Abit IS-7 + 4 x ATA + 2 x SATA = problem

Pagina: 1
Acties:

  • Orbit
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 15-02 13:01
Nadat ik tot de conclusie was gekomen dat er wat harde schijven aan vervanging toe waren besloot ik in m'n servertje eens grote lenteschoonmaak te houden en de gehele infrastructuur wat te vereenvudigen.

Vorige situatie:

IS7 + Hotrod 100 + 8 HD's waarvan 7 klasieke ATA's en 1 SATA, geen optische drives of floppy.
OS stond op de IDE O Master en was dus een gewone ATA schijf. Alles werkte prima, echte die schijf heeft z'n beste tijd gehad en moest vervangen worden, samen met 2 stuks van dezelfde generatie.

Huidige situatie:

IS7 + 6 HD's waarvan nog maar 4 ATA's en 2 SATA's (waarvan 1 nu SATA2)
OS werd geinstaleerd op de meest recente schijf, de SATA2 dus.

Het eigenaardige probleem wat ik nu heb is dat hij niet wilt booten van deze SATA schijf zolang er een ATA schijf is aangesloten op de IDE0. Als op die plek niets is aangesloten of een CD rom dan werkt alles perfect. En in het BIOS kan ik niet specifieren van welke HD hij moet starten. Enkel dat het 'een' HD moet zijn.

En ja, op die SATA2 schijf staat de enige primaire partitie. Dus dat is het ook al niet.

Enige sugesties?

  • EnigmA-X
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 20:18
Een bios zoekt zover ik weet naar een MBR (master boot record). Weet je zeker dat die niet aanwezig of fubar is op die IDE schijf?

  • Orbit
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 15-02 13:01
Gezien er op geen van die schijven ooit een OS heeft gestaan lijkt het me veilig te zeggen dat er geen MBR's opstaan.

Voor alle zekerheid, kan ik dat makkelijk nakijken?

  • mad-dog
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 01:03
Wellicht even een BIOS-update doen? Dit kwam van de Abit site:

BIOS: is7g18.exe Bios Issue Date:2004/02/23
Mirror Site: ASIA Europe US
BIOS ID:1.8
Fixed a problem where the system cannot boot into Windows if
The OS is installed on the SATA hard disk when both SATA and PATA hard disks are present.
The PATA hard disk is removed after the OS installation.