Everything Can Help!
Everything Can Help!
>>>insert witty remark here<<<
Zorg altijd voor een volledige backup.nFo schreef op zondag 07 januari 2007 @ 18:49:
Ben ik ook wel beniewd naar de evaringen, ik heb in mijn documenten nogal veel rommel in staan: 175GB![]()
Zoek alleen nog wat vista drivers, want ik wilde volgende week is gaan upgraden.
Verwijderd
Nee, je kunt de upgrade-versies alleen vanuit een draaiend OS opstarten en niet gebruiken om van te booten.Verwijderd schreef op zondag 07 januari 2007 @ 19:06:
Hoe zit het nou met de upgrade versions, specifiek voor de Basic editie. Ik beschik nu over een WXP Home licentie. Kan ik hiermee een upgrade versie kopen en daarmee Windows Vista CLEAN installeren?
Everything Can Help!
[ Voor 22% gewijzigd door sanfranjake op 07-01-2007 20:08 ]
Nog even naar aanleiding van je topicstart... Sommigen onder ons kennen nog de drama's bij het upgraden van/naar Windows 95, 98, Me en 2000. In die tijd was het advies ook gewoon ronduit: niet upgraden maar schoon installeren. Nou, dat tijdperk ligt wel achter ons. Het is nog steeds zo dat er altijd wel een kleinigheidje is, maar dat is niet te vergelijken met upgraden naar eerdere versies. Maar zoals gezegd, dat is met name te danken aan de Upgrade Advisor.MichaelK1985 schreef op zondag 07 januari 2007 @ 14:32:Ik heb al begrepen dat dit niet zonder slag of stoot gaat en dat niet alles
goed word overgenomen.
Everything Can Help!
Everything Can Help!
Een hele rij microsoft certificeringen.
Bij mij liep het voor geen meter, het duurde erg lang en uiteindelijk starte hij pas na 15 minuten op.MichaelK1985 schreef op maandag 15 januari 2007 @ 13:31:
Zijn er al mensen die een volledige upgrade hebben uitgevoerd en hier problemen mee hebben gehad?
Is er trouwens een verschil tussen een upgrade key en een key van een volledige versie?
Ja dat kan, zolang je maar betaald.Glaanieboy schreef op zondag 28 januari 2007 @ 16:39:
... Ik heb nu een PC met Windows XP Home SP2 geinstalleerd. Kan ik daaroverheen de Windows Vista Premium Upgrade draaien? Of werkt dit niet aangezien ik nu een Home edition heb, en geen Media Centre Edition?
Canon EOS 350D | EF-S 18-55mm | EF-S 60mm f/2.8 USM Macro | EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Nee dat kan zeker weten niet. En dat kon vroeger zelfs ook al niet als ik me niet vergis. De key bepaald wat voor type installatie je mag doen. Een upgrade key gaat never nooit niet werken voor een clean install, dat zou wel héel dom zijn van MS. En geloof me, zo dom zijn ze daar niet.Dutch2007 schreef op maandag 15 januari 2007 @ 13:55:
stel ik download me een illegale vista, maar heb wel een upgrade cd-key, kan ik DAN wel een fresh install doen?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity. - Robert J. Hanlon
60% of the time, it works all the time. - Brian Fantana
Glaanieboy schreef op zondag 28 januari 2007 @ 16:39:
Ik heb hier nog niet echt een duidelijk antwoord op gevonden, vandaar dat ik het hier vraag: Ik heb nu een PC met Windows XP Home SP2 geinstalleerd. Kan ik daaroverheen de Windows Vista Premium Upgrade draaien? Of werkt dit niet aangezien ik nu een Home edition heb, en geen Media Centre Edition?

Doubt thou the stars are fire; Doubt that the sun doth move; Doubt truth to be a liar; But never doubt I love.
XPENG G9 Performance 2024
Verwijderd
Natuurlijk, een image is gewoon een 1-op-1 kopie van een werkende installatie en heeft niets te maken met de installatieprocedure.Dalsium schreef op dinsdag 30 januari 2007 @ 09:53:
Ik neem aan dat het ook mogelijk is om na de Vista Upgrade een image te maken om, in het geval van opnieuw te willen installeren, je niet eerst weer XP erop hoeft te zetten?
Of gaat dat niet werken?
