Toon posts:

Op zoek naar laptop rond de 1.100 euro (Aspire?)

Pagina: 1
Acties:
  • 169 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Verwijderd

Topicstarter
Ik heb momenteel de Acer Aspire 5672 in mijn hoofd

15.4 inch scherm (resolutie 1280 x 800 pixels )
Lithium-Ion batterij die 3,5uur mee gaat
2048 MB DDR 2 RAM
Netwerkfuncties Ethernet/Fast Ethernet/Gigabit Ethernet Draadloze snelheid 54 Mbit/s
Soort optische drive Super Multi DVD-RW DL (slot) (gewoon CD/DVD brander neem ik aan?)

Processor systeembus 667 MHz
Processor Intel Core Duo T2300

Processor-kloksnelheid 1660 MHz
L2 cache 2 MB
Chipset Intel 945PM Express
Processorfamilie Intel Core Duo

Harde schijf-interface Serial ATA
Opslagcapaciteit 120 GB
Rotatiesnelheid 5400 RPM

Grafische adapter ATI Mobility Radeon X1600
Geheugen video-adapter 128 MB


Nu zie ik allerlei berichten dat de behuzing van de Apsire zo slecht is.. Is dit echt het geval? Ik wil deze computer vaak meenemen naar school / vriendin (2u in de trein)... De 2 gig intern geheugen lijkt me wel fijn (grafische kaaart heeft slechts 128MB maar die kan dan geloof ik van mijn intern geheugen wat nemen).. Wil er met office op spelen, andere eenvoudige programma's, misschien wat foto bewerking etc.. Dus GEEN zware games


Heeft iemand ervaring met deze laptop? Als ik op GoT zoek dan zie ik berichten van een jaar oud ofzo, en die laptops bevatten oudere onderdelen dan de laptop nu

Graag reacties, heb de laptop toch wel redelijk snel nodig _/-\o_

Edit: ik had al eerder een topic gemaakt over deze laptop maar die was incompleet
http://www.centralpoint.n...spire_5672WLMib_2048.html


Opmerkingen van andere forum leden:
Er moet toch wel een Core 2 Duo zijn te vinden voor dat geld?
Asus A6T!

~950-1000 euro met onderstaande specs (-1GB) voor 100 euro heb je dan die Dimm van 1GB. Je krijgt btw ook Win XP Home, die Vista heb ook zelf . Verder 2 jaar garantie, betere support (zoek maar eens op GoT naar Acer...) en 64-bit ready. Verder een snellere kaart die in XP geen TC gebruikt (Vista is een ander verhaal) waardoor je 256MB dedicated ipv 128MB hebt.

[ Voor 20% gewijzigd door Verwijderd op 24-01-2007 09:05 ]


Verwijderd

Topicstarter
iemand?

  • _Erikje_
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 21:33

_Erikje_

Tweaker in Spanje

De verhouding CPU - geheugen is een beetje raar. Het is een budget CPU met een bulk geheugen. Ik zou zelf voor een Core 2 Duo gaan of zo iets....

En als je echt zo bang bent voor Acer moet je een ander merk kiezen. SIMPOL :)

Verwijderd

Topicstarter
_Erikje_ schreef op woensdag 24 januari 2007 @ 13:27:
De verhouding CPU - geheugen is een beetje raar. Het is een budget CPU met een bulk geheugen. Ik zou zelf voor een Core 2 Duo gaan of zo iets....

En als je echt zo bang bent voor Acer moet je een ander merk kiezen. SIMPOL :)
Ik heb altijd het idee dat mij nooit iets overkomt :P En ik ga er vanuit dat het wel een degelijk product zal zijn, anders zou het niet te koop zijn, toch?

Het merk maakt me weinig uit en zag inderdaad dag het Core Duo en geen C2D, maar met zo een geheugen moet alles toch wel soepel kunnen draaien?
Ik heb andere laptops bekeken maar deze zijn vaak 512-1024 geheugen en heb liever beetje extra voor Vista, of is dat niet nodig?

