Funky vidi vici!

scorpie schreef op maandag 13 augustus 2007 @ 14:38:
Bij mijn opleiding krijg ik ook het vak "Software Quality & Testing", erg interessant moet ik zeggen.

Maar hierboven zag ik een reply met iets in de trend van, als tester krijg je alleen maar ruzie met de bouwers / FO'ers... maar als tester hoor je eigenlijk tot datzelfde team te behoren, of je test pas achteraf (en dus te laat)...
Nee, hij bedoelde dat je communicatief vaardig moet zijn omdat je toch een programmeur recht in zijn gezicht moet zeggen dat hij zijn werk niet goed heeft gedaan ;)

Als je dat heel bot brengt, dan maak je geen vrienden.

Volgens mij hebben veel bedrijven ook het probleem dat veel testers alleen maar tester zijn om zo snel mogelijk door te stromen. Dus moeten ze na 1 of 2 jaar weer een nieuwe tester zoeken omdat de huidige tester consultant of programmeur is geworden. En de beste testers zijn toch echt de testers die jouw product van onder tot boven kennen. Die nieuwe tester moet weer ingewerkt worden, kent het produkt niet enzo.

Dit dus.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Falcon
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 30-06 05:57

Falcon

DevOps/Q.A. Engineer

Hoe zit het nu met die opleidingen? Zijn hiervoor net zulke opleidingen als voor bijvoorbeeld MCSE zeg maar.. hoe moet ik dit zien?

Ik neem aan dat er iets is als methodes?

"We never grow up. We just learn how to act in public" - "Dyslexie is a bitch"


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Frenkpie
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 29-06 20:06

Frenkpie

"Crocs Rule !"

Falcon schreef op maandag 13 augustus 2007 @ 15:47:
Ik neem aan dat er iets is als methodes?
Tmap is een bekende test "methode"

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 217844

Falcon schreef op maandag 13 augustus 2007 @ 15:47:
Hoe zit het nu met die opleidingen? Zijn hiervoor net zulke opleidingen als voor bijvoorbeeld MCSE zeg maar.. hoe moet ik dit zien?

Ik neem aan dat er iets is als methodes?
Een bekende approach is Tmap (of eigenlijk tmap Next, de nieuwe versie van Tmap). Daarnaast heb je de cursussen van ISTQB/ISEB. Ook bieden veel bedrijven een introductiecursus als je als tester begint.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Falcon
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 30-06 05:57

Falcon

DevOps/Q.A. Engineer

Zitten zulke bedrijven nou ook in het noorden van het land? .. Want als ik zo eens rond kijk op het groote boze internet, dan krijg ik toch meer in het midden en westen van het land.

* Falcon woont in leeuwarden

"We never grow up. We just learn how to act in public" - "Dyslexie is a bitch"


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • FunkyTrip
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 13:28

FunkyTrip

Funky vidi vici!

Volgens mij zitten de Silicon Valleys in Amsterdam, Eindhoven en in mindere mate in Rotterdam.

Dit dus.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 14124

Anoniem: 217844 schreef op maandag 13 augustus 2007 @ 15:12:
[...]


Welk bedrijf?

Ik ben dit jaar begonnen als junior-tester. Startsalaris was 1900,- met 2x opslag in het eerste jaar.
Modern Media, wij werken voornamelijk voor de grotere organisaties waaronder USG People, Sanoma UIitgevers, VNU, Reed Business, Fortis, etc. doe maar een PM als ik je door moet verwijzen. :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Flydude
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 28-06 15:36

Flydude

Mighty pirate

Falcon schreef op maandag 13 augustus 2007 @ 15:47:
Hoe zit het nu met die opleidingen? Zijn hiervoor net zulke opleidingen als voor bijvoorbeeld MCSE zeg maar.. hoe moet ik dit zien?

Ik neem aan dat er iets is als methodes?
Als je gestructureerd test, ben je al beter aan het testen dan pak-hem-beet 90% van de organisaties...

Testen is een vak: meestal ben je de enige die een applicatie helemaal kent en kan overzien. Een goede tester is goud waard voor een project. Ten eerste omdat deze ervoor zorgt dat de applicatie met een minimaal aantal bugs de organisatie in kan en ten tweede omdat deze ervoor kan zorgen dat de applicatie ook nog bij de eisen van de business aansluit. dat laatste wordt gemakshalve nogal eens over het hoofd gezien.

I am rubber, you are glue


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Qwerty-273
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 13:38

Qwerty-273

Meukposter

***** ***

Flydude schreef op maandag 13 augustus 2007 @ 17:08:
Ten eerste omdat deze ervoor zorgt dat de applicatie met een minimaal aantal bugs de organisatie in kan en ten tweede omdat deze ervoor kan zorgen dat de applicatie ook nog bij de eisen van de business aansluit. dat laatste wordt gemakshalve nogal eens over het hoofd gezien.
Tweede punt is inderdaad behoorlijk essentieel van een tester. Een kleine bug hier en daar is niet al te erg, maar dat de functionaliteit niet aansluit bij de eisen is behoorlijk desastreus. Helaas zie je het tweede punt vaak misgaan - door communicatie problemen en aannames van iets dat 'logisch' lijkt voor de een maar dat totaal niet is voor de ander.
Door workshops met je eindgebruikers kan je (wanneer je een goede workshop neerzet en de intresse van de eindgebruikers kan pakken) een applicatie naadloos aan laten sluiten bij de business. Echter wanneer men als dom klik vee op een workshop zit krijg je een behoorlijke kans dat later bepaalde zaken niet lopen zoals ze organisatorisch lopen in de business, of bepaalde functionaliteit gewoon ontbreekt omdat de eindgebruiker aannam dat het wel in de uiteindelijke versie zou zitten. :X

Erzsébet Bathory | Strajk Kobiet | You can lose hope in leaders, but never lose hope in the future.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JKVA
  • Registratie: Januari 2004
  • Niet online

JKVA

Design-by-buzzword fanatic

FunkyTrip schreef op maandag 13 augustus 2007 @ 16:48:
Volgens mij zitten de Silicon Valleys in Amsterdam, Eindhoven en in mindere mate in Rotterdam.
Mwah, door het hele land zijn interessante bedrijven te vinden om als IT er aan de slag te gaan. Ik zit nu bij een bank gedetacheerd. IT afdeling van 1000 man ofzo, incl architectuur, PM, testen, QA/QC, datawarehousing, enz.
En het leukste is (voor mij tenminste), ze zitten in Den Bosch. Alle IT gebeurt in Den Bosch.
De verzekeringstak van het bedrijf heeft een IT afdeling in Alkmaar als ik het goed heb. Ook niet in Silicon Valley dus.

