[PHP] urlencoding

Pagina: 1
Acties:

Onderwerpen


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Ik heb een vrij geavanceerde site draaien waar een admin pagina aan vast zit waar ik alles (maar dan ook alles) kan beheren, zelfs het framework van de site zelf. Vond Joomla/Mambo te topzwaar. Ik heb de menu's waarmee je content kunt toevoegen, viewen, editen, etc. opgedeeld in aparte PHP functies. Alles werkt heel erg goed en is mooi modulair van opbouw.

op het volgende na...

Ik zit in iedere PHP procedure (add content, edit content, view content, etc.) steeds weer opnieuw met $_REQUEST parameters op te vangen die ik dan verwerk en aan ieder drukknopje, hyperlinkje enz embed om dit bij een volgend verzoek weer door te geven. Net als een estafette loper zeg maar. Soms terwijl ik in een bepaalde procedure de variabele nog niet eens nodig heb. Maar als ik hem niet doorgeef, kan een procedure verder in de keten er mogelijk last van krijgen.

Toen de site begon ging het om een paar variabelen. Echter, zo langzamerhand is het nogal een collectie geworden en is de adminstratie wat veel. Zo zit je voor een willekeurige URI aan een 10+ parameters die bijhouden welke categorie je aan het bekijken bent, of je op keywords filtert, om welke content set het gaat, etc.

Ik kan natuurlijk alles in een SESSION kieperen en daar administreren. Weet niet of ik daar nu wel blij van zou worden. Zijn er mensen die misschien goede ideeen hebben ? Ben ook wel benieuwd naar hoe je dit combineert met 'friendly URLs'.

[ Voor 9% gewijzigd door Verwijderd op 06-11-2006 12:45 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • KatirZan
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 18-09 12:53

KatirZan

Wandelende orgaanzak

tja, het enige wat ik me afvraag is waarom je elke URL zo graag volledig ge-administreerd hebt...

Via een standaard SESSION kan je toch ook meer dan voldoende info krijgen van de gebruiker? Of zie ik dat verkeerd?

Wabbawabbawabbawabba


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • xtra
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 13:44
Die ellende heb ik eens gehad met een administratiepakket (in ASP.) Sessies voor parameters heb ik daar bewust vermeden zodat de gebruiker probleemloos meerdere browservensters tegelijkertijd kan gebruiken.

Mijn voordeel was dat de structuur van de applicatie volledig hiërarchisch is. Als je het bovenliggende 'object' weet, weet je de hele context. Behalve 'mooi' heb ik ook veel gehad aan url_rewrite. Je bent namelijk verplicht je parameters heel consequent toe te passen.

Wie weet kun je er wat mee.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • FragFrog
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 09:34
Zelf gebruik ik hiervoor een .htaccess redirect naar m'n index.php icm een stukje code om de URL op te delen in variabelen van een global array. Voor een beperkt aantal variabelen wil dat vrij aardig, zie bijvoorbeeld http://mu.fragfrog.nl/toplist. Dit is vooral erg gebruiksvriendelijk voor zoekmachines en mensen die links willen copy-pasten :)

Om zoiets te doen voor 10 variabelen wordt echter een naar verhaal, en ik denk dat je dan toch echt het beste met sessies kan werken - dan kan elke functie zelf de voor hem nuttige variabelen uit de sessie plukken en hoef je je geen zorgen te maken over het continu doorgeven ervan. Mocht je dit wel alles via de URL willen meegeven zou je vrij simpel op het einde een een header(Location: /$var1/$var2/$var3 etc) kunnen meegeven, alhoewel het mooier is je links direct goed op te bouwen natuurlijk :) Belangrijk daarbij is ook de locatie van elke variabele goed bij te houden. Bij mijn site wordt de eerste variabele altijd door een functie-handler bekeken, die aan de hand daarvan weer andere functies aanroept. Hiervoor gebruik ik een simpele switch die bijvoorbeeld voor 'admin' de adminhandler aanroept, voor 'toplist' de toplisthandler, enzovoort :) Voordeel van de switch is ook dat je niet-herkende waardes automatisch in je default handler kan dumpen :)

//edit
GMTA xtra! :+

[ Voor 21% gewijzigd door FragFrog op 06-11-2006 13:14 ]

[ Site ] [ twitch ] [ jijbuis ]