Toon posts:

Gebruiker heeft geen toegangsrechten

Pagina: 1
Acties:
  • 1.021 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Verwijderd

Topicstarter
Een vraag waarvan het antwoord misschien heel simpel is.

Ik heb twee pc's met verschillende gebruikers. Op deze pc's zijn resp. Windows XP Home edition en Windows XP professional geinstalleerd. Op beiden zijn Office 2003 geinstalleerd.

Wat gaat nu verkeerd: als op de XP Home een document in Word wordt gemaakt en hierin wordt een Excel object opgenomen en deze wordt geopend op de XP professional dan kan het Word bestand netjes geopend worden maar als je het Excel object wilt openen verschijnt de volgende melding:

Het document kan niet worden geopend: de gebruiker heeft geen toegangsrechten

Dit is opgetreden nadat ik er voor gekozen had eenvoudige bestanddeling aan te zetten.

Detail: als de eigenaar op XP prof een Word document aanmaakt en hierin zelf een Excel object toevoegd is er geen probleem totdat het object gesloten wordt en je het verder wilt bewerken.
Ook dit is pas opgetreden nadat ik eenvoudige bestandsdeling had aangezet.

Is dit een rechten probleem?
Ik kan niks bij Microsoft vinden.
Ik heb een nieuwe installatie geprobeerd maar loop tegen precies hetzelfde op.

Verwijderd

eigenaardig probleem. het lijkt erop of er geen machtigingen zijn om de ole-server (het excelobject) te draaien. misschien moet je eens met de component-services in de microsoft common console aan de slag. (waarschijnlijk moet je deze module toevoegen nadat je de mmc.exe hebt opgestart).
het excelobject of de oorspronkelijke werkmap is niet ge-drm-d veronderstel ik.

Verwijderd

Topicstarter
Verwijderd schreef op dinsdag 19 september 2006 @ 11:27:
eigenaardig probleem. het lijkt erop of er geen machtigingen zijn om de ole-server (het excelobject) te draaien. misschien moet je eens met de component-services in de microsoft common console aan de slag. (waarschijnlijk moet je deze module toevoegen nadat je de mmc.exe hebt opgestart).
het excelobject of de oorspronkelijke werkmap is niet ge-drm-d veronderstel ik.
Bedankt voor de tip. Ik vind het zowieso lastig om logging te verkrijgen. Aan mmc had ik nog niet gedacht. Maar eeuh, hoe kom ik erachter of het ge-drm-ed is?

Verwijderd

Verwijderd schreef op dinsdag 19 september 2006 @ 22:11:Bedankt voor de tip. Ik vind het zowieso lastig om logging te verkrijgen. Aan mmc had ik nog niet gedacht. Maar eeuh, hoe kom ik erachter of het ge-drm-ed is?
met logging heeft het niet veel te maken. het gaat om het toekennen van machtigingen, net zoals je ntsf rechten toekent aan een bestand op de schijf, maar in dit geval moet je naar een entry zoeken mbt ms office en nakijken of de rechten om de ole-server aan te maken correct zijn ingesteld. helaas kan ik niet specifieker zijn, maar lees nog eens m'n vorig antwwoord. de component services module moet je zelf toevoegen aan mmc nadat je het heb opgestart via add/remove snap-in, add...->component services->ok.
of het oorspronkelijke excelbestand beveiligd is met drm kan je gewoon nakijken door dit in excel te openen en dan in het menu file->permissions dit na te kijken.