In het noorden zitten vast ook wel multinationals/top 100 bedrijven.

Het hoeft geen detacheerder ofzo te zijn om serieus met IT bezig te zijn...

Fat Pizza's pizza, they are big and they are cheezy


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • stimpyrulez
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 12:47
Anoniem: 217844 schreef op maandag 13 augustus 2007 @ 15:57:
[...]


Een bekende approach is Tmap (of eigenlijk tmap Next, de nieuwe versie van Tmap). Daarnaast heb je de cursussen van ISTQB/ISEB. Ook bieden veel bedrijven een introductiecursus als je als tester begint.
Je hebt ook nog Testframe, das tenminste de LCMG variant. Die vind ik persoonlijk duidelijker/overzichtelijker dan de Tmap variant. Maar eigenlijk komt het allemaal op hetzelfde neer:

gestructureerd testen,
dus je testgevallen zo vastleggen dat ze door een ander ook nog uitvoerbaar zijn, zonder dat hij veel van het systeem hoeft af te weten.
Tevens is het gestructureerd vastleggen nodig, om zo fouten/bugs te kunnen herhalen. Dus dat je weet wanneer de fout optreed. En als het probleem verholpen is, dus ook precies hetzelfde getest kan worden, om zo te kijken of het probleem verholpen is.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 187781

Persoonlijk heb ik het idee dat tester de nieuwe "helpdesk medewerker' is.
In die zin dat veel starters daar beginnen via detacheringbureaus omdat de wat meer ervaren en de mensen met wat meer ambitie en zelfvertrouwen daar over het algemeen snel voor zullen bedanken,
Over het algemeen is het een job waarvan wordt gezegd dat je prima kunt doorgroeien, maar in de parktijk betekend dat op zijn hoogst dat je doorgroeid tot (senior) test enigeer/consultant.
Het is ook een zeer ondankbare rol aangezien je nooit helemaal kunt aantonen dat het systeem goed werkt, het enige wat je kunt aantonen is dat wat je getest hebt en de eventuele fouten daar in.
Er is ook weinig creativiteit bij betrokken..

Persoonlijk zou ik er van gruwelen om mijn level lang in de test wereld te moeten zitten. Testen is nu ook onderdeel van mijn vak (functioneel beheerder) maar zeker niet het enige wat ik doe!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Commander69
  • Registratie: Februari 2006
  • Niet online

Commander69

Horseshoe solar

hoe lang werk je al mdevente?

40x380Wp Solaredge SE16K E-ESE-SE-SSE-S-SSW-SW-WSW / 3xVictron MPII 5000 / DIY 16 kWh


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Commander69
  • Registratie: Februari 2006
  • Niet online

Commander69

Horseshoe solar

stimpyrulez schreef op dinsdag 14 augustus 2007 @ 09:09:
[...]


Je hebt ook nog Testframe, das tenminste de LCMG variant. Die vind ik persoonlijk duidelijker/overzichtelijker dan de Tmap variant. Maar eigenlijk komt het allemaal op hetzelfde neer:

gestructureerd testen,
dus je testgevallen zo vastleggen dat ze door een ander ook nog uitvoerbaar zijn, zonder dat hij veel van het systeem hoeft af te weten.
Tevens is het gestructureerd vastleggen nodig, om zo fouten/bugs te kunnen herhalen. Dus dat je weet wanneer de fout optreed. En als het probleem verholpen is, dus ook precies hetzelfde getest kan worden, om zo te kijken of het probleem verholpen is.
ISEB is leuk om aan te tonen dat je hem hebt maar is heeeeeeel wat anders dan TMAP of TestFrame

40x380Wp Solaredge SE16K E-ESE-SE-SSE-S-SSW-SW-WSW / 3xVictron MPII 5000 / DIY 16 kWh


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JKVA
  • Registratie: Januari 2004
  • Niet online

JKVA

Design-by-buzzword fanatic

Anoniem: 187781 schreef op dinsdag 14 augustus 2007 @ 15:35:
Persoonlijk heb ik het idee dat tester de nieuwe "helpdesk medewerker' is.
In die zin dat veel starters daar beginnen via detacheringbureaus omdat de wat meer ervaren en de mensen met wat meer ambitie en zelfvertrouwen daar over het algemeen snel voor zullen bedanken,
Over het algemeen is het een job waarvan wordt gezegd dat je prima kunt doorgroeien, maar in de parktijk betekend dat op zijn hoogst dat je doorgroeid tot (senior) test enigeer/consultant.
Het is ook een zeer ondankbare rol aangezien je nooit helemaal kunt aantonen dat het systeem goed werkt, het enige wat je kunt aantonen is dat wat je getest hebt en de eventuele fouten daar in.
Er is ook weinig creativiteit bij betrokken..

Persoonlijk zou ik er van gruwelen om mijn level lang in de test wereld te moeten zitten. Testen is nu ook onderdeel van mijn vak (functioneel beheerder) maar zeker niet het enige wat ik doe!
Ik denk dat het op zich wel meevalt. Als je op een bepaald gebied goed bent (bijv project management, of informatieanalist) en je vindt dat leuk, dan kom je vanzelf wel op die positie terecht. Het is alleen de vraag hoe lang dat duurt.

Dan lijkt junior tester me een logischere stap dan bijvoorbeeld junior programmeur. Hoewel je, als je dat een beetje ligt, vanuit programmeur ook via ontwerper wel bij analist kunt komen.

