Ik heb een animated GIF gemaakt in PS CS2. Deze gif heeft voor een gedeelte een transparante achtergrond. Als ik save for web doe, dan zie ik opeens aan de overgangen van het beeld naar het transparante gedeelte van de gif witte gedeelten verschijnen. Deze wil ik natuurlijk niet. Hoe kan ik dit voorkomen ? Ik wil dat de animated gif er precies zo uit komt te zien zoals je hem in PS afspeelt.
Niet opslaan als save for web, maar gewoon opslaan als animated gif?
Going for adventure, lots of sun and a convertible! | GMT-8
Ik ben vergeten te zeggen dat mijn GIF 80% transparant is (het gedeelte met het plaatje dus), heeft dat er ook mee te maken ?
Afaik kan een transparant gedeelte van een GIF geen levels aan, het is de 0% transparant of 100%.Verwijderd schreef op zaterdag 03 februari 2007 @ 22:11:
Ik ben vergeten te zeggen dat mijn GIF 80% transparant is (het gedeelte met het plaatje dus), heeft dat er ook mee te maken ?
Wil je levels -> PNG
Going for adventure, lots of sun and a convertible! | GMT-8
Ik schuif deze post nu maar achter die van Spiney, dan is 't verhaal wat logischer
[ Voor 82% gewijzigd door benoni op 06-02-2007 17:55 ]
Je kan in de "save for web" interface met een pipetje een weg te cijferen kleur selecteren en die met het geblokte icoontje onder je kleurenpalet toevoegen aan transparante kleuren. dan verdwijnt die kleur wel helemaal uit je palet en hij wordt dan 100% transparant. 80% gaat alleen met PNG (nog steeds slechte ondersteuning in IE 7?) of het faken door de kleur te gebruiken die het moet gaan worden. Dan kan je misschien beten met slices werken.
... en aanvullend kun je een andere omgevingskleur ('Matte') kiezen in plaats van wit. In dat geval wordt bij de geïnterpoleerde pixels aan de randen gemengd met de gekozen omgevingskleur. Als je dus bv. een overwegend blauwe achtergrond achter de site hebt en je kiest de gemiddelde blauw als 'Matte' dan ziet ook een GIFje er nog vrij netjes uit.
Pagina: 1