Toon posts:

Welke laptop kiezen?

Pagina: 1
Acties:
  • 751 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Verwijderd

Topicstarter
Hallo,

Ik ben opzoek naar een laptop voor mijn studie. Ik ben nog aan het twijfelen tussen een mac, turion x2 of een core duo.

Ik wil hem vooral voor grafische werkzaamheden gaan gebruiken en daarnaast natuurlijk voor de standaard dingen. Gamen ga ik er waarschijnlijk niet op doen, aangezien ik daar al een desktop voor heb.

Ik zoek een laptop met een dual core processor en het liefst een beetje compact. Daarnaast minimaal 1 gb werk geheugen en een redelijke hdd. Mijn budget is max 1300,- euro, maar het liefst wat minder.

Ik heb al gezocht op de verschillen tussen de turion x2 en de core duo, maar ik heb niks bruikbaars kunnen vinden. Misschien dat hier iemand een goede benchmark heeft gevonden? Ik ben namelijk wel benieuwd naar de prestatie verschillen en naar de accu duur.

De volgende laptops spreken mij wel aan.

Apple Macbook wit

13 inch scherm
core duo T2500 (1,83 ghz)
1 gb geheugen
60 gb hdd (5400 rpm)
intel 64 mb shared
2,36 kg
prijs: 1315,-

HP dv 5190

15,4 inch scherm
core duo T2400 (1,83 ghz)
1 gb geheugen
100 gb hdd (5400 rpm)
nvidia Go 7400 256 mb (los geheugen ??)
2,98 kg
prijs: 1188,-

HP dv 2085

14,1 inch scherm
core duo T2400 (1,83 ghz)
1 gb geheugen
120 gb hdd (5400 rpm)
nvidia Go 7200 128 mb (los geheugen ??)
2,43 kg
prijs: 1187,-

HP dv 6060

15,4 inch scherm
turion X2 TL-52 (1,6 ghz)
1 gb geheugen
120 gb hdd (5400 rpm)
nvidia Go 7200 128 mb (los geheugen ??)
2,99 kg
prijs: 1099,-

Compaq V6066

15,4 inch scherm
turion X2 TL-52 (1,6 ghz)
1 gb geheugen
120 gb hdd (5400 rpm)
nvidia Go 6150 128 mb shared
2,99 kg
prijs: 998,-

Dell inspiron 6400

15,4 inch scherm
core duo T2400 (1,83 ghz)
1 gb geheugen
80 gb hdd (5400 rpm)
Ati X1400 256 mb (los geheugen ??)
2,8 kg
prijs: 1187,- of met hogere resolutie scherm (1680x1050) prijs: 1206,-

De macbook vind ik wel erg mooi, alleen volgens mij kan ik beter een windows notebook nemen, omdat je dan meer voor minder geld krijgt. Het enige is dat de processor in de macbook wel sneller is, maar merk je dat erg tenopzichte van de windows notebooks?

Welke van deze laptops zouden jullie mij aanraden en wellicht hebben jullie nog andere opties, dan hoor ik dat natuurlijk ook graag!

Verwijderd

Heel simpel, Ik ben zeer te spreken over de Macbook. Als je deze met 1GB neemt, en later misschien zelfs 2, is dit een ideale notebook voor grafische doeleinden. Daarnaast zijn standaard dingen daar ook goed op te doen.

Waarom ik de Macbook aanraad:

Het beeld is heel reeel, waardoor je met foto's en daarnaast ook grafische ontwerpen, werkelijke kleuren ziet.

Verwijderd

als je een compacte laptop wilt dan moet je natuurlijk de macbook vergelijken met compacte windows laptops zoals de MSI Megabook (s272 is volgens mij met een Core Duo) en niet met laptops zoals de Inspiron 6400, welke een scherm hebben die meer dan 2 inch groter is...

verschil in snelheid tussen een T2500 en een T2400 zal je bij normaal gebruik niet merken en bij PhotoShop heel erg beperkt (denk aan het iets sneller kunnen openen van plaatjes etc.). De snelheid wordt namelijk bepaalt door meerdere onderdelen samen, nl. cpu, grafische kaart, geheugen, harde schijf. Bovendien kan je de andere laptops toch ook wel met T2500 krijgen? (Ik heb tenminste sinds kort een Inspriron 6400 met T2500)

Verwijderd

Ik zou zeker voor de MacBook gaan, je krijgt een erg mooie computer, waar photoshop (zeker onder windows) erg goed op draait.