Ik zie echter de ene discipline niet als meer/beter dan de andere. Op mijn werk hebben we één persoon waar ik kaarsrecht naar opkijk, die is technisch zo goed en kent veel dingen, dat ik zou verwachten dat hij allang architect III zou zijn (dat is de hoogste vakinhoudelijke rol bij ons). Echter, hij vind developen en zo leuker en blijft dus consultant III (3 schalen lager). Je zou zeggen dat dat een vreemde keuze is, want hij verdient dan veel minder, maar als hij dit werk leuker vindt, geef ik hem geen ongelijk. (hoewel ik nu natuurlijk zit te gissen, want ik ken zijn exacte salaris niet)

Als je testen leuk vindt en ervoor wil zorgen dat productierijpe code ook echt productierijp is, dan zou ik niet weten waarom je geen tester blijft. Het is gewoon een andere discipline met verschillende gradaties. Als je overleg en afstemming met klanten leuker vindt, past (informatie) analist misschien beter bij je.

Maar nogmaals, junior informatieanalisten heb ik nog niet veel gezien. Doorgaans groei je daar via een andere rol naartoe, bijvoorbeeld developer, maar tester lijkt me ook een goede weg. En in principe wil dat niets zeggen over de tijd die je kwijt bent voordat je bij die specifieke rol aangekomen bent. Als je tijdens je dagelijks werk heel goed bezig bent op analysegebied (en ja, dat kan ook bij de taken van een tester horen) wordt dat vanzelf opgemerkt. Ben je niet goed bezig op analysegebied, dan kun je jezelf afvragen of analist wel de rol is die je ervan verwacht had.

Ten slotte een ervaringsvoorbeeld, ik heb heel lang projectleider willen worden om daaruit door te groeien naar lijnmanagement. Na een paar jaren merk ik dat ik het bijhouden van uren en zo niet mijn ding is. Bovendien heb ik al genoeg gestresste projectleiders gezien. Dus misschien blijf ik wel gewoon lekker technisch bezig. Ook op technisch vlak zijn er genoeg leidinggevende rollen.

Fat Pizza's pizza, they are big and they are cheezy


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • N3oC
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 11:15
Ik heb dit topic even door gelezen maar iedereen heeft het over hetr functioneel testen van een applicatie :S Kijken of een applicatie niet faalt met verkeerde invoer e.d. maar ik heb nog niemand gehoord over het load- en stress testen van een applicatie.

Ik werk momenteel in Nieuwegein (onder Utrecht) bij een bedrijf dat load en stress testen uitvoert (vooral bij grotere bedrijven tot nu toe). Ik ben dit zeer intressant gaan vinden omdat dit laat zien of een systeem bijvoorbeeld het aantal users aan kan die in het FO is vastgesteld. Ik had niet verwacht dat het zo een mooi werk is (ik heb net de cursus gedaan, ben momenteel nog interne programmeur tot na mijn studie, dus nog 1,5 jaar) Het is niet alleen het testen uitvoeren maar ook de analyse dat ALS het fout gaat ook te laten zien waar het fout gaat.

Dit is wel testen wat na het functioneel testen gebeurd, maar bedrijven zien dit toch steeds vaker noodzakelijk om zo te testen om te kijken of het in productie ook zo stabiel is als met de testomgeving.

https://www.linkedin.com/in/coenversluis || http://www.judovianen.nl


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JKVA
  • Registratie: Januari 2004
  • Niet online

JKVA

Design-by-buzzword fanatic

N3oC schreef op dinsdag 14 augustus 2007 @ 19:58:
Ik heb dit topic even door gelezen maar iedereen heeft het over hetr functioneel testen van een applicatie :S Kijken of een applicatie niet faalt met verkeerde invoer e.d. maar ik heb nog niemand gehoord over het load- en stress testen van een applicatie.

Ik werk momenteel in Nieuwegein (onder Utrecht) bij een bedrijf dat load en stress testen uitvoert (vooral bij grotere bedrijven tot nu toe). Ik ben dit zeer intressant gaan vinden omdat dit laat zien of een systeem bijvoorbeeld het aantal users aan kan die in het FO is vastgesteld. Ik had niet verwacht dat het zo een mooi werk is (ik heb net de cursus gedaan, ben momenteel nog interne programmeur tot na mijn studie, dus nog 1,5 jaar) Het is niet alleen het testen uitvoeren maar ook de analyse dat ALS het fout gaat ook te laten zien waar het fout gaat.

Dit is wel testen wat na het functioneel testen gebeurd, maar bedrijven zien dit toch steeds vaker noodzakelijk om zo te testen om te kijken of het in productie ook zo stabiel is als met de testomgeving.
Dat is idd interessant om te doen en concurrency, schaalbaarheid en zo zijn ook leuke onderwerpen om mee bezig te zijn, maar volgens mij doelt de TS toch echt op functioneel testen. Anders zie ik niet echt het verband met informatieanalist.

Fat Pizza's pizza, they are big and they are cheezy


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • stimpyrulez
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 12:47
Anoniem: 187781 schreef op dinsdag 14 augustus 2007 @ 15:35:
...
Het is ook een zeer ondankbare rol aangezien je nooit helemaal kunt aantonen dat het systeem goed werkt, het enige wat je kunt aantonen is dat wat je getest hebt en de eventuele fouten daar in.
Er is ook weinig creativiteit bij betrokken..
...
Dan denk ik dat je als bouwer/programeur het ook moeilijk gaat krijgen, aangezien je dan nooit foutloos kan bouwen (anders is de tester ook niet nodig ;) ). En tevens geldt dat ook voor functioneel/technisch ontwerper, aangezien die ook niet foutloos ontwerpen.

En persoonlijk denk ik dat de doorgroei mogelijkheden echt niet ophouden bij senior tester. Tis namelijk wel wat je zelf wil, en wat je zelf wil oppakken.

Door groeien naar test coordinator, en als dat lekker gaat naar project leider, en dan misschien testmanager is opzich wel te doen denk ik.
Alleen moet je het wel willen, en veel mensen die vinden senior tester al voldoende.

