Intake casefan achter dicht front

Pagina: 1
Acties:

  • Artikel
  • Registratie: December 2006
  • Laatst online: 13-05-2023
Ik heb een vraag: ik heb een coolermaster casefan gekocht (80mm) om voorin de kast te plaatsten (onderin). Mijn kast ziet er zo uit:

Afbeeldingslocatie: http://img221.imageshack.us/img221/658/norrodcasefrontbg7.th.jpg

Hij is dus dicht, alleen onderin zit nog een gleuf waar wat lucht door zou kunnen. Achter de cirkel komt de fan als ik hem zou plaatsen. De vraag is: kan de fan zo genoeg lucht happen en als dit niet het geval is, hoe moet ik het dan doen?

Acer Aspire 5930G-734G32MN


  • Pong
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 12-08-2024
Als die fan via een C'nQ aansluiting aangesloten wordt, of dat je andere maatregelen neemt om 'm niet met volledig toerental te laten draaien, is die gleuf meer dan voldoende om wat airflow te genereren.

Geen Ping, wel Pong


  • Leftblank
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 02-02 13:40
Ik denk niet dat daar veel lucht doorheen zal komen, wellicht kun je je kast 'n tikje 'modden' en die circel vervangen door 'n fanguard (of ander gaas).

Edit; 't kan inderdaad 'n klein beetje lucht naar binnen trekken, maar ik denk dat je de fan érg langzaam zal moeten laten draaien wil je geen stofzuigergeluiden krijgen.

[ Voor 36% gewijzigd door Leftblank op 29-12-2006 12:44 ]


  • Ernie
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 20-01 14:46
Ik ben bang dat het niet gaat werken. Ik heb zelf een dergelijke intake en daar komt bijna geen lucht doorheen en het zuigt enorm veel stof aan omdat het beetje lucht vlak boven de grond word aangezogen.

Wat je nog kunt doen om de airflow te verbeteren is zoals eerder gezegd modden. Het zal wat lastiger worden aangezien je power en reset knoppen daar zitten. Die kun je natuurlijk verplaatsen alleen kost het iets meer tijd.
Waarschijnlijk zit er achter de plastic voorkant een metalen fanguard. Die neemt ook nog eens een heleboel luchtstroom weg. Die kun je het beste er gewoon uitknippen. Daar kun je onmogelijk je vingers instoppen zonder ze eerst op meerdere plaatsen te breken.
De beste optie is een stukje gaas in de voorkant modden en er dan een (led) fan achter te plaatsen. De knopjes vervang je door 2 leuke drukknopjes en de ledjes kun je weglaten.

Verwijderd

er zal vast wel iets van lucht doorheen komen, maar zo dicht op de grond zou ik wel heel erg goed oppassen voor stof. stoffilters derbij doen zou dan geen slecht idee zijn :)

de stoffilters verminderen je airflow dan wel iets, maar die zal denk ik toch niet zo hoog zijn door de 2 kleine gaatjes :) succes

Verwijderd

oplossing is simpel.. kast verhogen met 2 houten balkjes,.. heb ik ook gedaan met mijn Thermaltake Soprano... Trouwens, welke kast is dit, hij ziet er wel mooi uit ?

  • Artikel
  • Registratie: December 2006
  • Laatst online: 13-05-2023
Bedankt voor reacties!
Als die fan via een C'nQ aansluiting aangesloten wordt, of dat je andere maatregelen neemt om 'm niet met volledig toerental te laten draaien, is die gleuf meer dan voldoende om wat airflow te genereren.
Ik ben bang dat het niet gaat werken. Ik heb zelf een dergelijke intake en daar komt bijna geen lucht doorheen en het zuigt enorm veel stof aan omdat het beetje lucht vlak boven de grond word aangezogen.
lijkt een beetje tegenstrijdig :P
Maar de kast staat op een plank in een kast op 150cm van de grond en die gleuf staat nét iets over de plankrand heen dus hij heeft daaronder wel ruimte, dus dat lijkt me alweer een probleem minder :)

ik heb er ook al aan gedacht om een mooi gat in het frontje te maken, maar als ik een cirkel om de bestaande knoppen heentrek en dat eruit zou zagen heeft die een diameter van 9 cm, en de fan is 8 cm, dus dan is die cirkel te groot (wordt niet mooi)
Trouwens, welke kast is dit, hij ziet er wel mooi uit
Het is een standaart NorroD kast:
http://www.norrod.nl/ws_a_index.asp?A_id=8645

maar als ik die fanguard wegknip en de kast staat dus niet op de grond kan hij dan genoeg happen? en moet ik hem dan op 100% laten draaien of minder?

Acer Aspire 5930G-734G32MN


  • agoNITE
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 27-01 05:50
Grappig. ik zag dit topic, dacht zou wel grappig zijn als het dezelfde kast als de mijne betreft, en ja hoor :P

maar, ik zat laatst met hetzelfde probleem...wou ook een intake plaatsen, leek mij ook nogal lastig, met die power/reset swith op dezelfde plek enzo, en om die kast nou te gaan modden, beetje zonde, ding ziet er net zo strak uit :)

  • SOEPSTENGEL13
  • Registratie: Augustus 2006
  • Laatst online: 18-12-2025
En ik heb ook dat probleem, maar wel met ee nandere kast.

  • tinus89
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 21-01 13:40
ik heb deze kast ook staan.

Het verschil tussen geen intake en intake@1800 rpm(80mm) is CPU stressed ongeveer 5-6C. Kasttemp ongeveer 4C.


Hij zuigt wel degelijk lucht aan, echt hard gaat het niet, maar het scheelt wel. Zuigt veel stof aan, helemaal als de kast op de grond staat.

  • Artikel
  • Registratie: December 2006
  • Laatst online: 13-05-2023
ik heb de 80mm nu gewoon voorin gezet met een panty ervoor gefabriceerd, dit scheelt idd iets -niet veel. Dit is een oplossing tot iemand iets beters weet of totdat ik de voorkant evt. ga modden...

Acer Aspire 5930G-734G32MN

Pagina: 1