(Heeft dat keuzevak Intelectueel Eigendom opnieuw z'n vruchten afgeworpen!)
Het gaat erom dat bij publicatie duidelijk moet zijn
wie auteursrechthebbende is. Als nergens ook maar een verwijzing staat naar iets of iemand (een organisatie of bedrijf kan ook als rechtspersoon auteursrecht hebben) dan kom je automatisch uit bij degene die het materiaal publiceerde.
Ik moet hier wel even aangeven dat ik verder alleen maar een slag kan slaan naar de rest.
Wat volgt is dus met een slag om de arm, omdat dit bewuste geval niet bij het college Auteursrecht behandeld is!
Zolang er eenduidig iets of iemand te identificeren is als rechthebbende zou het goed moeten zijn.
Als voorbeeld:
www.leend3rs of
www.neofoto verwijst duidelijk naar een website van een specifieke fotograaf. Ditto voor een
werkend en geldig e-mail adres als identificatie. Een rechtbank zal in zo'n geval waarschijnlijk (100% zeker weet ik dit niet) wel oordelen dat de maker via de gegeven informatie te contacteren is.
De clausule dat de rechthebbende niet te achterhalen is, en dus het recht vervalt aan de publicist, zal dus niet opgaan. Het wordt zeer tricky als een nick niet eenduidig naar de rechthebbende te herleiden is. Als er minstens 4 verschillende Marty26s online te vinden zijn, en jij gebruikt alleen die nick ter identificatie, dan heb je mogelijk een groot probleem.
[edit] Even expliciet nog een belangrijk stukje herhalen, voor alle duidelijkheid:
Als naamsvermelding niet plaatsvindt, maar jij hebt nooit aangegeven dat het niet hoeft, dan is het ter kwader trouw gebeurd en behoudt je wèl gewoon je rechten.
[
Voor 18% gewijzigd door
JumpStart op 07-12-2006 14:59
]
ALL-CAPS WITH NO PUNCTUATION IS SO MUCH TRUER TO THE WAY THOUGHTS HURTLE OUT OF THE HUMAN BRAIN THAN CAREFULLY MANICURED AND PUNCTUATED SENTENCES COULD EVER BE