Maar ja volgens mij is dat met elke baan zo..., het is wat je er zelf van maakt!
(Denk namelijk niet dat jij toch je hele leven functioneel beheerder wil zijn?)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Flydude
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 28-06 15:36

Flydude

Mighty pirate

Anoniem: 187781 schreef op dinsdag 14 augustus 2007 @ 15:35:
Er is ook weinig creativiteit bij betrokken..
Dat hangt natuurlijk compleet van de opdracht af. En in de minimale tijd die je meestal voor testen hebt, het toch voor elkaar krijgen dat je een goede test maakt, vergt veel creativiteit.

Ik ben 2 jaar tester en 2 jaar testcoordinator geweest en kan je vertellen dat mijn creativiteit voldoende werd aangesproken!

En wat ondankbaarheid betreft: een geaccepteerd testteam is ook een maatstaf voor de professionaliteit van een organisatie. Een goede ontwikkelaar weet echt wel dat-ie niet foutloos ontwerpt, of dat-ie FO's anders kan interpreteren dan de gebruiker bedoelde, of... Noem maar op.

I am rubber, you are glue


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 78369

Flydude schreef op woensdag 15 augustus 2007 @ 11:06:
[...]


Dat hangt natuurlijk compleet van de opdracht af. En in de minimale tijd die je meestal voor testen hebt, het toch voor elkaar krijgen dat je een goede test maakt, vergt veel creativiteit.

Ik ben 2 jaar tester en 2 jaar testcoordinator geweest en kan je vertellen dat mijn creativiteit voldoende werd aangesproken!

En wat ondankbaarheid betreft: een geaccepteerd testteam is ook een maatstaf voor de professionaliteit van een organisatie. Een goede ontwikkelaar weet echt wel dat-ie niet foutloos ontwerpt, of dat-ie FO's anders kan interpreteren dan de gebruiker bedoelde, of... Noem maar op.
met andere woorden, als je je als tester niet serieus genomen voelt, is de organisatie niet volwassen genoeg. En daar ben ik het volkomen mee eens. Testen gaat een heel nieuwe bedrijfstak worden. Net als ontwerpen en bouwen. Kost wat tijd maar dat gaat het wel worden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 78369

JKVA schreef op dinsdag 14 augustus 2007 @ 21:25:
[...]

Dat is idd interessant om te doen en concurrency, schaalbaarheid en zo zijn ook leuke onderwerpen om mee bezig te zijn, maar volgens mij doelt de TS toch echt op functioneel testen. Anders zie ik niet echt het verband met informatieanalist.
die andere testen zijn ook testsoorten en minstens zo belangrijk als functioneel testen. wanneer je als gebruiker wel de functionaliteit kan benaderen wanneer je alleen aan het werk bent maar niet wanneer er 50 collega's mee gaan werken.......dan is dat toch echt jammer.

Ook jammer wanneer een database perfect werkt met 10 klanten in de database.......echter omvalt wanneer er 1.000.000 klanten inzitten dan is dat toch ook erg jammer.

Een tester zal ook echt meerder diciplines moeten leren kennen wil hij het hoofd boven water houden binnen een organisatie. Maar dat kost een aantal jaren om het te regelen voor alle testers.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JKVA
  • Registratie: Januari 2004
  • Niet online

JKVA

Design-by-buzzword fanatic

Anoniem: 78369 schreef op woensdag 15 augustus 2007 @ 12:43:
[...]


die andere testen zijn ook testsoorten en minstens zo belangrijk als functioneel testen. wanneer je als gebruiker wel de functionaliteit kan benaderen wanneer je alleen aan het werk bent maar niet wanneer er 50 collega's mee gaan werken.......dan is dat toch echt jammer.

Ook jammer wanneer een database perfect werkt met 10 klanten in de database.......echter omvalt wanneer er 1.000.000 klanten inzitten dan is dat toch ook erg jammer.

Een tester zal ook echt meerder diciplines moeten leren kennen wil hij het hoofd boven water houden binnen een organisatie. Maar dat kost een aantal jaren om het te regelen voor alle testers.
De TS is geinteresseerd in een pad richting informatieanalist/functioneel beheerder. Kennis van functioneel testen is op dat gebied een belangrijkere eigenschap dan load testen. Als je technisch architect wilt worden, is het slimmer als je je focust op security, concurrency, schaalbaarheid, performance, etc.

Daarmee wil ik overigens niet zeggen dat je als functioneel georienteerd persoon niets van non-functionals af hoeft te weten. In mijn optiek moeten mensen met een iets hogere functie breed genoeg georienteerd zijn dat ze iig weten wat er allemaal speelt. Een functioneel ontwerper moet dus niet dingen gaan bedenken die 50 AJAX calls per scherm kosten, maar begrijpen dat dat problemen op kan leveren.

Fat Pizza's pizza, they are big and they are cheezy


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Xochiquetzal
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 16-04 14:37
scorpie schreef op maandag 13 augustus 2007 @ 14:38:
als tester krijg je alleen maar ruzie met de bouwers / FO'ers... maar als tester hoor je eigenlijk tot datzelfde team te behoren, of je test pas achteraf (en dus te laat)...
Als je ruzie krijgt met de andere mensen in je team, doe je dus iets verkeerd. Daarom zijn social skills ook erg belangrijk. Ik ben zelf ook test consultant/test analist. Ik krijg te maken met FO'ers, SR, PM, beheer, en niet te vergeten de gebruikers en al die mensen zijn andere types. Iedereen kijkt met een andere bril binnen het project. Jij bent eigenlijk de spin in het web. Iedereen wil wat van je. Hoe houd je iedereen, of in ieder geval zoveel mogelijk mensen, tevreden? En als er iets aan de hand is, hoe kun je dat zo tactisch mogelijk brengen? Je moet in ieder geval niet tegen SR zeggen dat ze het fout hebben gedaan, of nog erger, dat het nóg niet goed is, of wéér niet werkt. Ja, dit is meestal wel het geval, maar het is aan jou om je professioneel op te stellen en ervoor te zorgen dat iedereen met de neus dezelfde richting op wijst. Dat kan best nog eens een utidaging zijn!

