Toon posts:

multimonitor, verschillende beelddiagonaal, zelfde resolutie

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Goeden dag,

Ik heb sinds kort een triple-monitor opstelling draaien, volledig naar wens, misschien omdat de videokaarten door een pro zijn geïnstalleerd omdat mijn hele moederboard naar z'n grootje was en vervangen moest worden, en daarom toch daar was, maar dat terzijde.

Mijn opstelling is als volgt:
de primaire monitor staat in het midden, dit is een 15 inch medion scherm, aan beide kanten van deze staat (of eigenlijk hangt) een NEC multisync LCD1400m van 14 inch. De schermen hangen aan de bovenkant exact gelijk, en aan de onderkant steekt het 15 inch scherm precies een taakbalk uit.
Alle schermen werken op 1024 bij 768.

Mijn -misschien nogal zeurderig :/ - probleem is dat bij het maximaliseren van een toepassing over alle drie de schermen, op de twee extra schermen een streep ter grote van de taakbalk aan de onderkant niet gebruikt wordt. Pixeltechnisch gezien is dit niet meer dan logisch, maar "in het echt" is het niet bepaald mooi, ook omdat het niet aansluit. De zijschermen op 800 bij 600 zetten maak het niet echt beter :P

Daarom vroeg ik mij af of er niet een tooltje bestaat om het naar de monitor gestuurde beeld aan te passen aan de fisieke grote van het scherm.
Ik heb van alles geprobeerd met het bij de videokaart geleverde programma, maar dit leverde ook niet echt verbetering op, eerder nogal aparte verminkingen van het beeld. Hier op de site en de rest van het internet vind ik niets wat hier ook maar mee te maken heeft, en daarom ga ik er vanuit dat het niet bestaat, maar ik wilde het toch nog even zo proberen.

De primaire monitor (voor windows #1) en de rechter monitor (#4) zitten aan een (Canyon) ati radeon 9200 in het AGP slot, deze kaart is tevens in het bios aangegeven als hoofdkaart.
De linker, derde tft (#2) zit aan een (club-3D) ati radeon 9250 in een PCI slot, deze wordt vreemd genoeg door windows als nog een 9200 gezien. Op m'n pc draait windows XP pro.

tenslotte nog een schetsje ter verduidelijking (niet op schaal :+ )
Afbeeldingslocatie: http://www.freewebs.com/geitenhaar2/voorbeeld.JPG

ik hoop stilletjes dat iemand, ergens goed verstopt, nog een oplossing heeft liggen, maar ik heb me er al bij neergelegd dat het niet zo is, in ieder geval bedankt voor het lezen van dit achteraf belachelijk lange verhaal ;)

  • Bas_zip
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 07-07 14:08
Jij bent op zoek naar Ultramon :)

http://realtimesoft.com/ultramon/

Verwijderd

Topicstarter
bedankt, is inderdaad een mooi programmatje, maar na een tijdje proberen kom ik er nog steeds niet uit. Het enige wat ik kan vinden is een optie voor schermen van verschillende resolutie, ik kan nog steeds niets doen aan het verschil in grote met de zelfde resolutie :?

  • dreamscape
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 23-07 11:18
Sorry, maar het spul werkt met pixels en niet met de fysieke grootte van het scherm. Die lelijke verspringing van het beeld komt omdat die schermen kleiner zijn. Hij kan niet een scherm maximaliseren met links en rechts 768 pixels hoogte en in het midden 768 minus de hoogte van de taakbalk.

Met Ultramon kun je er links en rechts een taakbalk bij maken. Dat is de reden dat Bas_zip het programma (volkomen terecht!) aanraadt.

Punctuality is the politeness of kings


Verwijderd

Topicstarter
daar was ik al bang voor, nouja, op deze manier is het nog steeds mooi, zo drie schermen naast elkaar :9

heel erg bedankt voor het meedenken!