probleem hp desktop cpu koeler.

Pagina: 1
Acties:

  • dutch_warrior
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 29-05-2023
Hey.

Ik heb hier een hp desktop staan.
Nu is er pas bij een bijna identieke hp desktop op mijn vaders bedrijf het moederbord kapot gegaan.
Die andere pc was een socket 478 pentium IV 2,8 gigaherzt mijn hp pc had een pentium IV 2,4 cpu.
Nu mocht ik de cpu's verwisselen omdat de kapotte pc geen garantie meer had en later als ftp server wordt gebruikt.
Toen ik beide pc's los naast elkaar had staan viel het me op dat de 2,4 een heel andere koeler had.
De koeler die op de 2,8 zat was in verhouding kleiner alleen zaten er meer dunne vinnen op.
Ik gebruik nu die standaard 2,8 koeler maar als ik dedicated bf2 server draai stijgt de temerpatuur van de cpu behoorlijk snel terwijl de belasting niet eens super hoog is als er weinig players zijn.
Om het een en ander toch ff te checken heb ik met everest cpu stres test gedaan en toen ging de temperatuur binnen 8 minuten van 32 naar 51 graden.

De huidige koeler is een foxconn zoals op de volgende link te zien is.
http://www.altechco.com/images/MVC-311S.JPG

De andere koeler is van AVC en is bijna identiek aan deze:
http://www.dansdata.com/images/coolercomp/sunflower440.jpg

volgens de specificaties moet die foxconn makkelijk tot 3ghz kunnen koelen dus mischien is er iets fout gegaan met aanbrengen van de koelpasta maar dat lijkt me eigenlijk niet want de andere hp pc blijft wel koeler.

Ik zit nu met de volgende vragen:
Is deze erg snelle stijging normaal ?
Hoe warm mag een pentium 4 cpu worden ?
Is het mischien beter de andere koeler te gebruiken ?

ps: sorry voor de lap tekst maar het is nogal een vaag probleem dus daarom ook een vaag verhaal :P

  • CodeConnected
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 05-11-2025
simpel antwoord (ik denk dat je het ook wel kon vinden met search)

Is deze erg snelle stijging normaal ?

vind je dit snel? ik vind het zelf best langzaam ik laat mijn proc binnen 5 sec 25 graden warmer worden(ik heb het effe geprobeerd. vandaag de edit.)

Hoe warm mag een pentium 4 cpu worden ?

hoger dan 80 Moet je echt niet gaan!!
bij 70 zou ik uit gaan kijke als ik je was

Is het mischien beter de andere koeler te gebruiken ?
als hij nooit boven de 51 graden komt dan moet je het zeker zo houden maar als je full strest 70 75 graden haald dan zal ik er wel een andere op doen.

[ Voor 4% gewijzigd door CodeConnected op 18-10-2006 19:52 ]


  • dutch_warrior
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 29-05-2023
ja ok maar ik bedoel ik heb 2 verschillende koelers en de ene (niet originele) lijkt mij veel beter. want die heeft een heel ander desing maar toch ongeveer zelfde oppervlak en een grotere fan en een koperen bodem.
Maar ik kan eigenlijk nergens echt goede info vinden over de prestaties en dus dacht ik mischien kan iemand anders mij vertellen wat de beste koeler is.