[outlook/chello] 551 rbl error

Pagina: 1
Acties:

  • Seesar
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 08-02 08:39

Seesar

Icon thnx to l0c4lh0st

Topicstarter
Een kennis van me (ja echt waar ;) ), heeft een 551 rbl error. De bekende error als je met een chello account geblocked bent en je kan dus niets meer versturen (wel ontvangen).

Ik heb gemailed en zij rade mij aan de pc op te schonen en en te scannen op virussen en spyware.

De virusscanner is up te date (NAV 2006), geen virussen gevonden en hitmanpro heeft een aantal sporen verwijdert: totaal 3 keer gescanned, laatste keer geen sporen gevonden.

Chello gaf aan dat als er 48 uur geen troep ontvangen zou zijn dan je weer gedeblokkeerd worden (wordt nou het ipadres of het email adres geblocked?): dit is niet het geval, email werkt na 5 dagen nog steeds niet maar ik kan dus geen rotzooi meer vinden.

Ik las van een medetweaker iets over proxy problemen en blacklist, maar daar heb ik totaal geen verstand van. Ik ben redelijk thuis in rechttoe rechtaan netwerken, maar opzetten van proxy's, mailservers of dat soort dingen ken ik niet.

Wat kan nou nog meer het probleem zijn dat desbetreffende pc geblokkeerd blijft?

Is het nou het ipadres, of mailadres wat geblocked wordt: zou het kunnen zijn dat een andere pc op het netwerk telkens voor de block zorgt?

T60P Widescreen


  • MagicTempest
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 11:28
Het kan ook gewoon zijn dat er een hele reeks van chello in een rbl blocklist terecht is gekomen. je zou eens op zoek kunnen gaan naar een rbl list checker en daar het ip adres invullen. Kijken wat de resultaten zijn.

Je kan bijvoorbeeld http://www.robtex.com/rbls.html gebruiken

edit: En het gaat dus om een ip adres. Niet het email adres.

[ Voor 10% gewijzigd door MagicTempest op 08-12-2006 10:13 ]

Life is like spaghetti. It's hard until you make it. - Tommy Cash -


  • HaaZ
  • Registratie: Oktober 2000
  • Nu online

HaaZ

Dat wel natuurlijk...

Ik zou ook zorgen dat er iig een firewall aanwezig is op de pc :)
Seesar schreef op vrijdag 08 december 2006 @ 09:16:
Wat kan nou nog meer het probleem zijn dat desbetreffende pc geblokkeerd blijft?

Is het nou het ipadres, of mailadres wat geblocked wordt: zou het kunnen zijn dat een andere pc op het netwerk telkens voor de block zorgt?
Blokkade vindt plaats op basis van het publieke IP-adres. Indien er in het eigen netwerk meerdere pc's hangen (dmv een router), kan ook daar de oorzaak zitten.

Watch reality into the eyes. Dare to face it, walk towards it, through it and be curious to see what's behind it - HaaZ