Toon posts:

[VBA] Via word, excel + sjabloon openen via macro

Pagina: 1
Acties:
  • 707 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Verwijderd

Topicstarter
Mensen,

Ik zit met het volgende probleem. Ik ben totaal een onbekende met vba of visual basic |:( . Nou is dat natuurlijk niet zo'n ramp. Ik probeer het volgende voor elkaar te krijgen in Word.

Macro laten activeren via een knopje in de menu balk. Dit lukt aardig. Ik heb als test macro even een simpele msgbox laten zien.
Maar nu wil ik dus excel laten openen met daarin een sjabloon. Na een tijd googelen ben ik al achter verschillende zaken gekomen. Zo ben ik erachter dat wat ik wil zowiezo kan. Via wat script sites had ik wel een stukje code gevonden om een programma te starten:
code:
1
System.Diagnostics.Process.Start("c:\somepath\somefile.txt")

Helaas werkt dit niet in vba blijkbaar. Kunnen jullie mij een duwtje in de rug geven zodat ik in ieder geval in de goede richting kom om excel te laten openen met daarin een sjabloon.

  • NMe
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 11-03 14:33

NMe

Quia Ego Sic Dico.

'E's fighting in there!' he stuttered, grabbing the captain's arm.
'All by himself?' said the captain.
'No, with everyone!' shouted Nobby, hopping from one foot to the other.


  • Sleepie
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 03-04 08:07
Visual Basic:
1
2
3
4
Sub OpenExcelDoc()
    Set excelapp = CreateObject("Excel.Application")
    Set exceldoc = excelapp.Workbooks.Open(FileName:="C:\test.xls")
End Sub

Verwijderd

Topicstarter
Helaas. Dat werkt niet. heb de code overgenomen en uitgevoerd. Hij lijkt het eerste instantie wel te doen want het zandlopertje loopt. Dan houd hij er mee op zonder foutmelding of wat. Lijkt dus wel dat er een stukje code mist om het programma daadwerkelijk uit te voeren. Of heb ik het nou mis :? Natuurlijk heb ik wel eerst het bestandje aangemaakt op C:\test.xls

  • Sleepie
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 03-04 08:07
Werkt wel hoor, je ziet alleen Excel nog niet :)
(Check even je processes, excel zal wel een aantal keer runnen nu denk ik :)

Zo dan:
Visual Basic:
1
2
3
4
5
Sub OpenExcelDoc()
    Set excelapp = CreateObject("Excel.Application")
    Set exceldoc = excelapp.Workbooks.Open(FileName:="C:\test.xls")
    excelapp.Visible = True
End Sub