Toon posts:

[Fax] Berichten digitaal opslaan, maar faxen zonder scannen.

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Ik ben mijn hoofd aan het breken over een ideale oplossing voor het verzenden en obtvangen van faxen.

Ontvangen is niet zo moeilijk; WinFax Pro en iedere fax printen die je op papier wil hebben. Het voordeel hiervan is dat je ieder document altijd digitaal hebt en wanneer er dus een document weg is, print je deze gewoon uit.

Het faxen op deze manier gaat wat lastiger, je zal hier een scanner voor moeten hebben. Een simpele fax waar je handmatig mee kunt verzenden is ook een optie natuurlijk, dit is wat de meeste WinFax Pro gebruikers doen begreep ik.

Toch blijft het ontvangen een probleem aangezien je faxen toch wil kunnen zien, WinFaxPro zal dus op je werkstation moeten draaien aangezien je de fax anders niet binnen ziet komen mocht de direct willen kunnen reageren.

Hier zitten wat nadelen aan, het werkstion. Je werkstation zal altijd aan moeten staan. Een dedicated machine voor alleen fax ontvangen is hier een uitkomst omdat dit systeem minder snel problemen zal hebben omdat het niets anders doet dan alleen die faxen ontvangen, hij vervuilt dus niet. Faxen vanaf deze machine zal een probleem zijn en veel te omslachtig, tevens moet je iedere keer het systeem controleren op nieuwe faxen.

Een faxserver onder Linux zou de uitkomst moeten bieden. Het probleem is alleen dat wanneer dit een server is je geen GUI hebt en je de faxen dus niet in kan lezen om te kiezen welke je wil printen. Je kan natuurlijk wel een mail laten sturen wanneer de fax ontvangen is met de afzender, maar dit voegt weinig toe.

Even op een rij:

Werkstation:

Voordelen:
- Direct op de hoogte van een nieuwe fax.
- Faxen makkelijk in te zien.

Nadelen:
- Moet altijd aan staan
- Moet een scanner aangeschaft worden om te kunnen faxen.


Dedicated Machine:

Voordelen:
- Machine staat altijd aan, wordt verder niet gebruikt voor andere zaken, erg stabiel dus.

Nadelen:
- Systeem moet gecontroleerd worden op nieuw faxen.
- Faxen zijn niet makkelijk in te zien.
- Faxen versturen is met een scanner er aan vast een extra handeling, de scanner is verder onbruikbaar voor andere doeleinden.


Als er een fax zou bestaan die zelf digitaal zijn berichten op een netwerkdrive op zou kunnen slaan, dan zou dat echt een uitkomst zijn. Ze bestaan alleen vast niet.

Wat zijn de alternatieven ?

Verwijderd

Topicstarter
WinFax pro is hier de oplossing voor. Ik kan alleen nergens vinden op de site van Symantec of dit nog bestaat. Ik zie wel shops die de 10.02 aanbieden in hun webshop, maar de links naar Symantec gaan allemaal naar de normale site toe.

Is dit nog ergens tekoop of zijn ze er mee gestopt ?

  • SwordMaster
  • Registratie: Augustus 2004
  • Laatst online: 15-01 23:42

SwordMaster

Melee Island TM

Een eventuele alternatief zou kunnen zijn om de faxen te ontvangen in je e-mailbox, dan zie je meteen dat je een nieuwe fax hebt.

Daar zijn vele diensten voor, ik zelf gebruik een gratis nummer van hccnet.
Versturen van faxen doe ik via een computer waar een scanner en een modem aan hangt.

Google eventueel voor meerdere diensten: http://www.google.nl/sear...oeken&meta=cr%3DcountryNL

Everyone seems to have a clear idea of how other people should lead their lives, but none about his or her own.


Verwijderd

Topicstarter
Goede optie inderdaad.

WinFax Pro kan ook je fax doormailen, dus dat zit wel snor. Je systeem moet alleen altijd aan staan, maar dat is dan maar zo.

Persoonlijke zaken fax ik graag niet via een 3e partij, heb jij daar geen argwaan voor ?

  • SwordMaster
  • Registratie: Augustus 2004
  • Laatst online: 15-01 23:42

SwordMaster

Melee Island TM

Ligt eraan welke derde partij, via HCCnet heb ik geen argwaan.

Everyone seems to have a clear idea of how other people should lead their lives, but none about his or her own.


Verwijderd

Topicstarter
SwordMaster schreef op woensdag 30 augustus 2006 @ 21:21:
Ligt eraan welke derde partij, via HCCnet heb ik geen argwaan.
XS4all geeft nog wel eens contact informatie door heb ik gemerkt. Of de kopen een bedrijf en denken meteen de contactinformatie met hun zooi te kunnen bestoken.

Verder zal het wel in orde zijn ;)

  • SwordMaster
  • Registratie: Augustus 2004
  • Laatst online: 15-01 23:42

SwordMaster

Melee Island TM

Gebruik het nu een half jaar, maar heb nog nooit geen spamfaxen gehad.

De Kamer van Koophandel is erger, de brievenbus (ja de normale voor papier) ligt vol met spam van bedrijven die me denken te helpen als een beginnend bedrijf. :?

Everyone seems to have a clear idea of how other people should lead their lives, but none about his or her own.


  • McMiGHtY
  • Registratie: December 1999
  • Laatst online: 27-07 11:31

McMiGHtY

- burp -

GFI Faxmaker.. of Small Bussines Server kunnen zowel inkomende als uitgaande faxxen aan.
Pagina: 1