Daarnaast heb je een erg compacte en vooral erg mooie laptop. Ik zou het geheugen ergens anders kopen, bij simmcity.nl heb je bijvoorbeeld 2 gb voor 180 euro, waar je bij apple 100 euro extra betaald voor de upgrade van 512 naar 1024 mb.

Verwijderd

Topicstarter
Macbook is idd wel het mooiste en snelste qua processor, alleen de hdd is wel een stuk kleiner.

Daarnaast is hij ook een stuk duurder als de andere alternatieven.

Ik vraag me af of ik geen spijt krijg als ik zoveel meer voor deze latop uit geef.

Verwijderd

Verwijderd schreef op zondag 20 augustus 2006 @ 17:08:
Macbook is idd wel het mooiste en snelste qua processor, alleen de hdd is wel een stuk kleiner.

Daarnaast is hij ook een stuk duurder als de andere alternatieven.

Ik vraag me af of ik geen spijt krijg als ik zoveel meer voor deze latop uit geef.
het enige voordeel wat je aan een macbook hebt is het uiterlijk.
imo is het prijsverschil voor een witte laptop ipv andere kleuren niet gerechtvaardigd.
die 60 GB harde schijf is erg klein en ook staan er 2 OS'en op wat nog meer ruimte inneemt.

daarbij ben ik het eens met theonlyaston, in je TS staat maar 1 laptop die enigzins te vergelijken is met de macbook. daardoor lijkt het imo alsof je al een keuze hebt gemaakt. verdiep je eerst eens meer in de kleine notebooks.
[url=[Ervaringen] 12" Laptops Deel 2]Dit{/url] kan misschien interessant voor je zijn, het heeft een mooi overzicht.

daarbij hebben de x1400 en de go 7400 een beetje dediacted en een beetje shared geheugen, 7200 weet ik niet maar waarom kijk je niet op de nvidia/ati site?

  • GENETX
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 08:13
Eerst over de Turion X2: Ik heb er zelf zo'n eentje alleen hangt het er wel van af wat je er mee wilt doen. Als je voor accu gaat dan de Core Duo nemen. Voor dagelijks gebruik en gamen maakt get niet veel uit maar schijnt de Turion in gamesnet wat sneller te zijn en de Core Duo in dingen zoals rar bestandjes uitpakken wat sneller te zijn, al maakt het niet veel uit. Waarom je een Turion zou nemen: De enige Dualcore Laptop CPU met 64-bit support (zeker een reden als je een tijdje vooruit wilt). Zelf haal ik onder normale omstandigheden (downclock naar 2x800MHz en mn GF 7600 naar low (overschakeling naar integrated 6100)) net geen 3 uur tijdens chatten, muziek en WLAN aan op de accu (geen CD in de CD speler).

Asus A6T Review
Prijs: Zo'n €1150,- (bij 4launch+verzending toen ik hem kocht)
AMD Turion 64 X2 TL-52 1.6GHz 2x512kb
1024MB DDR2 667MHz* (1 dimm)
100 GB HDD 5400rpm
GeForce Go 7600 256MB dedicated vram
15.4"
Webcam, AudioDJ, WLAN, BT, Mic
DVI, VGA, 4xUSB, Firewire, S/PDIF, Audio-out, Audio-in
Standaard 2 jaar garantie

*)Let op dat ze je niet met slomer en goedkoper 533 MHz ram opschepenen, acer heeft er iig een handje van...

[ Voor 5% gewijzigd door GENETX op 20-08-2006 18:28 ]


Verwijderd

Topicstarter
ja mijn start post komt niet echt overeen met de opties die ik heb opgesomt.

Ik zal het anders zeggen, het zou leuk zijn als de laptop een beetje compact is, maar het is geen absolute eis. Daarom ook een aantal 15 inch modellen. Het aanbod is ook zo groot dat het moeilijk is om er een te kiezen.

Mijn keus was eigenlijk om de macbook te kopen, maar ik ben tog aan het twijfelen gebracht, al is het alleen al om de prijs. De 60 gb zit idd snel vol door 2 os-en. Ik las hier al ergens dat alleen mac os al 25 gb groot is en ik vind het te duur worden om ook nog is een grotere hdd bij de macbook te bestellen.