Niet geheel waar. Je hebt een nieuw systeem gekocht met Vista, daar komt het eigenlijk op neer. Maar ten tijde van de aanschaf stond er nog XP op en werd Vista er bij geleverd in de vorm van een voucher. Dus Vista is eigenlijk gratis. Maar ik denk dat die paar euro wel ergens in de algemene voorwaarden van die voucher staan, Microsoft, of een andere partij, zal niet zomaar in één keer met extra kosten aankomenJazzy schreef op dinsdag 30 januari 2007 @ 09:47:
Je krijgt gratis een upgrade naar Vista ter waarde van 100+ euro immers.
Doubt thou the stars are fire; Doubt that the sun doth move; Doubt truth to be a liar; But never doubt I love.
Verwijderd
Tja, het topic heet "Ervaringen Upgraden XP -> Vista". Dit is mijn ervaring.Jazzy schreef op dinsdag 30 januari 2007 @ 09:47:
Ik heb geen ervaring met dat proces (en vraag me af of je dat in dit technische topic moet bespreken trouwens) maar zou niet te moeilijk doen over een paar euro verzendkosten. Je krijgt gratis een upgrade naar Vista ter waarde van 100+ euro immers.
Dus als ik een upgrade versie (Home Premium) ga kopen, kan ik deze niet installeren als ik alleen Windows 2000 heb?
Doubt thou the stars are fire; Doubt that the sun doth move; Doubt truth to be a liar; But never doubt I love.
Zolang ie het blijft doen....
Modelbouw - Alles over modelbouw, van RC tot diorama
meuktracker: nVidia ForceWare 97.46 WHQL Vista final=langezwieper schreef op dinsdag 30 januari 2007 @ 11:38:
Bij mij ging alles zonder enig probleem (behalve mijn videokaart geforce go 7900gtx) hiervoor vind ik maar geen driverswerkelijk alles geprobeerd maar hij blijft komen met de melding dat hij geen geldige hardware kan vinden, of iets in die aard..
Doubt thou the stars are fire; Doubt that the sun doth move; Doubt truth to be a liar; But never doubt I love.
Maar ik heb een geforce goHan schreef op dinsdag 30 januari 2007 @ 11:57:
[...]
meuktracker: nVidia ForceWare 97.46 WHQL Vista final=
Die driver, nVidia ForceWare 97.46 WHQL Vista final, biedt toch echt ondersteuning voor alle 7900 GTX kaarten
Modelbouw - Alles over modelbouw, van RC tot diorama
Wat jij (volgens mij) zegt is dat je Windows XP kan upgraden naar Vista en dat je niet Windows 2000 kan upgraden naar Vista.Han schreef op dinsdag 30 januari 2007 @ 11:32:
Welk gedeelte van 'requires clean install' begrijp je niet?
Je kan niet upgraden vanaf Windows 2000. Dat kan enkel in combinatie met een valide XP versie, met uitzonderingen, zoals vermeld in het overzicht.
[ Voor 30% gewijzigd door TweakerNummer op 30-01-2007 12:26 ]
http://drivers.softpedia....eForce-Go-9752-WHQL.shtmllangezwieper schreef op dinsdag 30 januari 2007 @ 12:15:
Maar ik heb een geforce govoor de laptop dus, en dan werken deze drivers niet
Probeer die eensNvidia ForceWare GeForce Go 97.52 WHQL driver description Download
Compatible with:
NVIDIA GeForce Go 7300
NVIDIA GeForce Go 7400
NVIDIA GeForce Go 7600
NVIDIA GeForce Go 7900 GTX
NVIDIA GeForce Go 7900 GS
Doubt thou the stars are fire; Doubt that the sun doth move; Doubt truth to be a liar; But never doubt I love.
Ofwel je gaat Vista upgraden naar Vista. Ik vraag mij af of dit werkt. Eigenlijk is het valsspelen en volgens mij niet legaal gezien je echt een upgradable versie moet hebben. Maw, een niet als upgrade-baar aangewezen versie mag volgens mij niet gebruikt worden.TweakerNummer schreef op dinsdag 30 januari 2007 @ 12:21:
[...]
Volgens mij kan dit laatste gewoon, volgens de manier op: http://www.windowsitpro.c...eID/95011/95011.html?Ad=1 maar je bent alleen al je instellingen en programma's kwijt en die zal je opnieuw moeten installeren onder Vista. Echter is het erg vervelend als dit niet zou werken, dus ik zou ook graag iemand zien die dit bevestigt.
[ Voor 6% gewijzigd door Bor op 30-01-2007 12:35 ]
Over Bor | Vraag & Aanbod feedback | Frontpagemoderatie Forum
Niet zoals een upgrade bedoeld is, nee. Je kan wel middels een update versie je Vista installeren omdat je een valide Win2000 hebt, maar je kan dan alleen maar vanuit een clean install. Dus niet vanuit een draaiend OS upgraden.TweakerNummer schreef op dinsdag 30 januari 2007 @ 12:21:
Wat jij (volgens mij) zegt is dat je Windows XP kan upgraden naar Vista en dat je niet Windows 2000 kan upgraden naar Vista.
