Ik denk dat ik nu zo'n 7 a 8 jaar gebruik maak van XS4ALL, al sinds dat ze via de normale telefoonlijn internet aan de man brengen.
Toen er adsl beschikbaar werdt in mijn gebied ben ik direct overgestapt, en sindsdien heb ik er in totaal nog geen uur uitgelegen, de keren dat ik de helpdesk nodig had nooit langer dan 5 minuten hoeven wachten.
Moet wel zeggen dat de service iets minder is geworden sinds ze een dochterbedrijf van kpn zijn geworden, dus als je nu poblemen hebt met je lijn kom je bij KPN terecht voor hulp en niet meer bij XS4ALL. Opzich niet slecht maar je moet wel laten merken dat je er iets van weet anders schepen ze je te snel af bij de KPN helpdesk.
Voordelen van XS4ALL
- In 7 a 8 jaar nooit grote problemen gehad.
- Leuke extra diensten (Webdisk, Newszilla, goede opties mailboxen, IPV6, geen datalimiet)
- Doen niet moeilijk over eigen servertjes draaien.
- Kundige helpdesk.
- Je kunt inbellen met 56k/mobiele tel om te internetten via laptop etc.
- Persoonlijk voordeel van xs4all, deze levert mij gewoon 12mbit terwijl andere providers dat niet doen omdat de ze de lijnsnelheid niet konden garanderen (terwijl het wel gewoon werkt)
Nou heb ik ook een jaar of 5 ervaring met Planet internet, en moet zeggen dat deze niet zo positief is.
Mijn opa wilde ook internet, hij zat al bij planet via een inbel abbo, dus dacht het simpel te houden en de overstap naar planet adsl te nemen. Dit was een ramp, al vanaf het begin liep alles fout (we zullen wel verschrikkelijk veel pech hebben gehad)
Ten eerste wist Planet ons te vertellen dat er op dat adres geen adsl mogelijk was (maar de buurman had het wel) , terwijl dit voor andere providers wel mogelijk was, na gebeld te hebben met de Planet helpdesk, die toen nog helemaal bagger was uiteindelijk toch gelijk gekregen en het process werdt gestart.
Na ongeveer 4 weken niets gehoord te hebben toch maar eens bellen en ze wisten van niets...
Dus het hele gedoe begon weer van voor af aan. Toen maar gedreigd dat we naar XS4ALL zouden overstappen omdat die wel snelle service had etc, na 1 week hadden we ineens een doos met de prachtige Speedtouch Home, na het aansluiten van de modem geen linesync dit kon langer duren dus we hebben nog 1 week gewacht. 1 week later nog een keer proberen weer niets, toen maar weer met Planet gebeld, we bleken geen klant te zijn... na een behoorlijk lange tijd aan de telefoon gehangen te hebben toch maar weer klant te zijn.
Om een lang verhaal kort te maken, mijn ervaringen met Planet zijn ronduit slecht zowel in het verleden als in het heden, XS4ALL daarentegen is voor mij de beste helpdesk.
Ik weet dat niet iedereen slechte/goede ervaringen hebben deze ISP's natuurlijk, een hoop van de reacties zijn persoonlijke ervaringen.
Asus Z390 Maximus IX Hero, Intel 9900K, RTX3080, 64GB DDR4 3000, 2TB NVME, Samsung 850Evo 1TB, 4 x 14TB Toshiba, Be Quiet SB 801, Samsung 34"