Maxtor maxline 3 320GB SATA traag

Pagina: 1
Acties:

  • Bware81
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 24-01-2022
Ik heb recentelijk een maxtor maxline 3 320GB 16mb cache harddisk gekocht. Nu krijg ik hem maar niet fatsoenlijk aan de praat. Die lees snelheden die ik haal zijn goed zo rond de 70 - 80 MB/s. dus dat is goed maar de write snelheid valt vies tegen (6-7 MB/s).

Ik heb al gelezen dat dat write verify aan kan staan op de hardeschijf en dat dit naar 10 opstart- cyclus weg zou moeten zijn. Nog steeds na ruim 30 opstarten blijft de schrijf snelheid laag.
nu is er een programma van maxtor genaamd "powermax" om te testen en een prog "wvset"om de write-verify uit te zetten maar deze slaan bij vast als ze opgestart worden.

Ik heb ook al verschillende controllers geprobeerd: Via sata 1837 controller (onboard), Promise fasttrack en de Siliconimages 3512 sata . op alle 3 haal ik de zelfde resultaten en ook de kabels ver nieuwen en goed leggen heeft geen nut gehad.

Heeft één van jullie misschien nog een oplossing ?

specs:
mobo: ASUS K8vse Deluxe (bios:1007)
harddisk: Maxtor Maxline III 320GB 16MB SATA 7L320s01
controllers: Zie Tekst
Ide: 2x 80 gb maxtor/seagate
Sata: Maxtor320/WD 160

AMD64 XP3000+, 1024MB Kingston, ASUS K8V deluxe SE, ATI Radeon 9800 pro Realtek8139 Nic, ITE RAID contr, 2x 80GB Maxtor,2x 160GB sataMaxtor, NEC1300a DVD-r, Samsung DVD/CD-r combo. 21inch crt Compaq


  • warcow
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 15-02 16:25
Andere harde schijven werken wel goed? Zo ja, dan lijkt het probleem zich in de harde schijf zelf te bevinden. Wat zegt SMART ervan? Daarnaast zou je ook die standaard maxtor tooltjes even kunnen proberen. (die kunnen soms bevestigen dat de schijf gaar is, of hem zelfs repareren in enkele gevallen)
Als dit het probleem niet zichtbaar maakt/verhelpt, dan zou ik de schijf opsturen. (gezien je ook al andere kabels hebt geprobeerd, en andere controllers)