Wel installeren, niet upgradenEr wordt (volgens mij) gevraagd of je Vista kan installeren met een Vista Upgrade DVD mits je een versie van Windows 2000 hebt.
Doubt thou the stars are fire; Doubt that the sun doth move; Doubt truth to be a liar; But never doubt I love.
Dat was idd de vraag. Instellingen kwijt vind ik niet zo erg en ik kan ook wel goedkoop aan XP (upgrade Engels, want mijn 2000 is ook Engels) komen via surfspot, maar ik heb liever een Nederlandse Vista.TweakerNummer schreef op dinsdag 30 januari 2007 @ 12:21:
...
Er wordt (volgens mij) gevraagd of je Vista kan installeren met een Vista Upgrade DVD mits je een versie van Windows 2000 hebt.
Volgens mij kan dit laatste gewoon, volgens de manier op: http://www.windowsitpro.c...eID/95011/95011.html?Ad=1 maar je bent alleen al je instellingen en programma's kwijt en die zal je opnieuw moeten installeren onder Vista. Echter is het erg vervelend als dit niet zou werken, dus ik zou ook graag iemand zien die dit bevestigt.
[ Voor 12% gewijzigd door Quincy5 op 30-01-2007 13:17 ]
Verwijderd
Lijkt me geen probleem. Als je een Business of Ultimate versie hebt, heeft Windows 't zelfs ingebouwd: http://www.microsoft.com/...ils/completepcbackup.mspxDalsium schreef op dinsdag 30 januari 2007 @ 09:53:
Ik neem aan dat het ook mogelijk is om na de Vista Upgrade een image te maken om, in het geval van opnieuw te willen installeren, je niet eerst weer XP erop hoeft te zetten?
Of gaat dat niet werken?
Dat had je kunnen lezen in de kleine letters tijdens aanschaf van je laptop. Sterker nog; zelfs op moment van bekend worden van deze mogelijkheid (in het algemeen en niet alleen via Acer) was bekend dat je handling & shipping moet betalen. Verzendkosten dus.Verwijderd schreef op dinsdag 30 januari 2007 @ 09:29:
Ik probeer mijn gloednieuwe Acer laptop te upgraden van XP Pro naar Vista Business maar tijdens het registratieproces wordt aangegeven dat kosten voor verzending van de DVD in rekening worden gebracht???
Ik was onder de indruk dat de upgrade volledig gratis was en dat ik de software gewoon kon downloaden. Wat is hier aan de hand?
Upgraden van de Acer systemen moet via Moduslink:
http://upgradeweb.moduslink.com/vista/Acer/
Mijn advertenties!!! | Mijn antwoorden zijn vaak niet snowflake-proof
Verwijderd
Eej.... wat heb je zelf al gevonden?Verwijderd schreef op dinsdag 30 januari 2007 @ 14:23:
Eej,
Ik heb Windows Vista gekocht, en sta op het punt om een upgrade te doen van XP naar Vista. Maar stel dat Vista mij niet bevalt, kan ik dan weer terug naar XP of moet ik dan mijn hele systeem weer opnieuw installeren met XP?
[ Voor 24% gewijzigd door Han op 30-01-2007 14:40 ]
Doubt thou the stars are fire; Doubt that the sun doth move; Doubt truth to be a liar; But never doubt I love.
Dan zit er rechtsboven een zoek-functie... Maar ik vermoed dat je een volledig nieuwe install moet doen.Verwijderd schreef op dinsdag 30 januari 2007 @ 14:39:
Sorry, ik ben hier nog niet zo bekend.
Mijn advertenties!!! | Mijn antwoorden zijn vaak niet snowflake-proof
There is no art to find the minds construction in the face
Je moet eerst XP installeren EN activeren voordat je kunt upgraden. Dit word op verschillende fora gemeld.Duupjuh schreef op woensdag 31 januari 2007 @ 09:49:
Ik heb het hele topic eens doorgelezen maar 1 ding is me nog niet helemaal duidelijk geworden. Ik leg mijn situatie even uit. Ik heb sinds een half jaartje ongeveer een nieuwe laptop, met een officiele Windows XP Home Edition. Ik bekijk de mogelijkheden tot overstappen op windows Vista en zie dat de Upgrade versie nog niet zo gek duur is. Heeft de upgrade versie de mogelijkheid wel een Clean install te doen (en hier bedoel ik niet mee dat ik ermee kan booten en op een lege schijf kan installeren). In de zin van, de Upgrade versie controleert eerst of je een legale XP versie hebt, en vervolgens kan je dan kiezen wat voor installatie je wilt volgen. Geen legale versie, dan werkt de Upgrade versie niet...............toch?