Verwelkom wat je niet kunt vermijden.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • n4m3l355
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 25-06 23:41
Als je consultant wilt worden op het IT vlak zou ik dan ook daadwerkelijk bij consultancy bureau´s aan de bel trekken. Die hebben soms trainee ships waar je in 9 maanden geheel klaar wordt gestoomd al is dat wel enorm intensief wat ik van collega´s hoor (wel in een ander werkvlak). Er zit wel een maar aan, je moet een uitermate sterke cijferlijst en achtergrond hebben wil je bij de meer gerenomeerde binnen weten te komen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Xochiquetzal
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 16-04 14:37
Nadeel van zo'n cursus van 9 maanden is wel dat je een soort verbintenis hebt bij het bedrijf dat het heeft betaald. Dus dat je bijvoorbeeld de eerste drie jaar niet zomaar weg mag, of je moet een bedrag betalen. Of je nieuwe werkgever betaalt dat voor je. Dat wordt ook wel eens gedaan, maar wil je het risico lopen om niet zo'n werkgever te vinden, en het OF zelf te moeten betalen OF bast te zitten bij die werkgever?

Verwelkom wat je niet kunt vermijden.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • stimpyrulez
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 12:47
n4m3l355 schreef op maandag 01 oktober 2007 @ 11:07:
Als je consultant wilt worden op het IT vlak zou ik dan ook daadwerkelijk bij consultancy bureau´s aan de bel trekken. Die hebben soms trainee ships waar je in 9 maanden geheel klaar wordt gestoomd al is dat wel enorm intensief wat ik van collega´s hoor (wel in een ander werkvlak). Er zit wel een maar aan, je moet een uitermate sterke cijferlijst en achtergrond hebben wil je bij de meer gerenomeerde binnen weten te komen.
Ik had bij een groot ICT bedrijf een masterclass gedaan van 4 á 5 weken. En daarna bij de klant gedropt.
Moet zeggen dat is me zeer goed bevallen.
Had wel een amortisatie regeling van een jaar. Tegenwoordig heb ik begrepen dat het langer is geworden (+/- 2 a 3 jaar.)

Maar opzich kan de "nieuwe" werkgever het bedrag dan gewoon overnemen als je weer weg wil.

Ach ja, zou me er niet heel druk overmaken over het geld. Voordeel is gewoon dat er nogsteeds veel testers worden gevraagd, en dat het ook steeds meer bekend/erkend wordt. Dus das alleen maar goed in de toekomst! ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 233026

Anoniem: 155855 schreef op maandag 12 februari 2007 @ 15:08:
Communicatie Systemen aan de HAN (Arnhem)

Curriculum:

De bachelor of Communcation, die zijn competenties met name in zal zetten voor het ontwerpen,
vormgeven, bouwen en implementeren van mediasystemen ten behoeve van de communicatiefunctie
tussen mensen, organisaties en bedrijven.

$OJHPHHQ
De studie Communicatie Systemen richt zich vooral op de mens, als gebruiker van informatie- en
communicatiesystemen. Centraal in de opleiding staan communicatieprocessen, maar steeds in enige relatie tot ICT. Om die relatie met ICT te benadrukken, kunnen we het begrip Communicatie Systemen vertalen als Digital Communication, oftewel het inzetten van digital media in organisatie en bedrijven. In de opleiding wordtde relatie tussen communicatieprocessen en ICT op drie manieren uitgewerkt:
· Communicatieprocessen met ICT: de mens-machine interactie
Waarom is de ene website gemakkelijk in gebruik, prettig leesbaar en mooi vormgegeven, terwijl de andere website dat niet is? Welke elementen zijn er dan in het spel? Hoe werken de hersenen, dat een computertoepassing eenvoudig “begrepen” wordt, de andere niet? Deze en andere vragen spelen een rol bij dit aspect, ook wel genoemd: de human-computer interaction
· Communicatieprocessen, ondersteund door ICT
Hoe worden digitale media ingezet in organisaties, in de interne en externe communicatie. Bij dit aspect wordt kennis aangereikt over de vele vormen van digital media, zoals intranet, e-business, multimedia, e-mail, (mobiele) telefonie, etc. Hoe en waar kunnen deze digital media ingezet worden, en welk communicatieprobleem wordt daarmee opgelost?
· Communicatieprocessen rond ICT-trajecten
Het derde aspect heeft een wat algemener karakter, en wordt ook ingevuld bij richtingen als Bedrijfskundige Informatica, met natuurlijk een wat andere benadering. Centraal staat de ervaring, dat bij vrijwel alle automatiseringstrajecten communicatieve vaardigheden van belang zijn - met name in het voor- en natraject.In het voortraject dienen de toekomstige gebruikers aan te geven, wat hun eisen en wensen zijn m.b.t. het in te voeren systeem. In het natraject gaat het om de begeleiding van de invoering ervan. Wat verandert er precies ten opzichte van de huidige gang van zaken. Betreft het een compleet ander systeem, en moet er aan een opleiding gedacht worden? Is het een verandering van procedurele aard, en moeten er aan de juiste mensen de juiste instructies worden gegeven? Wat verandert er voor de organisatie en hoe leiden we die verandering in goede banen? Ook deze aspecten komen in de basisopleiding aan de orde. Kortom: we mikken op generalisten, met uitstekende communicatieve vaardigheden, maar met voldoende kennis van de diverse vakgebieden, om op gelijkwaardig niveau met de specialisten te kunnen communiceren. Generalisten, die hun plek vinden in functies, waarin diverse disciplines met elkaar moeten
samenwerken. Die klussen kunnen uitvoeren zoals
- doelgroepgericht websites en klant- c.q gebruikersvriendelijke e-commerce omgevingen;
- multimedia producties voor bijv. bedrijfs- of productpresentaties, voorlichtings- of public
relations materiaal;
- educatieve software, edutainment en computerspelletjes;
- gebruikersgerichte userinterfaces van applicaties of apparatuur;
- systemen voor interne en externe communicatie van een organisatie, waarbij gekeken
wordt welke middelen als intranet, e-mail, groupware, communicatieplatforms, mobiele
telefoons en SMS het beste ingezet kunnen worden.
Aan welke beroepen kun je denken? Om op deze vraag een antwoord te geven, maken we onderscheid tussen “start”functies en “doorgroei”functies.
Om met de laatste categorie te beginnen: de CS-er kan terecht komen in functies, waarbij
communicatieve vaardigheden en technisch inzicht gecombineerd zijn in één functie.
· Project manager van een intranet-project, een e-business-traject of een multimedia productie
· E-business adviseur
· Multimedia adviseur
· IT-beleidsmedewerker
· Content manager
Een functie dus, waarbij met meerdere disciplines moet worden samengewerkt. Grafische vormgevers,programmeurs en tekstschrijvers, bijvoorbeeld. De CS-er heeft van deze disciplines verstand, zonder zich specialist te kunnen noemen. Omdat de CS-er flink wat in de bagage heeft rondom user-interface problematiek, kunnen ook hier functies worden aangewezen, zoals usability-engineer en software-tester. Dit kunnen zowel “start”functies als “doorgroei”functies zijn.

