[hulp/advies] Blokjes Samsung LCD TV

Pagina: 1
Acties:
  • 140 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

  • Rambie
  • Registratie: Mei 2004
  • Laatst online: 18-06-2025
Ik heb onlangs de samsung le32r71b gekocht
Afbeeldingslocatie: http://images.kieskeurig.nl/images/product_big/1D22CDA681F6B6CCC125713A0047599A_big.jpg

Nu heb ik echter het volgende probleem. Ik zie bij grote vlakken in een kleur blokjes en een soort waas over het beeld. Ik heb dit probleem zowel met het kijken van DVD's (beeld niet scherp en blokjes) als bij het kijken naar digitale televisie van @home. Ook zie ik bij het tv kijken een soort waas achter het logo.

Het lijkt dus alsof het beeld niet optimaal is en er iets verkeerd is ingesteld. Ik heb al alle mogelijkheden geprobeerd maar weet nu echt geen oplossing meer.

Echter als ik mijn xbox 360 via de component aansluiting bekijk is het beeld perfect! Haar scherp en precies zoals het hoort! Hoe kan het nou dat ik mijn dvd's niet scherp krijg!
Ik heb de volgende dvd speler (sony htd-725ss) Afbeeldingslocatie: http://images.kieskeurig.nl/images/product_big/BE4A868B027523B9C125712D004D596B_big.jpg

Tips zijn van harte welkom!

  • GaMeOvEr
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 00:08

GaMeOvEr

Is een hork.

Schijnbaar gaat het dus mis als je iets middels de Scart aansluitingen op het scherm laat toveren, en niet met de component ingang. Lijkt mij een electronisch probleem -> garantie.

Aannames zijn fataal.


  • Roet
  • Registratie: Augustus 2001
  • Nu online
Ik denk van niet.

Ik neem aan dat je dit effect bedoeld:

http://img104.imageshack.us/my.php?image=25yc1.jpg

Dit effect ligt aan je scherm, maar niet aan de ingang. Máár, je scherm is niet kapot. Dit is een 'bekende' eigenschap van dit scherm. Ik raad je aan om even met de instellingen te spelen (bijvoorbeeld dynamisch contrast uit) en dan kijken of het dan nog op treed.

  • GaMeOvEr
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 00:08

GaMeOvEr

Is een hork.

Ja, maar dat is noise die je krijgt doordat het scherm niet op zijn native resolutie aangesproken wordt, dus gaat de electronica interpoleren, dat is inderdaad normaal. Bij de Xbox gebeurd dit waarschijnlijk niet omdat die dan 720p uitpoept. (?)

Dat je dan met DVB-T (Digitenne) of DVB-C (Casema/UPC/@Home) blokjes krijgt, dat zouden compressie artifacts kunnen zijn, omdat ze de bandbreedte teveel knijpen.

Maar bij DVD zou je geen blokjes mogen krijgen lijkt me. (Of het moeten gedownloade en slecht gecompresste DVD's zijn.)

Of er moeten in die schermen verouderde chippies zitten, dat ze ook snelle bewegingen niet goed kunnen weergeven, maar ik dacht dat al verleden tijd was?

Aannames zijn fataal.