![]()
Of zie ik de definitie "Upgrade" nu verkeerd
Over Bor | Vraag & Aanbod feedback | Frontpagemoderatie Forum
het is dus eigenlijk niet de bedoeling, maar wel mogelijk... Aangezien ik dan met legale sofware bezig ben lijkt dit me niet strafbaar.
die bezit ik dus. een legale versie van XP. dus als ik via een omweg toch die clean install wil doen met een upgrade versie zouden ze me dus weinig kunnen maken. persoonlijk heb ik het nooit echt gehad met upgrades, maar aangezien ik weinig slechte dingen hoor over de Upgrade naar Vista verwacht ik weinig problemen. het is alleen wat meer werk dan met de gewone versie, maar dat scheelt je toch ook wel weer dik 150 euro.Quincy5 schreef op woensdag 31 januari 2007 @ 16:55:
Volgens mij is het alleen legaal als je een windows 2000 of xp licentie hebt die je nergens anders geinstalleerd hebt/gaat installeren. Dit zal namelijk aangegeven staan in de licentie-overeenkomst van de Vista upgrade versie.
Ceci n'est pas une signature!
d:)b :henk d:)b
Sign of my Time
PS5 DE, PS4 Pro, PS3 SS, PS VIta Slim PSN: BSGathena
dat geldt sowieso voor alle upgrade vouchers. Wat mij verbaast is dat ik alleen maar kan kiezen voor een upgrade naar de "business" editie. Ik had liever gezien dat ik mijn xp pro kon upgraden naar ook een home premium of zelfs ultimate editie...Verwijderd schreef op dinsdag 30 januari 2007 @ 09:29:
Upgraden van de Acer systemen moet via Moduslink:
http://upgradeweb.moduslink.com/vista/Acer/
Everyday's an endless stream, of cigarettes and magazines...
Bij de ultimate upgrade wordt zowel de 32 als de 64 bits versie meegeleverd (kan ik je uit eigen ervaring vertellen).V3g3ta schreef op vrijdag 02 februari 2007 @ 02:32:
Ik ben van plan om over ongeveer een week een Ultimate Upgrade te kopen. Maar een ding word me niet echt duidelijk, is een upgrade versie 32 of 64 bits, of beide?
Verwijderd
nee dat is alleen voor volume license klanten en niet voor eindgebruikers, en het is alleen de diskkit, je krijgt geen serial erbij.WVSint schreef op zondag 11 februari 2007 @ 00:51:
Ik heb op dit ogenblik een prive een legale Nederlandse XP Professional.
Nu zie ook dat ik voor EUR 50,-- (waarschijnlijk ook goedkoper) een
Windows Vista Business, 32-bit, Disk Kit, Volume License, DVD, MLF Upgrade (Microsoft (66J-01967)
Kan ik hiermee gelijk gewoon upgraden van XP Pro naar Windows Vista Business ?
kan kopen.
A wise man's life is based around fuck you
Everyday's an endless stream, of cigarettes and magazines...
Ryzen 5950x + 32GB GSKILL @3600 op Rog Strix Gaming E x570 + Asrock Phantom Gaming 6800XT+ Gigabyte Aorus FV43U Zwart + DS1621+ + DS414 + MacbookPro 16" 2021 + Mac Mini M4 Pro + Tesla MY RWD 2023 BYD

Going for adventure, lots of sun and a convertible! | GMT-8
Verwijderd
wat zou je zelf denkenVerwijderd schreef op maandag 26 februari 2007 @ 18:19:
ff een vraag, als je upgrade hou je dan nog al je bestanden, bijvoorbeeld foto's of mp3tjes etc? of zijn die dan weg
A wise man's life is based around fuck you
Verwijderd
het zat bij mij bij m'n xp pakketje in...Verwijderd schreef op zondag 11 maart 2007 @ 16:47:
Hallo,
heb net een nieuwe pc gekocht met XP+ upgradevoucher. Maar:
T leek mij simpel, maar zo'n voucher moet dus echt een papiertje o.i.d. zijn wat bij de nieuwe PC geleverd is??
Ik heb nu geen flauw benul (ook niet na doorzoeken div fora en microfsoft website) hoe ik nou die Vista Upgrade kan aanvragen....