  • MeNTaL_TO
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 30-01 21:15

MeNTaL_TO

The future is not set

Die a6t gaat een lastige worden om te vinden, maar die is voor zijn prijs wel een betere laptop dan deze Acer, ook zijn volgens mij nu alle drivers voor de Asus voor 64bit Vista klaar (behalve die van Nvidia).
Als ze voor deze Acer idd 1100 vragen vind ik hem erg aan de prijs en vraag me dan af of ie niet goedkoper is te vinden in de pricewatch.
@Erikje, de C2D is nu niet echt schrikbarend veel sneller dan de C1D, maar wel veel duurder.

Wenn ist das Nunstruck git und Slotermeyer? Ja!... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput! The Hornets of Hades have descended upon me


  • Kurkentrekker
  • Registratie: Januari 2003
  • Niet online
Ik kan me wel vinden in het verhaal over die Asus laptop. Mijn persoonlijke ervaringen met Acer:

Laptop gekocht voor mijn moeder. (5003 WLMI). Ze bleken een plastic folie vergeten zijn, dit zat nog in de behuizing geplakt waardoor de CPU cooler bijna geen lucht kon aanzuigen. Resultaat: fan die herrie maakt, en de accu die het veel te zwaar krijgt. Tweede mankement was dat de accu (ook na 'reparatie' maar 60 minuten mee ging. Zou toch niet mogen voor een Turion laptop die verder niet zoveel anders doet dan internetten / MSN.

Mediacenter PC voor mijn ouders, de L250. Wordt afgeleverd met brakke codecs, slechte drivers voor de TV kaart, geen AMD drivers, en compleet verouderde ATI drivers, waardoor Media Center gewoon niet lekker draait. Zonder schokken een TV programma opnemen was onmogelijk. Tijdje met drivers bezig geweest, en alles wel werkend gekregen, maar heet is toch ronduit slordig dat er eerst iemand een paar uur aan moet klooien voor het naar behoren werkt.

Wat ik verder bij mij in de winkel op de technische dienst allemaal voorbij zie komen aan Acer defecten vind ik een beetje bedroevend. Scharnieren van laptop schermen die afbreken lijken aan de orde van de dag.

Als je voor een bepaald model wilt gaan, zorg ervoor dat je ingelicht bent over mankementen van die serie, dan weet je ook wat je te wachten staat. Als je een goede serie te pakken hebt, kun je IMO best voor acer kiezen. Ik heb geen ervaring met Asus, maar als ik het zo lees dan doen deze problemen zich veel minder voor daar.

Verwijderd

Topicstarter
http://www.centralpoint.n...501gb80xphome_Retail.html

bedoelen jullie die?

Wat mij opvalt bij die Asus: A6TC-AP015H zijn:
L2 cache 2x 0.5 MB - maakt dit veel uit met gewoon 2MB?

Beeldschermdiagonaal 17 " - wil eigenlijk een 15 inch dat is wat makkelijker vervoerbaar als ik die topics zo lees.. Weet niet of het echt veel uitmaakt?

Grafische adapter NVIDIA GeForce Go 6100 - is deze beter dan de ATI Mobility Radeon X1600 ? beide hebben trouwens maar 128 MB

[ Voor 65% gewijzigd door Verwijderd op 24-01-2007 13:45 ]


  • Tinuz___
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 21-01 10:49
Verwijderd schreef op woensdag 24 januari 2007 @ 13:40:
[...]
Grafische adapter NVIDIA GeForce Go 6100 - is deze beter dan de ATI Mobility Radeon X1600 ? beide hebben trouwens maar 128 MB
Nee andersom, de X1600 is zo'n beetje 10x zo snel als de Go6100. De X1600 heeft namelijk 128Mb dedicated geheugen (+ tot 384Mb geshared), de Go 6100 gebruikt alleen geshared geheugen. Zie voor een overzicht van notebook videokaarten dit benchmark overzicht op notebookcheck.net

  • MeNTaL_TO
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 30-01 21:15

MeNTaL_TO

The future is not set

Dat is de verkeerde A6T, je moet deze hebben.
http://tweakers.net/productsurvey/survey/2826

Wenn ist das Nunstruck git und Slotermeyer? Ja!... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput! The Hornets of Hades have descended upon me

Pagina: 1