Toon posts:

Nieuwe cpu niet op topsnelheid?

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Hallo,

Ik heb net een nieuwe pc gekocht met een cpu core 2 duo e6400 2.13Ghz. Nu had ik everest 2006 ultimate edition geinstalleerd en deze gaf aan dat de de processor "slechts" +/- 1,5 Ghz levert.
Nu is mijn wat is hier de oorzaak van??

  • Rigi
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 30-11-2018
Was er niet eenzelfde techniek als Cool 'n Quiet? Dus dat de CPU terug klokt als hij niet zo zwaar belast is?

  • Zware Unit
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 09-01 22:32
Gebruik van Enhanced SpeedStep technology

[ Voor 66% gewijzigd door Zware Unit op 16-11-2006 21:45 ]

... all gonna wonder how you ever thought you could live so large and leave so little for the rest of us...


  • Mint
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 26-05 14:24
Da's idd Speedstep, kun je gewoon disablen in je BIOS.

Het nut hiervan is dat de CPU zich terugklokt als deze uit zijn neus eet, waardoor de CPU minder stroom gaat verbruiken, aangezien al die cpukracht toch niet nodig is.

  • Basement
  • Registratie: November 2005
  • Laatst online: 13-05 08:26
Everest meet alleen de snelheid bij het opstarten van everest, en als je dan niet veel programma's hebt openstaan hoeft je core 2 duo niet veel te doen en staat deze dus op zijn mindere snelheid zoals je hebt gezien.

Probeer de CPU eens vol te belasten en kijk dan nog eens in Everest, dan zal ik er gewoon 2.13Ghz staan.

Gebruik altijd CPU-Z om je snelheid te meten. (google)

Verwijderd

Download SuperPi, start het & check vervolgens je CPU snelheid met CPU-Z (checkt real-time).

Verwijderd

Topicstarter
bedankt voor de reacties
Pagina: 1