Alvast bedankt.
Everyday's an endless stream, of cigarettes and magazines...
Verwijderd
Hmm, okay. Bij mij zit er alleen maar een XP boekje/handleiding in... Es ff snel bellen naar die PC winkel.
Verwijderd
Verwijderd
:-/ ik zit er nog steeds over te tobben of ik wel of geen Vista op mijn laptoppie wilVerwijderd schreef op maandag 02 april 2007 @ 21:56:
Hallo,
Mijn ervaring is gewoon, in een woord KUT.
Ik krijg eindelijk, naar een maand of 2, van moduslink 2 cd's om te upgraden
Ik stop de eerste in de lezer, en deze bereidt mijn computer zogenaamd voor op Vista
Nou, ik kwam bij de stap om de bios te upgraden, en terwijl hij daarmee bezig was, kreeg ik het gevreesde blauwe scherm. Ik denk, dit is niet goed, helemaal niet goed.
Dus ik doe de computer terug aan, en niks meer.
Bios weg. En dan is het handige dat je voordat je vista gaat installeren je recovery files moet verwijderen. Nu computer weer 6 weken kwijt..
Leuk, heel leuk dat Vista, maar geef mij maar lekker XP
Geprobeerd te upgraden op een HP Pavilion dv9000 notebook
Misschien ligt het aan de notebook, dus degenen die zo een hebben
PAS OP!
Bij de 'normale' procedure wordt er geen BIOS-update gedaan, ik denk dat dit iets van HP is. Verder is het altijd wijs om een backup van je data te maken voordat je iets ingrijpends gaat doen. Aangezien een externe disk van meer dan 300 GB tegenwoordig nog maar iets van 100 euro kost zou eigenlijk iedereen dat moeten doen.Verwijderd schreef op maandag 02 april 2007 @ 21:56:
Geprobeerd te upgraden op een HP Pavilion dv9000 notebook
Misschien ligt het aan de notebook, dus degenen die zo een hebben
PAS OP!
Verwijderd
check de site van de fabrikant zou ik zeggen, wij kunnen daar zo geen uitspraken over doenVerwijderd schreef op maandag 02 april 2007 @ 22:22:
Is er sowieso een BIOS update nodig om Vista te laten draaien, of is dit optioneel? (Acer laptop)
A wise man's life is based around fuck you
Zolang ie het blijft doen....
Verwijderd
Verwijderd
[ Voor 4% gewijzigd door Verwijderd op 04-05-2007 10:13 ]
Verwijderd
[ Voor 9% gewijzigd door Palomar op 10-06-2007 15:04 ]
Dit zou ik ook graag eens willen weten, ik zit hier met een stel win XP Pro machines die naar Vista Home Basic moeten gaan, werkt de update versie dan ook om een volledige installatie te doen?Snake schreef op dinsdag 20 februari 2007 @ 22:50:
[afbeelding]
Maar volgens het prentje is het requires clean install, werkt mijn upgrade-versie dan wel?
Verwijderd
Maak ik hieruit op dat het dus mogelijk is met een upgrade van Vista een clean install te doen (mits er dus een XP licentie op de machine staat)? Dus mijn XP Pro -> Vista Home Basic is dus ook met een Update DVD mbv clean install uit te voeren?RHochstenbach schreef op dinsdag 17 juli 2007 @ 23:24:Ik zette dus het Vista pakket van Acer op mijn USB stick, en deed een Clean Install (ik hou niet zo van upgraden).
Is er niemand die me hier het antwoord op kan geven?Rodyman schreef op donderdag 19 juli 2007 @ 21:42:
[...]
Maak ik hieruit op dat het dus mogelijk is met een upgrade van Vista een clean install te doen (mits er dus een XP licentie op de machine staat)? Dus mijn XP Pro -> Vista Home Basic is dus ook met een Update DVD mbv clean install uit te voeren?
Verwijderd
Kan wel.@r!k schreef op maandag 15 januari 2007 @ 14:03:
Ik denk het niet eigenlijk, je meot volgens mij echt een 'normale" key hebben dan ipv een upgrade key. Ik meen me te herinneren dat het bij vorige versies al zo niet werkte.
Ik heb niets te melden.
Apple iPhone 17 LG OLED evo G5 Google Pixel 10 Samsung Galaxy S25 Star Wars: Outlaws Nintendo Switch 2 Apple AirPods Pro (2e generatie) Sony PlayStation 5 Pro
Tweakers is onderdeel van
DPG Media B.V.
Alle rechten voorbehouden - Auteursrecht © 1998 - 2025
•
Hosting door TrueFullstaq