[Showcase] Portretjes

Pagina: 1
Acties:

Onderwerpen


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • whoami
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 18-09 23:16
Een tijdje geleden heb ik deze meiden voor m'n lens gehad. De opnames zijn gemaakt met een D200 met een 18-70 objectief in een studio.
Belichting: een enkele monoblock met een paraplu waardoor geflitst werd. Er werd ook een achtergrond licht gebruikt (monoblock met standaard-straler).


1. Afbeeldingslocatie: http://users.pandora.be/fgzone/pics/lbl/_FGH2111.jpg

2. Afbeeldingslocatie: http://users.pandora.be/fgzone/pics/lbl/_FGH2140.jpg

3. Afbeeldingslocatie: http://users.pandora.be/fgzone/pics/lbl/_FGH2146.jpg

4. Afbeeldingslocatie: http://users.pandora.be/fgzone/pics/lbl/_FGH2151.jpg

5. Afbeeldingslocatie: http://users.pandora.be/fgzone/pics/lbl/_FGH2204.jpg

6. Afbeeldingslocatie: http://users.pandora.be/fgzone/pics/lbl/_FGH2233.jpg

7. Afbeeldingslocatie: http://users.pandora.be/fgzone/pics/lbl/_FGH2367.jpg

8. Afbeeldingslocatie: http://users.pandora.be/fgzone/pics/lbl/FGH_2496.jpg

9. Afbeeldingslocatie: http://users.pandora.be/fgzone/pics/lbl/FGH_2515.jpg

https://fgheysels.github.io/


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sapphire
  • Registratie: November 2002
  • Nu online

sapphire

Die-hard pruts0r

oei, laat ik dan eens aftrappen als leek :$

Allereerst wil ik zeggen dat ik ze echt mooi vind allemaal, duidelijk dat het wat professioneeler is aangepakt dan een huiskamer emt wat lampen oid., erg netjes allemaal dus.
Maar toch een paar dingetjes die k persoonlijk wat minder vind:

#1 heerlijke heldere spontane foto, maar jammer dat eht haar zo is afgesneden.

#2 & #5, jammer dat bij de brunette rechts boven in de foto boven haar haar zo'n donker gat krijgt. Opzich neit storend omdat het een hoekje is maar t viel me op.

#8 & #9 idem, door eht donkere haar en de donkere achtergrond krijg je zo'n donker gat. Bij #6 heb je dat neit door eht blonde haar.

Misschien dat je er wat aan hebt, maar nogmaals ik heb neit zó veel verstand van (portret)fotografie.
Verder: Nice work hoor !! :)

Gabriël AM5


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • whoami
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 18-09 23:16
thx voor het commentaar.
Dat het haar 'afgesneden' is, vind ik op zich niet zo storend.

Over het 'donkere haar': het had idd wat beter geweest als ik ook een haarlicht gebruikt had. Echter, op het moment zelf leek het niet nodig, en ik had bij ieder model dat haarlicht dan moeten aanpassen. (Een blondine vereist een ander haarlicht dan een brunette die dan opzich weer een ander licht nodig heeft dan een zwartharige).

https://fgheysels.github.io/


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • whoami
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 18-09 23:16
Anders niemand die hier commentaar op heeft ?

https://fgheysels.github.io/


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • djengizz
  • Registratie: Februari 2004
  • Niet online
Ik heb je serie nu een aantal keer bekeken maar ik vind het lastig om er iets over te zeggen. Zowel de positieve punten als de wat mindere zaken kan ik niet echt vinden.
Technisch is het over het algemeen prima maar het 'pakt' me niet echt.
Esthetisch mag het wat allemaal wat spannender. Zonder je te willen kwetsen zijn dit voor mij nog veel te veel standaard studio portretten.
Iets meer experimenteren misschien? Neem eens een echt afwijkend standpunt, ga eens extremer qua belichting, kietel je modellen eens om eens wat afwijkends te doen, etc.

Ik heb makkelijk praten en weinig ervaring met dit soort portret werk maar ik denk dat je het daar nog wat zou kunnen verbeteren (de techniek en het camera werk zit wel goed imo).

Je compo's en je kadering vind ik over het algemeen wel goed evenals je kleurgebruik. Je nabewerking zou nog wat consistenter kunnen. #3 is favoriet voor mij.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • whoami
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 18-09 23:16
Mja, ik vind het zowiezo moeilijker om iemand in een studio te fotograferen dan op een lokatie. In een studio heb je wel volledige controle over het licht, maar het is toch moeilijker -vind ik- om je modellen origineler te fotograferen. Op locatie heb je de locatie waar je kan mee spelen.
Je nabewerking zou nog wat consistenter kunnen.
Kan je hier wat specifieker over zijn ?

https://fgheysels.github.io/


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • djengizz
  • Registratie: Februari 2004
  • Niet online
whoami schreef op zaterdag 13 januari 2007 @ 13:29:
Kan je hier wat specifieker over zijn ?
Het ligt er natuurlijk aan of je het als serie wil brengen of dat je gewoon per foto de meest passende nabewerking kiest.
Maar om qua seriematigheid wat puntjes te noemen:
Je kleuren vind ik niet helemaal consistent. #2 en #4 zijn veel roder dan #3 en hetzelfde geldt voor #8 en #9 vs #7. Vooral bij de huid tinten en het haar valt dit op.
Verder vind ik #5 en #6 wat donker uitvallen vergeleken met de rest en zou ik hier de highlights wat versterken.
Pagina: 1