De opties die ik neer heb gezet worden ook allemaal verkocht in de winkel waar ik werk, vandaar dat ik in 1e instantie alleen deze neer heb gezet. Ik heb deze laptops dan ook in levendelijve gezien en ik vond ze er vrij strak uit zien. Het enige is dat ik niet weet hoe ze zijn qua prestaties.

Ik ga ook is kijken naar de asus die je heb gepost, misschien is dat ook wel wat ik zoek.

Het verschil tussen de turion x2 en de core duo is dus niet erg groot als ik het goed begrijp? Met welke core duo is de turion x2 TL-52 te vergelijken? met de T2300 of de T2400?

Wat is beter voor photoshop, videobewerking en webdesign, de core duo of de turion x2?

De 12 inch notebooks vind ik echt te klein worden.

Verwijderd

Topicstarter
Met welke core duo is de turion x2 TL-52 te vergelijken?

Met de T2300 of de T2400?

Heeft iemand hier een benchmark van gevonden?

Verwijderd

OS X neemt inderdaad ongeveer 25GB standaard in beslag. Echter er is zo 10-15GB weg te halen, door alle talen, en natuurlijk de voorbeeld movie's weg te laten.

Mac heeft zijn naam voor grafische bewerkingen. Natuurlijk zul je dan wel wat meer geheugen moeten nemen, maar het zal zeker goed draaien. Daarnaast heb je ook nog is de mogelijkheid om windows xp er langs te zetten. Zodat je ten alle tijden even kan terug switchen.

Maar heeft zijn eigen keuze betreft dat. De macbook is gewoon een sterk beestje voor een schappelijke prijs!

  • GENETX
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 08:13
Verwijderd schreef op maandag 21 augustus 2006 @ 17:58:
Met welke core duo is de turion x2 TL-52 te vergelijken?

Met de T2300 of de T2400?

Heeft iemand hier een benchmark van gevonden?
Benchmarks zijn er amper. Het kwam er met sisoft sandra op neer dat die tussen de T2300 en T2400 inligt qua prestaties:

http://img196.imageshack....tarithmaticasusa6t2nx.png
http://img439.imageshack....tmultimediaasusa6t0hj.png

Verwijderd

Tot zover de hardwarevergelijking.

Systeemmap is bij mij 1,26 GB groot;
Bibliotheek (allerlei systeemcomponenten) 5,19 GB groot.
Bij elkaar dus nog geen 7 GB; wel enkele printer- en taal bestanden niet geïnstalleerd (MacOS X 10.4).

Vergelijk de meegeleverde software eens. De MacBook is zéér compleet (iPhoto voor je beeldmanagement) en kleurmanagement is zo goed als systeembreed. Er zijn slechts enkele programma's die geen kleurprofielen ondersteunen.
MacBook is over vijf/zes jaar nog steeds courant........

[ Voor 24% gewijzigd door Verwijderd op 21-08-2006 20:46 ]


Verwijderd

Topicstarter
Ik neig nu tog steeds meer naar de macbook, ook al is tie wat duurder.

Echter de Turion x2 spreekt mij ook wel erg aan. Tog is het voordeel van de macbook dat deze 2 besturingssystemen kan draaien, waardoor je het beste van beide kan gebruiken.

Alleen die 60 gb hdd die vind ik tog wat weinig. Ik had wel begrepen dat de hdd en het geheugen makkelijk zelf te wisselen zijn. Heeft dit geen effect op je garantie als je dit zelf doet?

Ik denk dat ik het beste een witte macbook 2,0 met 512 en 60 gb hdd kan kopen en die dan zelf uitbreiden met 1 of 2 gb en een 100 of 120 gb hdd. Zijn er ook nog eisen verbonden aan de hdd? of maakt dit niet uit als het maar een sata 2,5 inch 5400 rpm model is?

  • LievenD
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 14:22
Al eens een Dell Inspiron 640m geconfigureerd? Die komt makkelijk 300 à 400 euro goedkoper uit dan een Macbook.

