Toon posts:

Advies voor 42" LCD/Plasma?

Pagina: 1
Acties:
  • 60 views sinds 30-01-2008

Verwijderd

Topicstarter
Hoi,

Ik kan me voorstellen dat er vaker zulke verzoeken komen, maar ik heb veel van de bestaande threads gelezen en kan eerlijk gezegd door de bomen het bos niet meer zien. Als iemand me zou kunnen adviseren, graag. Ik probeer mijn situatie zo goed mogelijk uit te leggen.

Ik ben al een maand of twee op zoek naar een platte 40-42" TV (LCD danwel Plasma) voor mijn vrij donkere woonkamer. Ik zit ongeveer 2 meter van de TV af (smalle woonkamer). De prijscategorie is 1500-2500 euro. Voor de keuze tussen plasma en LCD dacht ik gekozen te hebben voor plasma omdat lichte zwartwaarden mij erg zouden storen. Echter heb ik de afgelopen dagen wat rondgekeken bij de MM, It's en BCC en viel mij de slechte beeldkwaliteit van vooral de plasma schermen op. Dit was vooral bij analoge tv-signaal maar ook bij DVD was het erg 'korrelig' en 'wazig'. De LCD schermen (die vaker op een HD signaal waren aangesloten) zagen er (uiteraard) beter uit, maar ik had het idee dat ze bij DVD signalen er ook beter uitzagen. De Full HD van Bravia (40x geloof ik) zag er erg netjes uit, maar ligt weer net iets boven mijn budget. Bovendien zag ik vandaag een tv bij de It's en de MM in Den Haag van Samsung die leek op deze:

http://www.samsung.com/nl/products/tv/lcdtv/le40s71b.asp

Ik weet niet of het dezelfde is maar hij lijkt er erg op. Was voor rond de 1800 bij beide winkels. Ik weet ook niet wat het input signaal was maar het was een Samsung promo filmpje geloof ik dus ik denk (HD?-)DVD. Het 'probleem' met die TV is alleen dat het een Samsung is, en ik niet echt een 'goed' gevoel heb daarbij, maar dat slaat wellicht nergens op.

De TV zal voornamelijk worden gebruikt voor 1/3 TV kijken, 1/3 DVD kijken en 1/3 gamen op de Xbox 360 of de komende PS3. Ik ga er van uit dat Gamen op de Xbox er op elke TV wel goed uit gaat zien (toch?) dus ik weet niet of dat de beslissende factor moet zijn. Digitale TV zal wel een must zijn maar het gaat me ook vooral om de kwaliteit van een DVD signaal, aangezien ik nog een vrij omvangrijke DVD collectie heb staan. Het laatste dat ik wil is upgraden naar een HD-TV en dat het beeld slechter wordt dan die op mijn oude Trinitron 72cm was. Qua design heb ik het liefst zo simplistisch mogelijk, zonder, of met zo klein mogelijke boxen omdat ik al een goede geluidsinstallatie heb.

Het belangrijkste voor mij is scherp beeld, realistische kleuren en vooral geen 'irritaties' aan jaggies/kartelranden of wazig/korrelig beeld bij zowel digitale TV als DVD.

1. Dus, hebben jullie nog advies voor bepaalde TV's, merken of dingen waar ik moet letten?
2. Is het verstandig om te wachten tot eind Januari dat de prijzen gaan dalen of zal dit wel meevallen?
3. Hoe zit het met de zwartwaarden van de LCD's? Is dat echt alsof je op een 'normale' TV brightness te hoog hebt staan?
4. Raden jullie voor mij plasma of LCD aan?


Alvast bedankt,


Alexis

  • JvS
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 21-02 08:47

JvS

Ik heb hem zelf ook

Ja sorry,maar dit is echt de meest gestelde vraag en het antwoord is: Kies zelf.

1: Iedereen heeft eigen voorkeuren, van zo'n beetje alle merken kan je ervaringen lezen in topics
2: Prijzen zullen constant dalen, januari is uitverkoopmaand, kies zelf
3: Kan je in winkels gewoon zien normale tv's zijn daar in de basis beter in dan LCD
4: Daar loopt zelfs een specifiek topic over wat nu zelfs actief is.

Kies dus zelf, nog een keer dezelfde vraag stellen die al 100.000 keer gesteld is, helpt je echt niet.

4x APsystems DS3; 4x495Wp OZO/WNW 10° ; 4x460Wp OZO/WNW 10°; Totaal 3820Wp


Dit topic is gesloten.