Logo's overtrekken met illustrator en opslaan als vector?

Pagina: 1
Acties:
  • 2.838 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 125018

Topicstarter
Beste tweakers,

Ik ga vanaf september met een BBL opleiding Desktop Publishing beginnen en werk daarbij 4 dagen in de week bij een drukkerij en ga 1 dag per week naar school.

Wat ik voornamelijk ga doen is logo's overtrekken met illustrator en opslaan als vector zodat ze kunnen worden gedrukt.

Nu wil ik het liefst zo goed mogelijk voorbereid aan de opleiding beginnen en wil daarom alvast thuis oefenen. Heeft iemand misschien tips of een link naar een guide hoe ik dit het beste kan doen?

Bedankt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Technicality
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 22-06 11:53

Technicality

Vliegt rechtsom...

gewoon wat tutorials lezen e.d. De trial versie van illustrator downloaden en gaan met die banaan!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 125018

Topicstarter
Technicality schreef op zaterdag 19 augustus 2006 @ 19:22:
gewoon wat tutorials lezen e.d. De trial versie van illustrator downloaden en gaan met die banaan!
Bedankt, ik heb overigens het hele cs2 pakket van m'n werk naar huis mogen nemen om er alvast wat mee te kunnen spelen. Hoop dat ik het snel onder de knie heb :D

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 52352

Maak gebruik van een tekentablet (ff zoeken op bijvoorbeeld Wacom), Die worden veel gebruikt, ik heb er zelf één waar je een logo onder folie kan plakken, zodat je echt kan overtrekken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 125018

Topicstarter
Wat ik eigenlijk bedoel is via de pen tool (in illustrator) een logo overtrekken en converteren naar een vector bestand. Ik weet wel ongeveer hoe dit moet maar niet precies. Ik denk dat als ik met m'n opleiding ga beginnen en de basis al kan dat ik een voorsprong heb en wil het daarom eigenlijk thuis gaan proberen.

Op die site wordt alleen auto trace uitgelegd en heb niks over de pen tool kunnen vinden?

[ Voor 15% gewijzigd door Anoniem: 125018 op 19-08-2006 23:26 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 23954

met de pen tool kan je het snelste curves etc overtrekken, gewoon een beetje mee oefenen om feeling ervoor te krijgen.

je klikt op je start punt, daarna op een stuk van de curve en daarna gebruik je de handles om de curve te sturen.

en voor rechte stukken:
als je shift ingedrukt houd me de pen tool krijg je gegarandeerd rechte lijnen

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 125018

Topicstarter
Heb nogmaals lopen zoeken op het internet maar elke tutorial gaat over auto tracing. Erg frustrerend dit, geen een tutorial die ingaat op handmatig tracen. :(

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • EsCo
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 26-06 20:31
Ik geloof dat de uitleg van SympathiekeSok redelijk de spijker op zijn kop slaat. Als je daar nou gewoon mee gaat beginnen, wijst de rest zich vanzelf.

de Internet Jongens BV - Noeste webwerkers


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Johnny
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 27-06 11:47

Johnny

ondergewaardeerde internetguru

Zeker als je het 4 dagen in de week mag gaan doen, dan leer je het snel genoeg. Het is niet veel ingewikkelder dan overtrekken zoals je op de basisschool leerde.

Aan de inhoud van de bovenstaande tekst kunnen geen rechten worden ontleend, tenzij dit expliciet in dit bericht is verwoord.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 60631

Bij deze nog een handige tip aangezien je bij de meeste logo's vaak het juiste lettertype van het logo of onderschrift moet hebben, en dit wil je echt niet met de hand gaan doen:

http://www.myfonts.com/WhatTheFont/

Via deze link kan je de tekst van het logo in jpg uploaden en 9 van de 10 keer weet je precies welk lettertype erbij hoort.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TD-er
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 26-06 15:29
Ik heb zelf ook bij een drukkerij gewerkt. een textieldrukkerij.
Daar moest ook alles in vector-formaat gezet worden, omdat anders de snijplotters er niets mee konden.

Ik gebruikte hier geen tablet voor, maar gewoon de muis.
Wel scan ik altijd het aangeleverde plaatje in, of gewoon inlezen vanaf floppy of CD.
9 van de 10 keer (of mischien wel 99 van de 100) is het dan een bitmap en veelal van een te lage resolutie om automatisch te laten tracen.

Denk aan een leuke avatar van dit forum die je op een dekbed of T-shirt wilt.

Het zal dus vaak neerkomen op het met de hand en naar eigen inzicht de boel natekenen.
Vaak is het ook heel erg afhankelijk van het uiteindelijke doel waarvoor je het traced.
Voor snijplotters die dingen uit plastic snijden moet je het toch naar een beperkt aantal kleuren omzetten van maar 1 tint. (verlooptinten gaat dus niet werken)
Wanneer je stickers (of andere zeefdruktechnieken) maakt heb je vaak maar 1 of 2 kleuren verf en dan moet je alles daarin dus doen. Voordeel is dan wel dat je dan dus wel verloopjes kunt gebruiken.
In dergelijke gevallen zou ik in elk geval wel even kijken naar Pantone-kleuren. Is altijd handig als je een beetje gevoel daarvoor hebt.
Je kunt ook combinaties hebben waarin je dus een CMYK (en eventueel meer kleuren) printer hebt die de geprinte dingen kan uitsnijden. Dan kun je dus alles printen (vector en bitmap) en hoef je dus alleen maar de snijlijnen te tracen.

Wanneer de vector tekening alleen maar nodig is om dus de afbeelding goed te kunnen schalen, hoef je minder nauwkeurig te werken, dan wanneer je de vectoren ook echt gebruikt om bijvoorbeeld te snijden.
In dat laatste geval moet je dus ook de lijnen van aan elkaar gelaste stukken weghalen en een hoop fonts kun je niet zondermeer gebruiken.

Wat ik dus altijd doe/deed is in een andere kleur dan de aangeleverde bitmap gebruiken voor de trace-lijnen. Bijvoorbeeld geel.
Ik begin dan vrijwel altijd met een vierkant als uitgangspunt en verplaats dan alle hoekpunten en eventueel er wat bij maken. en maak de lijnen dus krom (Bezier-kromme, of Splines) waar nodig.
Op die manier weet je zeker dat je een dicht object hebt wat je kunt inkleuren.

Maar goed, het enige wat je kunt doen is dingen proberen en dan krijg je vanzelf handigheid.

Soms kan het dus uit om te beginnen met een autotrace, maar vaak levert dat te veel rotzooi op en zeker als je het ook zou moeten snijden kun je beter zo weinig mogelijk hoek- en steunpunten hebben, want dat maakt het alleen maar langzamer.

Oh en vergeet niet dat je heel vaak in spiegelbeeld moet werken :)

Een goedkope voeding is als een lot in de loterij, je maakt kans op een paar tientjes korting, maar meestal betaal je de hoofdprijs. mijn posts (nodig wegens nieuwe layout)

Pagina: 1