Toon posts:

oude pc in netwerk met nieuwe pc zodat oude pc sneller is

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
hey,

Ik weet niet goed of dit hier hoort, ik denk het wel, maar hier alvast mijn verhaal:

Ik zit met het volgende probleem: Mijn pa heeft voor de zaak een pc, geen stokoud ding maar ook niet supernieuw een amd 1800 met 60gig, en er zou een tweede pc moeten bijkomen zodat ik kan meehelpen. Het zou gaan om werken in Acces, mails beantwoorden, beheer van de site, excell en word (brieven en folders etc.)

Zijn voorstel is om mijn eigen pc beneden te zetten, en dan een netwerk te maken etc. Daar ben ik niet ongelooflijk blij mee aangezien mijn privacy dan foetsie is, ik luister ook graag naar muziek en zit met een versterker en vier boxen van 120W en die zouden niet goed staan in de bureau, en zouden dus compleet werkloos boven staan. Ik zit dus met morele bezwaren

Nu hebben we ook nog een oude pc, 16mb ram 3gig geheugen en trage processor (360mhz of zo) die best snel werkt (als je enkel wat wil surfen of typen op word, foto's en muziek en video zijn er niet aan besteed) maar is erg beperkt in ram, en ik betwijfel of hij het 'op z'n eentje' zou trekken. Er staat ook win98 op, ik weet niet of je daarmee makkelijk netwerkjes kunt opstelllen etc. met een pc met winxp op.

Zou ik nu een oude pc (met 16mb ram en een trage processor, echt oud dus) kunnen gebruiken in netwerk met zijn pc. Alle bestanden staan en blijven staan op zijn pc (acces, excell en word). Ikzelf zit te denken om de website en de mails te houden voor enkel zijn pc, aangezien het mij moeilijk lijkt omdat die mails opgeslagen worden op zijn pc (outlook) en ik daar dan moeilijk aan kan? Op die oude pc zou dan enkel office moeten staan en een besturingssysteem. Momenteel staat er win98 op. Alle bestanden staan opzijn pc, dus mijn 3gig schijf in de oude pc zou niet overvol staan, en hij zou dus niet overdreven traag gaan.
Nu had ik gehoord dat door een soort van client/server relatie die oude pc aan een redelijke snelheid zou kunnen werken gebruik makende van de nieuwe pc die in het netwerk staat. Nu vraag ik mij af of het moeilijk is om zoiets op te stellen, en ook wat het zou kosten. Mijn pa heeft al een legale versie vn winxp op z'n pc staan, als ik een winxp server ervan moet maken of zo (weet ik veel) dan zal dat ook weer extra kosten.

Dus: is het haalbaar ('nieuwe' pc is niet meer zo nieuw) en is het betaalbaar (komt er extra software bij)
Of het technisch uitvoerbaar is doet er niet zoveel toe, zowiezo komt er iemand om dat netwerk dan op te stellen (of ik nu die oude pc gebruik of niet) dus dat zit wel snor.

alvast bedankt!

  • Romke
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 06-01 19:34

Romke

Dieselhead

Wat dacht je ervan om voor +/- 50 euro een p3 met 256MB te kopen?
Kost niet eens zoveel en is zoveel sneller...

Die 1800 kan niet echt server zijn geloof ik, of je moet al voor elkaar krijgen dat dat ding een terminal .
server wordt en je pa gewoon door kan blijven werken (Meerdere sessies tegelijk draaien op de xp bak)
Dan kun je op die ouwe p2? een linux distro installeren die uitsluitend terminal client is.

Dan zou het kunnen :)

edit:

Even gegoogled, en het kan inderdaad

http://sig9.com/articles/concurrent-remote-desktop

[ Voor 10% gewijzigd door Romke op 26-09-2006 16:43 ]

If you buy a rubbish car, you say: I have no interest in cars. If you have no interest in cars, you have no interest in driving. And if you have no interest in something, it means you are no good at it, which means you must have your license taken away.


  • hufkes
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 30-03 19:56

hufkes

nee, daar staat niet hufter!

of gewoon via het netwerk mbv remote desktop de pc boven overnemen?

