Toon posts:

Zwart scherm bij installeren Windows XP

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Hallo allemaal,

Ik zal jullie zoveel mogelijk informatie over het probleem geven als ik kan. Alvast bedankt voor de reacties!

Ik heb afgelopen week een AMD 64 3.5 Ghz systeem met de volgende specificaties gekocht:

Moederbord: MSI K8N Platinum SLI
HD: Westrn Digital IDE ( nog in de kast, en werkt!)
Videokaart: Geforce 7900 GT Sparkle
Geheugen: 1 GB

Voor de rest het staandaard pakket DVD rom, geluidskaart ect.

Dit meoderbord heeft een aantal SATA aansluitingen en een optie om raid te gebruiken. De eerste keer dat ik Wndows XP wilde installeren vond de setup mijn HD en kon ik de installatie starten. Waarna deze een herstart maakte om de installatie voort te zettten, maar mijn HD werd niet gevonden en de installatie startte opnieuw. Na een aantal keer te hebben probeert heb ik de IDE kabels verwisseld. Toen dat niet werkte heb ik het BIOS geupdate. Sindsdien start de installatie nog wel maar na het laden van de driver krijg ik een zwart scherm met een cursor. Natuurlijk ga je dan denken dat er iets miss zou zijn met het BIOS dus update je deze weer en met verschillende versies, maar niks dat helpt. Ook zitten er bepaalde drivers op de cd die je in het begin van de installatie kunt opvragen door op F6 te drukken, maar deze helpen ook niet. Op de website van MSI en google kan ik hier niks over vinden en ben er echt al 2 dagen mee bezig. Heeft iemand van jullie een optie?

Zoals altijd mocht de informatie niet volledig zijn dan hoor ik het wel en zal ik deze daarop aanpassen

  • 0siris
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 25-05 08:30
heb je in je bios een soort van antivirus-optie die aanstaat? die voorkomt dat je een bootrecord mag aanpassen/maken.

ach...in een volgend leven lach je er om!


  • tiswat
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 09:27
Wat 0siris zegt, kan vaak het probleem zijn.

Verwijderd

Topicstarter
Bedankt voor de reactie, maar dit moederbord heeft geen anti-virus optie in het BIOS. Toch bedankt!

Verwijderd

hallo weet dat er in dat bord wel een virus optie in zit.

Verwijderd

Topicstarter
Sorry dan heb ik het misschien over het hoofd gezien, dan zal ik nog eens goed checken... bedankt!

  • tiswat
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 09:27
Verwijderd schreef op maandag 25 september 2006 @ 10:29:
Sorry dan heb ik het misschien over het hoofd gezien, dan zal ik nog eens goed checken... bedankt!
Ja kan kloppen dat op sommige het echt niet zit, op mijn nieuwe mobo zit het nl ook niet.

Verwijderd

Topicstarter
Helaas maar de anti-virus optie zit er echt niet in. Misschien iemand anders nog een optie >:)

  • 0siris
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 25-05 08:30
Verwijderd schreef op maandag 25 september 2006 @ 12:29:
Helaas maar de anti-virus optie zit er echt niet in. Misschien iemand anders nog een optie >:)
jahoor, ik heb er nog wel een: Welk Servicepack zit er op die cd? Het is een aanrader om (indien er iets lagers opzit dan SP1) m.b.v nLite SP2 op een cd te integreren en die te gebruiken voor je installatie.

ach...in een volgend leven lach je er om!


Verwijderd

Topicstarter
Hallo allemaal,

Bedankt voor jullie reacties, maar ik heb het probleem gevonden. Ik heb een windows cd met SP1 die ik later wilde upgrade naar SP2. Dat was een van de oorzaken van de installatie fout. Daarbij komt ook nog eens dat ik een bios update had uitgevoerd en achteraf blijkt dat ik na de update direct de CMOS batterij eruit moest halen, pas dan werkt het nieuwe BIOS ps goed. Ook had ik binnen een menu de optie systempreformence optimal ingestel ipv manual, nu blijkt dat de optie optimal niet gebuikt kan worden met SP1 van Windows XP. Jaja, zo zie je maar weer je bent nooit te oud om te leren. Toch bedank!
Pagina: 1