Brak A8N-E mobo of videokaart?

Pagina: 1
Acties:

  • HGJ
  • Registratie: April 2000
  • Niet online
Ik heb in oktober vorig jaar een nieuw systeem samengesteld, bestaande uit de volgende componenten:

AMD 64 3200+ Venice proc
Asus A8N-E, bios 1013 mobo
Asus x550 256 MB videokaart
WD 2000JS SATA2 hd
Maxtor 160 GB ATA hd
4x Kingston 256 DDR geheugen
LG DVD speler
Aopen 300W voeding

Ik draai Windows x64.

Enkele weken na aankoop kreeg ik heel af en toe enkele piepjes bij het opstarten, dit waren er 4, 1 lange en drie korte. Volgens Google is dit waarschijnlijk een videokaart probleem. Omdat dit niet al te vaak voorkwam heb ik hier verder geen aandacht aan geschonken. Ik moet er trouwens bij vermelden dat ik het afgelopen jaar in Zweden heb gewoond, en de componenten op internet bij een Zweedse webshop heb besteld. Sinds juni ben ik weer in NL. Omdat ik deze pc wilde vervoeren, heb ik deze uit elkaar geschroefd zodat het in mijn handbagage terug kon naar NL. Thuis merkte ik dat ik per ongeluk enkele pinnentjes van de processor had verbogen, deze heb ik rechtgebogen en hij pastte weer in de socket.

Nu begonnen de problemen pas echt. De pc heb ik weer in elkaar gezet, maar ik kreeg erg veel bsod's, ook bij het opnieuw installeren van windows xp. De foutmeldingen waren steeds verschillend, ik heb het eea nagezocht, maar ik kon er niet echt wijs uit worden. Enkele dagen later heb ik van kast gewisseld en toen waren de meldingen opeens weg. Ik had toen het idee dat ik van alle problemen af was, maar later bleek dat die piepjes bij het opstarten nog steeds regelmatig voorkwamen. Ook had ik in windows af en toe last van een slecht beeld; het beeld zoemde als het ware in en uit en sprong soms op zwart. Dit was nog niet eerder voorgekomen. Ik heb toen een andere videokaart geprobeerd (Geforce 5200 PCI-e) maar het probleem was hiermee niet opgelost. Ik heb toen nog een week met de pc en monitor doorgewerkt, maar de problemen met het beeld werden steeds erger. Ik heb de monitor toen op een andere pc aangesloten, maar het beeld viel nog steeds weg. Heeft mijn mobo of Asus x550 videokaart nou mijn monitor gesloopt? En waar ligt het probleem nu? Ligt de kern van het probleem nu bij mijn mobo of bij de videokaart?

Ik vraag me af wat ik hier mee aan moet. Uiteraard heb ik het geheugen getest, net als de hd. Ook heb ik een andere voeding geprobeerd. Als laatste wil ik er nog bij vermelden dat ik ooit mijn videokaart heb overgeklokt, hiervoor heb ik dat ATi tooltje gebruikt, ik weet zo niet meer hoe het heet. Een dag later heb ik de standaard instellingen weer teruggezet.

Iemand een idee waaraan dit kan liggen?

  • _the_crow_
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 30-03-2025

_the_crow_

Rare vogel

Als je de monitor op een andere pc aangesloten hebt en je ervaart daar dezelfde problemen met de monitor, lijkt me het voor de hand liggen dat de monitor niet helemaal kosher is. Je kan misschien een andere monitor aansluiten op de 'probleem-pc', om het helemaal uit te sluiten.
Ik denk wel dat het twee losse problemen zijn. BSODs hebben niet zozeer te maken met het brak zijn van de monitor.

Heb je het programma om je geheugen mee te testen, lang genoeg genoeg gedraaid? Minstens 2 passes van bijvoorbeeld memtest86 zijn wel aan te raden.

Schrödingers cat: In this case there are three determinate states the cat could be in: these being Alive, Dead, and Bloody Furious.


  • HGJ
  • Registratie: April 2000
  • Niet online
Een andere monitor zal ik zeker nog proberen, alleen heb ik op dit moment geen tweede bij de hand. Memtest heb ik gebruikt, en een aantal uurtjes laten draaien, hierbij zijn geen fouten gevonden.

Ik kan het moeilijk begrijpen dat een defect moederbord of videokaart een monitor kan slopen. Ik vraag me dan ook af waardoor dit veroorzaakt is.

Verwijderd

misschien ligt het aan de PCI-E poort. Probeer eens een normaal PCI videokaartje
Heb je goede case koeling trouwens? In juni/juli was het best wel heet hier in nederland. Aangezien de northbrdige van Nforce4 best heet wordt, kan misschien de northbridge niet meer goed werken... (?)

  • HGJ
  • Registratie: April 2000
  • Niet online
De standaard Northbridge koeler heb ik eraf gesloopt, en vervangen door een Zalman blokje. Op dat blokje staat een 120 mm fan op 7V te blazen, ik verwacht dat dit voldoende is.

Een PCI videokaart zou ik nog kunnen proberen, helaas geeft deze maximaal 4 bit aan kleuren weer. Toch lijkt het er op dat of het mobo gaar is, of toch de videokaart? Aangezien ik nog garantie kan claimen zal ik een van deze opsturen. Maar welke dan? Of beide?

  • HGJ
  • Registratie: April 2000
  • Niet online
Iemand anders nog een idee?

Verwijderd

Wat je zou kunnen proberen is de kaart in een andere pc te doen en kijken hoe hij daar werkt.
Als hij het daar goed doet dan is het je mobo, want je hebt zelf als die 5200 kaart geprobeerd en dat werkte toch ook niet lekker?

Dus probeer ff bij iemand anders je kaart uit en dan weet je genoeg lijkt me.

Verwijderd

Is wel erg weinig...
Waarom ie ut vroeger wel deed ?
Stof of temp verschillen...

Vinnet knap dat ie het uberhoubt nog gedaan heeft. Mijn s754 3200+ met R9800SE hadden niet genoeg aan die voeding...

  • HGJ
  • Registratie: April 2000
  • Niet online
De voeding is idd niet al te sterk, ik heb enkele benchmarks uitgevoerd en de voltlijnen bleven altijd stabiel, dus ik denk niet dat een te zwakke voeding de oorzaak is.
Pagina: 1