Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
hoi ik heb niet lang geleden een nieuw systeem in elkaar gezet maar ik heb al sinds vrij snel nadat ik het in elkaar gezet heb problemen met mijn harde schijven.

ik heb dus 2 HDD"s in riad0 (samsung SP2004C op de onboard raid contrroller)
op een asrock ConroeXFire mobo.

het probleem is dat af en toe mijn hdd opeens 'stopt' het IO licht brand dan continue (net zoals je wat ziet als je een drive error oid hebt (of een flop verkaard aangeloten) en ik hoor geen activiteid van de drive.


als ik dan opnieuw opstart herkent de bios vaak 1 van mijn HDD's niet, na nog een paar keer opstarten vind ie em dan uiteindelijk wel weer, en lijkt er verder weinig aan de hand.behalve dat mijn raid controler een flag omhoog heeft dat er een fout met de drive is opgetreden. als het systeem dan weer opstart heb ik verder ook nergens last van en werkt alles gewoon goed. tot het op een (random) moment opeens weer fout gaat.

het gbeurt iig niet onder 1 specifieke situatie/programma. en het lijkt soms ook te geuberen als mijn systeem iiet bijzonder hard aan het werkt is...

iemand enig idee waar dit aan kan liggen en wat ik er tegen kan doen? de fout gebeurt ongeveer eens per 24 dat mijn comp. aan staat, maar kan zowel vlak na opstarten als na een lange tijd aangestaan hebben gebeuren. ik ben de laatste tijd op aan het schrijven welke disk uit valt. en tot nu toe is dat 5* disk 2, maar ook 1 keer disk 1. ik vermoed dus dat het niet direct aan de schijven zelf ligt..

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DEVoTi0N
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 25-08 20:26
Tja, die is waarschijnlijk gewoon stervende. Enigste wa je kan doen is nog even de kabels checken ofzo, maar ik vrees dat dat verspilde moeite is.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tyrian
  • Registratie: Maart 2001
  • Niet online

Tyrian

It's Unreal.

Zorg eerst dat je een goede back-up hebt, en haal er dan eens een goed testprogramma overheen zoals SpinRite of gebruik een bootdisk van je harddiskfabrikant met hun testsoftware als je SpinRite te duur vindt.

http://www.hypercoop.tk | GW user page | GW2 user page

Specs


Verwijderd

Topicstarter
't vreemde is dat het (willekuerig lijkt het) gebeurt met af en toe disk 1 en af en toe disk 2.
zowiezo is de pc pas een maand oud dus HD's kank me niet voor stellen dat het aan ligt..

Verwijderd

Ga naar de site van samsung en zoek hier de HD tool om je HD te testen. en test de HD's onafhankelijk van elkaar. als er iets mis is zal deze tool het je mededelen met een eventuele error code voor garantie. als de hd's goed uit de test komen, is misschien je raid controller brak... miss een nieuwe firmware? succes!! :*)