Toon posts:

Bandbreedte delen met Qos

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
In een (nog aan te leggen) netwerk wil ik gebruikers een deel van de bandbreedte garanderen. Bij een bandbreedte van 100mbit en 100 gebruikers, wil ik dat alle gebruikers een minimale bandbreedte hebben van 1mbit.

Als ik uitga van traffic shaping met htb als beschreven in www.lartc.org zou ik eerst classes aanmaken waarvan de laagste 1 mbit is.

Mijn vraag is wat er gebeurd als ik gebruikers dmv ip nummer aan deze classe toewijs. Moeten 100 gebruikers dan 1mbit delen (en zou ik 100 classes van 1 mbit moeten maken), of krijgt iedere gbruiker 1mbit toegewezen, zoals ik dat voor ogen heb.

Zit ik op de goede weg, of zouden jullie toch aanbevelen bandbreedte toe te kennen op basis van protocol (http voorrang boven p2p etc.)?

  • jvhaarst
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 21-01 21:54

jvhaarst

Eendracht maakt macht

If you don’t have enough time, stop watching TV.


Verwijderd

Topicstarter
Die had ik nog niet gevonden. Bedankt!