Onderstaande signature is al >20jr oud ***hoe dan***
---
Het internet is een veelbelovend medium
....dat maar heel weinig van zijn beloftes nakomt.
Wat weg is... raak je nooit meer kwijt :P


  • Tijntje
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 25-03 13:21

Tijntje

Hello?!

Kun je je eigen verhaal nog eens terug lezen en kijken of je hier en daar niet wat duidelijker kunt zijn. Ik kan er weinig van maken.

Als het niet gaat zoals het moet, dan moet het maar zoals het gaat.


  • Geckoo
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 31-03 16:07

Geckoo

Good news, everyone!

hufkes schreef op dinsdag 26 september 2006 @ 16:42:
of gewoon via het netwerk mbv remote desktop de pc boven overnemen?
dan kan je volgens mij niet tegelijk werken.
wat volgens mij de bedoeling is volgens de ts :)

Professor Hubert Farnsworth: Shut up friends.
My internet browser heard us saying the word Fry and it found a movie about Philip J. Fry for us. It also opened my calendar to Friday and ordered me some french fries.


  • Viper®
  • Registratie: Februari 2001
  • Niet online
Geckoo schreef op dinsdag 26 september 2006 @ 16:44:
[...]

dan kan je volgens mij niet tegelijk werken.
wat volgens mij de bedoeling is volgens de ts :)
Wel dus -> zo
hufkes schreef op dinsdag 26 september 2006 @ 16:42:
of gewoon via het netwerk mbv remote desktop de pc boven overnemen?
Pas de volgende oplossing toe en je kan tegelijk werken onder jouw account terwijl je pa op de pc zit onder zijn account:

http://riccardo.raneri.it...multiuser-remote-desktop/

http://sig9.com/articles/concurrent-remote-desktop

Pc moet dan wel aan blijven staan uiteraard.

-net te traag-

[ Voor 20% gewijzigd door Viper® op 26-09-2006 16:46 ]


  • hufkes
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 30-03 19:56

hufkes

nee, daar staat niet hufter!

te laat :)

[ Voor 95% gewijzigd door hufkes op 26-09-2006 16:47 ]

Onderstaande signature is al >20jr oud ***hoe dan***
---
Het internet is een veelbelovend medium
....dat maar heel weinig van zijn beloftes nakomt.
Wat weg is... raak je nooit meer kwijt :P


Verwijderd

Topicstarter
bedankt voor de input!

Ik ga het eens nalezen van die remote desktop bedankt! Ik had nog niet echt gedacht over de optie om nog een pc bij te kopen omdat mijn pc toch aan vervanging toe is en ik dan na een tijd wel mijn pc zou geven aan mijn pa en zelf een nieuwe zou kopen, maar daar heb ik momenteel het geld niet voor. Ik verwacht ook niet zoveel van een pc, moet alleen niet te traag zijn en moet veel muziek en film op kunnen gamen doe ik niet.

Zal eens die remote desktop uitproberen met mijn pc en die oude pc, en als het werkt voorstellen bij mijn pa! Alvast bedankt!

wel nog klein vraagje, zal wel domme vraag zijn, maar maakt het uit of je twee pc's rechtstreeks verbindt door een netwerkkabel van de ene naar de andere pc rechtstreeks te trekken, ivm 2 pc's verbinden via een hub? (omdat ik het zo zou uittesten)

  • Romke
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 06-01 19:34

Romke

Dieselhead

Een HUB is vies.
Niet meer van deze tijd, te langzaam.

Als jij een SWITCH hebt, degelijk wat anders, zoek eens op google.

Ik zou het gewoon via je router doen als ik jou was, snel zat :)

If you buy a rubbish car, you say: I have no interest in cars. If you have no interest in cars, you have no interest in driving. And if you have no interest in something, it means you are no good at it, which means you must have your license taken away.


  • LiquidSmoke
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 31-03 08:51
Voor windows XP is het zelfs zo dat je de pro versie kunt ombouwen zodat er meerdere gebruikers tegelijkertijd op kunnen werken (pa boven jij beneden etc).

Moet je even googlen op windows xp concurrent sessions.
Pagina: 1