IK DENK DAT DIT WEL DUIDELIJK GENOEG IS

GEKOPIEERD UIT MIJN OUDE CURRILCULUM VAN DE HAN (www.han.nl)
Ik ben nu bezig met dezelfde studie op dezelfde school als de TS.
Nog geen flauw die wat ik "later wil worden/gaan doen"
Interessant topic dus... :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • FunkyTrip
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 13:28

FunkyTrip

Funky vidi vici!

Mijn bedrijf is trouwens hard op zoek naar testers (omgeving Delft), dus als er iemand interesse heeft hehe... Voor een interne functie ligt het salaris boven marktconform. Je wordt gewoon als ontwikkelaar ingeschaald :)

Dit dus.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -W0kk3L-
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 14-05 22:15
Hiermee suggereer je dat ontwikkelaars "belangrijker" zijn dan de testers binnen jouw bedrijf. Misschien een voorbarige aanname, maar dat noem ik niet marktconform.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • FunkyTrip
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 13:28

FunkyTrip

Funky vidi vici!

-W0kk3L- schreef op maandag 08 oktober 2007 @ 17:45:
Hiermee suggereer je dat ontwikkelaars "belangrijker" zijn dan de testers binnen jouw bedrijf. Misschien een voorbarige aanname, maar dat noem ik niet marktconform.
Al mijn voorgaande bedrijven en wat ik van collega's heb gehoord waren testers iets lager ingeschaald. Scheelde altijd minimaal een paar honderd euro.

Ben blij dat het dus blijkbaar uitzonderingen zijn geweest :)

[ Voor 3% gewijzigd door FunkyTrip op 08-10-2007 21:06 ]

Dit dus.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • stimpyrulez
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 12:47
-W0kk3L- schreef op maandag 08 oktober 2007 @ 17:45:
Hiermee suggereer je dat ontwikkelaars "belangrijker" zijn dan de testers binnen jouw bedrijf. Misschien een voorbarige aanname, maar dat noem ik niet marktconform.
Niet alleen binnen dat bedrijf. Veel bedrijven die testers gebruiken, vinden bouwers nog steeds belangrijker dan testers. Gelukkig komen ze nu wel tot inzicht dat het misschien niet helemaal eerlijk is.
Aangezien een tester zowel functioneel een stukkie software moet kennen, als technisch (voor de testdata).
Tevens is het vaak dat je zowel de backend en frontend moet snappen, terwijl de bouwer alleen maar een stukkie backend of front end hoeft te bouwen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 235301

testen lijkt mij ook wel wat. Maar uit "opleidings" ervaring is gebleken dat programmeren/ontwikkelen helemaal niks voor mij is. Ik neem aan dat je als tester ook redelijk wat programmeer ervaring moet hebben of heb ik dat mis?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • phobosdeimos
  • Registratie: Augustus 2007
  • Laatst online: 13:21
Anoniem: 235301 schreef op woensdag 24 oktober 2007 @ 19:27:
testen lijkt mij ook wel wat. Maar uit "opleidings" ervaring is gebleken dat programmeren/ontwikkelen helemaal niks voor mij is. Ik neem aan dat je als tester ook redelijk wat programmeer ervaring moet hebben of heb ik dat mis?
Vaak schrijft een tester per dag nog iets meer lijntjes code dan een ontwikkelaar.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SouLmaN
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 23-06 11:21
phobosdeimos schreef op woensdag 24 oktober 2007 @ 19:47:
[...]


Vaak schrijft een tester per dag nog iets meer lijntjes code dan een ontwikkelaar.
Vaak, maar kan ook net zo goed niet/amper aan de orde komen. Ligt er maar net aan wat en waar je test. Enige affiniteit is natuurlijk wel handig, maar het is zeker geen vereiste.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • stimpyrulez
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 12:47
Anoniem: 235301 schreef op woensdag 24 oktober 2007 @ 19:27:
testen lijkt mij ook wel wat. Maar uit "opleidings" ervaring is gebleken dat programmeren/ontwikkelen helemaal niks voor mij is. Ik neem aan dat je als tester ook redelijk wat programmeer ervaring moet hebben of heb ik dat mis?
Euhhh doe het nu 1.5 jaar, maar heb nog nooit 1 lijn geprogrameerd.
Wel is het voordeel als je code kan lezen. Dan kan je vaak even met de programmeur meekijken, en zo samen snel achter halen waar het probleem ligt.

Verder is het wel handig als je een beetje technisch bent, en goed overweg kan met computers. Tevens is communicatie ook een heel belangrijk punt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Chemist
  • Registratie: Juli 1999
  • Laatst online: 07-03 18:35
Programmeren is inderdaad geen must voor een tester, maar enigzins een begrip hebben van hoe programma's worden gemaakt is wel behulpzaam bij de fout analyse.
Verder is het ook enorm afhankelijk van welke test-tak je in werkt; testen is behoorlijk divers.

Zelf zit ik al ruim 6 jaar in het vak en mijn werkzaamheden varieerden van vrijwel niet technisch tot zeer technisch.

