Toon posts:

[Debian Unstable]: Kernel panic - not syncing

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Hallo allemaal!

Ik kom net terug van vakantie en hoorde dat onze huiscomputer met Debian Unstable (kernel 2.6.17-1-k7) niet meer werkt... Na GRUB enzo komt het mounten van het root filesystem en gaat ie een aantal scripts draaien, wat eindigt met:

Begin: Running /scripts/local-bottom ...
Done.
Done.
Begin: Running /scripts/init-bottom ...
Done.
run-init: /sbin/init: I/O error
Kernel panic - not syncing: Attemted to kill init!
:'(

Komt dit omdat hij /sbin/init niet meer kan vinden? Is het bestandsysteem beschadigd? Of zou het met lees/uitvoer rechten te maken kunnen hebben? Is er een stappenplan voor om dit te verhelpen?

In ieder geval; alle hulp is welkom! Alvast bedankt!

  • deadinspace
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 03-02 15:14

deadinspace

The what goes where now?

Zo te zien kan hij /sbin/init niet lezen omdat hij een I/O error krijgt tijdens het lezen ervan. En dat betekent meestal niet veel goeds.

Wat je kunt proberen is met een of andere boot-CD booten, en dan proberen of je /sbin/init kunt lezen (je kernel log in de gaten houdend op zoek naar verdachte meldingen over je harddisk).

  • Jk_W
  • Registratie: Februari 2003
  • Niet online

Jk_W

I Think...

Als dit opeens is gekomen, kan het misschien wel eens een hardware probleem zijn. Een HDD die niet gezond meer is bijvoorbeeld!

Verwijderd

Topicstarter
Via een live-cd is hij nog wel leesbaar... Het hardware probleem kan misschien komen omdat het té warm wordt in de server ruimte...

Ik vrees dat het back-uppen wordt (via explore2fs bv) om verolgens een re-install te doen 8)7

Wat denken jullie?

  • deadinspace
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 03-02 15:14

deadinspace

The what goes where now?

Je kunt via een live-cd wel gewoon /sbin/init uitlezen (met bijvoorbeeld cat /mnt/sbin/init > /dev/null) zonder een I/O error? En er verschijnt dan niks in het kernel log?

  • zomertje
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 03-02 16:28

zomertje

Barisax knorretje

En misschien je filesystem checken?

het ultieme jaargetijde.... | #!/usr/bin/girl | Art prints and fun

Pagina: 1