Waarom spreekt Turion X2 je zo aan? Ik gok omdat hij 64bit is. Voor de prestaties moet je het in ieder geval niet doen, een Turion X2 is zo'n 30 procent langzamer dan een Core Duo, althans in Super Pi, zie hier.

  • DJkim
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 02-03-2024

DJkim

Tweak met mate!!! :)

Kijk even naar meerdere merken. Acer/Toshiba hebben ook beide heel leuke laptops met Core Duo/100GB/1GB geheugen met standaard grafische kaart voor rond 1000 euro en ze zijn niet al te groot

Lucky Goldstar


  • Neok_
  • Registratie: Februari 2005
  • Niet online
Verwijderd schreef op zaterdag 19 augustus 2006 @ 20:17:
(...)
Dell inspiron 6400

15,4 inch scherm
core duo T2400 (1,83 ghz)
1 gb geheugen
80 gb hdd (5400 rpm)
Ati X1400 256 mb (los geheugen ??)
2,8 kg
prijs: 1187,- of met hogere resolutie scherm (1680x1050) prijs: 1206,-
Jouw laatste opmerking over de prijs kan niet kloppen: jij hebt het over een prijsverschil van 18 euro.
Quote dell website:
15.4" W Screen XGA TFT Display resolution: 1280x800
15.4" W Screen XGA TFT Display resolution: 1280x800 with TrueLife™ [meerprijs € 11,90]
15.4" UltraSharp™ W Screen SXGA+ TFT Display resolution: 1680x1050 with TrueLife™ [meerprijs € 107,10]
Dat moet dus ipv van 1187,- 1294,10 zijn. Echter heb je voor minder geld een veel betere config:
Executor16 schreef op dinsdag 22 augustus 2006 @ 00:21:
Ik heb er echt lang over gedaan maar dit gaat hem dus worden :D

- Inspiron 6400 Duo Processor T2400 (1.83 GHz, 2 MB L2 cache, 667 MHz FSB)
- 2048MB 667MHz DDR2 SDRAM (2x1024)
- 15.4" Wide Screen WXGA (1280 x 800) Display with TrueLife
- Snap on LCD back cover Carbon Fibre
- Microsoft Vista Capable Logo Label
- Resource CD - contains Diagnostics and Drivers
- 80GB (7,200 rpm) Hard Drive
- Fixed Internal 8X DVD+/-RW Drive with Software
- 65W AC Adapter
- 9-cell , 80 Whr Li-Ion primary battery
- 256MB ATI MOBILITY RADEON X1400 graphics card, PCI-Express x16
- Integrated Sound Blaster Audigy ADVANCED HD Audio- Trial Version
- European - Bluetooth Wireless Network Card
- Intel Pro WLAN 3945 Internal Wireless (802.11a/b/g 54 Mbps) for Duo Processors
- Dutch - Genuine Windows XP Media Center Edition 2005
- 1Y CAR (Collect and Return )


Totaalprijs: 1069,- Euro

Wat vinden jullie ervan? :D
Prijs was inc BTW en Verzending.

  • CLB
  • Registratie: Oktober 2004
  • Niet online

CLB

Neok_ schreef op dinsdag 22 augustus 2006 @ 19:54:
[...]
Prijs was inc BTW en Verzending.
Moet je eigenlijk wel bij zeggen dat niemand anders deze specs voor deze prijs kreeg alleen Executor :?

Asus ZenBook BX410UA-GV182R: 14,0" 1920x1080 mat IPS/ Intel HD 620 / Intel Core i5-7200U 3,1GHz/ 8192MB 2133MHz RAM
512GB SSD + 2TB HDD/ Backlight keyboard, BlueTooth, Wi-Fi AC, HDMI, USB 2.0, USB 3.0, USB C, Cardreader / Windows 10 Pro 64 bit


  • Neok_
  • Registratie: Februari 2005
  • Niet online
CLB schreef op dinsdag 22 augustus 2006 @ 19:56:
[...]


Moet je eigenlijk wel bij zeggen dat niemand anders deze specs voor deze prijs kreeg alleen Executor :?
Ik heb idd vanmiddag gebeld en kwam duurder uit, maar dat kan ook aan een andere optie liggen die ik had genomen. Het was iig niet helemaal duidelijk voor mij. Ook het vermelden waard: morgen geen gratis verzending meer (wel ? andere actie).
Pagina: 1