De meeste opdrachten momenteel liggen op het gebied van functioneel testen en gebruikerstesten. Kort door de bocht houdt dat in dat je een applicatie moet testen op gebruikersvriendelijkheid en correctheid. In principe moet je daar alleen voor kunnen lezen en weten hoe een muis werkt ;)
Uiteraard is enige intelligentie wel handig, maar programmeerkennis heeft weinig toegevoegde waarde.

Daarintegen heb ik ook een tijd op minder gebruikersvriendelijke omgevingen (mainframe, cron jobs op unix systeem) moeten testen en daar is enige affectie met programmeertalen wel handig.

Ga je in de hoek van automated testing, performance testing of application security kijken dan schrijf je inderdaad soms net zoveel code als een programmeur.

Om een succesvol tester te kunnen worden is een analytisch vermogen naar mijn mening nuttiger dan programmeerkennis. Afhankelijk van je overige sociale en IT vaardigheden is er altijd wel een testtype en dus baan/functie die het beste bij je past.

Mijn tip als je een baan zoekt in het testvak; ga eens kijken bij de grote specialisten (Sogeti, GPR, LCMG) welke testers en opdrachten ze hebben en maak een selectie van dingen die je wel en niet aanspreken. Ga daarna voor jezelf beslissen of je voor een groot of klein bedrijf wil werken en zoek een bedrijf waar je het meeste kan leren de komende 2 jaar. De markt voor testers is momenteel goed, dus je krijgt overal wel een leuk startsalaris. Mocht je het testen over 2 jaar nog steeds leuk vinden en niet de standaardgroei naar testcoordinator/manager willen doormaken ben je voor vrijwel ieder bedrijf interessant omdat er maar weinig testers zijn die tester willen blijven...

Just because I'm paranoid, doesn't mean they're not watching me


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 78369

stimpyrulez schreef op donderdag 25 oktober 2007 @ 07:10:
[...]


Euhhh doe het nu 1.5 jaar, maar heb nog nooit 1 lijn geprogrameerd.
Wel is het voordeel als je code kan lezen. Dan kan je vaak even met de programmeur meekijken, en zo samen snel achter halen waar het probleem ligt.

Verder is het wel handig als je een beetje technisch bent, en goed overweg kan met computers. Tevens is communicatie ook een heel belangrijk punt.
Ja code lezen is buitengewoon handig. Je hoeft het dus niet zelf te kunnen maken, maar je moet de code wel snappen. Als een programma ergens klapt wil je wel zelf kunnen vinden waar dat gebeurd....en beter nog je wilt wel zeker weten dat het niet aan je eigen data ligt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • stimpyrulez
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 12:47
Chemist schreef op donderdag 25 oktober 2007 @ 08:06:
....

Mijn tip als je een baan zoekt in het testvak; ga eens kijken bij de grote specialisten (Sogeti, GPR, LCMG) welke testers en opdrachten ze hebben en maak een selectie van dingen die je wel en niet aanspreken. Ga daarna voor jezelf beslissen of je voor een groot of klein bedrijf wil werken en zoek een bedrijf waar je het meeste kan leren de komende 2 jaar. De markt voor testers is momenteel goed, dus je krijgt overal wel een leuk startsalaris. Mocht je het testen over 2 jaar nog steeds leuk vinden en niet de standaardgroei naar testcoordinator/manager willen doormaken ben je voor vrijwel ieder bedrijf interessant omdat er maar weinig testers zijn die tester willen blijven...
Heb zelf ook een masterclass gevolgt bij 1 van de grote jongens, en moet zeggen, echt heel veel geleerd.

Daarna een jaar er gewerkt en ben er nu weg, aangezien ik vond dat je een nummertje bent.
Maar wil je even veel leren en cursussen doen, begin dan bij de grote jongens, blijf er een tijdje hangen, en trek daarna de conlcusie of er wil blijven, of dat je wat anders zoekt. (tenminste dat is mijn tip)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Chemist
  • Registratie: Juli 1999
  • Laatst online: 07-03 18:35
stimpyrulez schreef op donderdag 25 oktober 2007 @ 10:23:
[...]Daarna een jaar er gewerkt en ben er nu weg, aangezien ik vond dat je een nummertje bent.
Maar wil je even veel leren en cursussen doen, begin dan bij de grote jongens, blijf er een tijdje hangen, en trek daarna de conlcusie of er wil blijven, of dat je wat anders zoekt. (tenminste dat is mijn tip)
De grootte van het bedrijf is inderdaad een afweging die je moet maken; even heel zwart/wit:
Grote bedrijven hebben vaak een beter cursusprogramma en meer (betere?) secundaire arbeidsvoorwaarden dan kleinere bedrijven. Aan de andere kant ben je ook 'een van de velen' dus veel speelruimte voor individuele wensen en eisen is er niet. Bij kleine bedrijven is de sfeer vaak persoonlijk en is in principe alles bespreekbaar. Kleinere bedrijven hebben echter ook minder risicokapitaal dus zal je harder moeten roepen om wat voor elkaar te krijgen.

Zoals ik al zei is het erg zwart/wit; er zijn ook grote bedrijven die niet willen investeren in medewerkers en kleine bedrijven die dat juist wel doen, maar over het algemeen loop je bij grotere bedrijven met de grote, onpersoonlijke stroom mee.

Om even terug te komen op je oorspronkelijke vraag (informatieanalist, (functioneel) beheer of tester:
Bepaal ook voor jezelf aan welke kant van de keten je wil zitten. Wil je veel met eindgebruikers bezig zijn, wil je veel met problemen en uitdagingen bezig zijn, wil je structurele oplossingen bedenken, enz enz enz ?

Weer even heel zwart/wit:
Als informatieanalist ben je bezig met structurele oplossingen te bedenken. Hiertoe heb je veel contact met gebruikers om te kijken hoe een oplossing in het proces past. Na een analyse wordt je oplossing wel of niet ontwikkeld. Zodra een ontwikkeltraject is gestart begint je rol af te nemen en ben je alleen nog maar vraagbaak. Je ziet dan ook niet snel resultaat van je werk.

