Toon posts:

[Photoshop CS2] Kleurproblemen

Pagina: 1
Acties:
  • 149 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Verwijderd

Topicstarter
Telkens als ik iets maak in Photoshop CS2 en vervolgens upload naar het internet, ziet het er qua kleuren altijd iets lichter uit. Hieronder een voorbeeld van mijn website www.tijsdejonckheere.be :
Afbeeldingslocatie: http://www.tijsdejonckheere.be/screen.jpg
Ik denk dat het iets te maken heeft met de kleurprofielen, maar gelijk welkeen ik kies, het resultaat blijft hetzelfde.
Als ik een nieuw document open, krijg ik de volgende opties:
Afbeeldingslocatie: http://www.tijsdejonckheere.be/screen2.jpg
Iemand een idee hoe ik dit euvel oplos?

  • Savantas
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 27-01 20:42
Tja, helaas verschillen de browsers voor de mac onderling ook nogal in hun interpretatie van afbeeldingen...

In een post ervoor staat een oplossing om je monitor-profiel zo aan te passen dat het goed zou moeten zijn. Je kleurenprofiel moet dus ook op sRGB staan.

[ Voor 43% gewijzigd door Savantas op 02-01-2007 12:50 ]

Ik denk niet zwart-wit, ik denk diapositief! ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Verwijderd

Heb je in PS CS2 op Mac niet een optie "Europe web/internet" bij Color Settings? Daarmee krijgen al je nieuwe documenten automatisch een kleurprofiel voor beeldscherm mee.

  • Maverick
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 13:42
probeer eens een ander formaat dan png, heb dit ook al eens gehad. Toen lag het aan de png rendering van de browser. Als gifje opgeslagen en het probleem was opgelost.

PSN: DutchTrickle PVoutput


Verwijderd

Het heeft inderdaad waarschijnlijk te maken met de manier waarop de PNG wordt gerenderd, hier staat meer info: http://user.fundy.net/morris/?photoshop03.shtml.

Het probleem wordt veroorzaakt door een verkeerde gamma waarde, je kunt alternatieve PNG plugins gebruiken om het goed te saven. Check ook de plugin SuperPNG (gratis), die maakt betere PNG's dan de standaard plugin van Photoshop en heeft gamma correctie.

  • daniëlpunt
  • Registratie: Maart 2004
  • Niet online

daniëlpunt

monkey's gone to heaven

Als je gaat naar View -> Proof Setup -> Macintosh RGB dan krijg je in het PS document wel de kleuren die uit eindelijk op je website te bewonderen zijn.

Het beste is om geen kleurprofiel te gebruiken.
een interessante link over Kleur beheer op het web :)
Pagina: 1