Toon posts:

een watercooling vraagje

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
ik heb een wc setje besteld om mijn hardware te coolen
de set bestaat uit
Black ice dual extreme rad
asetek extreme pomp
anartica S775 cpu block
2 keer asetek VGA Cooler Ice Cube
allemaal 1/2 inch fittings

hardware
E6600
corsair 2gb 6400cl4
evga 680i
2x asus 7900GT

mijn vraag nu is de asetek cpu block heeft 1 ingang en 2 uitgangen en bij de block krijg je een Y splitsing om de 2 weer tot 1 samen tevoegen. mijn idee nu is om met de 2 uitgangen de vga's apart te coolen(ipv eerst samen voegen en dan in de 1e kaart en dan in de 2e en dan richting de pomp) en na de vga kaarten weer dmv de splitter samentevoegen en dan richting de pomp. maar ik weet niet of dit nuttig en/of beter is ik dacht namelijk van wel aangezien je nu niet de warmte van de 1e kaart hebt. maar toen dacht ik weer aan de water druk of dit niet te laag werd en of allbij de vga's de zelfde hoeveelheid water krijgt.

ik hoop dat jullie er meer van weten.

alvast bedankt

groeten thijs

  • Ikke_Niels
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 17-01 12:26
Ik zou het 1-way houden.

Dus IN -> CPU -> VGA 1 -> VGA 2 -> uit

Waar jij ook op doel heb ik ook mijn twijfels over, het water zal "de makkelijkste" weg kiezen met de minste weerstand.
Ofwel als 1 van je kabels korter is en de hoogte van de kaarten anders is (duh ze zitten onder elkaar ;)) zal er een verschillend snelheid in stroming zijn, misschien zelfs wel stilstaand water.
Denk hierbij aan een stroomversnelling in een zwembad, sommige stukken staan "stil" of gaan langzamer omdat het water de stroming volgt.

De 2de vga zal wel warmer water krijgen maar dat zou in principe niet moeten uitmaken zolang je set krachtig genoeg is.

[ Voor 16% gewijzigd door Ikke_Niels op 04-01-2007 18:14 ]

User Error -- Please Replace User


  • _trickster_
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 00:51
De waterdruk zou opzich het idee niet in de weg hoeven staan.

ik denk dat het uiteindelijk niet heel erg veel uitmaakt.
ik zou het zelf wel proberen, en uiteindelijk heb je vaak bij waterkoeling opstellingen de beste manier zelf gevonden door gewoon simelweg verschillende opstellingen te proberen, het kost mischien een halve meter extra slang, omdat je dan weer wat in moet korten i.v.m die druk fittingen van Asetek.
maar ik zou het zelf wel even proberen met schillende opstellingen, maar deze opstelling klinkt zeker goed.

succes ermee

Verwijderd

Topicstarter
ten eerste bedank voor jullie snelle reply's
en ik zal het wel gaan proberen.

bedankt

groeten thijs