Als functioneel beheerder ben je veel bezig met dagelijkse problemen en eindgebruikers. Problemen die je niet zelf op kan lossen omschrijf je en stuur je door naar de volgende afdeling; daarna houdt je rol op en kom je pas weer in the picture aan het eind van het ontwikkeltraject.

Als tester zit je er een beetje tussenin. Je ziet wat er aankomt aan ontwikkelingen en ziet dat ook wel in productie komen. Je contact met eindgebruikers is beperkt tot gebruikerstesten of als informatiepunt. Je bent echter niet bezig met problemen oplossen; je kijkt alleen of de gekozen oplossingen doen wat ze moeten doen.

Uiteraard is het in de praktijk allemaal wat gekleurder en zeker op kleinere projecten of projecten bij minder gestructureerde bedrijven zie je meer overlap tussen de verschillende functies, maar ik zou toch bovenstaande splitsing gebruiken om te kijken wat je de meest interessante rol vind. Het is makkelijker een leuke rol interessanter te maken dan een niet leuke rol interessant :)

Just because I'm paranoid, doesn't mean they're not watching me


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 100592

Dit is een zeer interessant topic voor mij, omdat ik me haast volledig kan vinden in de TS.

Er wordt hier en daar wel het één en ander uitgelegd over de inhoud van de baan als tester, maar ik zou toch graag wat meer over weten op een dieper niveau.

Om daar echter gelijk het Tmap Next boek van 750 pagina's voor aan te schaffen lijkt mij een beetje overdreven. Weet iemand daarom een site(s), waarbij wat dieper ingegaan wordt op de materie?
Dus hoe zien de werkzaamheden van een tester er daadwerkelijk uit en dat dan een beetje begrijpelijk voor een leek.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 226754

www.testforum.nl en www.testnet.org zijn allebei redelijk informatieve sites

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • FunkyTrip
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 13:28

FunkyTrip

Funky vidi vici!

Anoniem: 100592 schreef op maandag 12 november 2007 @ 16:12:
Om daar echter gelijk het Tmap Next boek van 750 pagina's voor aan te schaffen lijkt mij een beetje overdreven. Weet iemand daarom een site(s), waarbij wat dieper ingegaan wordt op de materie?
Dus hoe zien de werkzaamheden van een tester er daadwerkelijk uit en dat dan een beetje begrijpelijk voor een leek.
Bij 75% van alle IT bedrijven doe je als tester het volgende:

* Je leert omgaan met het produkt op basis van de testplannen van collega testers en uitleg.
* Er is een bugtrack systeem aanwezig, waarin alle bugs, wensen e.d. worden gerapporteerd.
* Programmeurs lossen dingen op. Jij moet de fix verifieren en er met inzicht een beetje omheen testen. Tijdens het verifieren vind je vaak nieuwe bugs. Die meldt je aan.
* Er ontstaat een cyclus. Jij vindt dingen, programmeurs lossen ze op, je vindt weer nieuwe dingen enzo.
* Hoe kleinschaliger het bedrijf, hoe meer je ad-hoc bezig bent en minder gebruik maakt van tmap e.d.. Tussendoor maak je wat testplannen die je beter overzicht geven op de kwaliteit (wat heb ik wel en niet getest?). Vaak vinden je testplannen gretigs aftrek bij nieuwe consultants die het produkt moeten kennen.
* Hoe grootschaliger het bedrijf, des te planmatiger je bezig bent. Je test dan minder ad-hoc en meer volgens de officiele testtechnieken. Je salaris ligt vaak wat hoger.

En vaak is het zo dat hoe meer produktexpertise je ontwikkelt, des te vaker weten de consultants en customer care je te vinden om dingen uit te zoeken. Van tester naar consultant voor datzelfde bedrijf is vaak na een paar jaar een kleine stap.

Dit dus.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dyna18
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 29-06 23:53
Ook wikipedia heeft een korte beschrijving:
http://nl.wikipedia.org/wiki/Testen_%28software%29

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 100592

FunkyTrip schreef op dinsdag 13 november 2007 @ 12:38:
[...]


Bij 75% van alle IT bedrijven doe je als tester het volgende:

* Je leert omgaan met het produkt op basis van de testplannen van collega testers en uitleg.
* Er is een bugtrack systeem aanwezig, waarin alle bugs, wensen e.d. worden gerapporteerd.
* Programmeurs lossen dingen op. Jij moet de fix verifieren en er met inzicht een beetje omheen testen. Tijdens het verifieren vind je vaak nieuwe bugs. Die meldt je aan.
* Er ontstaat een cyclus. Jij vindt dingen, programmeurs lossen ze op, je vindt weer nieuwe dingen enzo.
* Hoe kleinschaliger het bedrijf, hoe meer je ad-hoc bezig bent en minder gebruik maakt van tmap e.d.. Tussendoor maak je wat testplannen die je beter overzicht geven op de kwaliteit (wat heb ik wel en niet getest?). Vaak vinden je testplannen gretigs aftrek bij nieuwe consultants die het produkt moeten kennen.
* Hoe grootschaliger het bedrijf, des te planmatiger je bezig bent. Je test dan minder ad-hoc en meer volgens de officiele testtechnieken. Je salaris ligt vaak wat hoger.

En vaak is het zo dat hoe meer produktexpertise je ontwikkelt, des te vaker weten de consultants en customer care je te vinden om dingen uit te zoeken. Van tester naar consultant voor datzelfde bedrijf is vaak na een paar jaar een kleine stap.
Dank u, morgen ff doorlezen :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • FunkyTrip
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 13:28

FunkyTrip

Funky vidi vici!

Het leukste is natuurlijk als je bij nieuwbouw projecten zit. Dan heb je ook nog invloed op het eindresultaat. Je bent immers 'eindgebruiker' en als jij dingen onhandig vindt werken of handige features wilt, dan is er vaak nog genoeg budget om het in te bouwen. Zit je op een jaren oud doorgetest product dat al lang in de markt staat, dan doe je voornamelijk regressietesten en wordt elke dingetje dat je graag anders zou zien weggewuifd met 'geen budget' ;)

Dit dus.

Pagina: 1