Toon posts:

hd wil niet booten.

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Het volgende:
Nadat ik de vorige keer toen ik mijn pc schoongezogen had en alles weer er ingezet had en ik de sata raid0 opsetlling gebroken had en ik dus deze data kwijt was, wou ik mijn oude ide schijf van 120 gb weer terug zetten die ik wou gebruiken als download hd.

Zo gezegd zo gedaan, ik terug gehangen ik xp weer opstarten ziet xp slechts 1 partitie van de hd. Toen bedacht ik dus ineens ow ja op die andere partitie staat de oude xp install nog op dus ik moet eerst volledig de hd formatteren.
Dit wilde niet lukken onder de nieuwe xp install.
Ik bedacht van dan kan ik met de bootable xp instalatie cd-rom die ide schijf wel kon formatteren, is de cd-rom ineens niet meer bootable!

Dus ik me oude windows 98SE cd-rom opgezocht enzo deze laten draaien zodat ik op deze manier de hd kan formatteren, dat kon. Ik neemde aan dat windows 98 SE geen sata schijven erkende dus ik de 3 partities die op mijn oude hd stonden geformateerd, omdat voor elkaar te krijgen moest ik eerst de comp opnieuw opstarten, er stond bij dat ik de windows 98 opstartdiskette erin moest steken en die had ik niet dus.
En nu komt het, nadat de comp opnieuw te hebben opgestart laad de cd-rom natuurlijk setup van 98 en de schijven werden volgens mij niet gefromateerd maar goed dat terzijde.
Ik kon niet meer de nieuwere XP install benaderen er staat:
Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key

Dus, ik al een beetje gegoolged, ik denk dat mijn HAL file niet helemaal werkt zoals het hoort.

Dus advies gewenst!!!!!!!!!!

Wat heb ik al geprobeerd:
- Alle kabels zitten goed zowel voeding als ide / sata kabels
- De boot volgorde is ook goed, eerst floppy, daarna cd-rom daarna sata schijf waar XP op staat
- Ik heb op bootdisk.com al een simpele boot diskette gedownload en die gedraaid op mij comp daar komt uit:
Windows could not start because the following file is missing or corrupt:
<Windows root>\system32\hall.dll
Dus het ligt dus aan de missende of coruptte HAL bestand en niet aan overlijdende harde schijven
- ik een hal bestand gedownload en deze op diskette gezet ik met een windows me opstartdiskette zo op dos gekomen maar me c schijf is niet benaderbaar. Die zou dan wel geformateerd zijn omdat de opstartdiskette geen sata schijven ondersteund, dus dat is ook een dooplopende weg.
- ik ga zo de grote opstartdiskette downloaden van boot.com om dan te proberen te benaderen
- Inmiddels bootalble cd geleend en daarmee het volgende gedaan:
- onder Repair xp heb ik de commando's uitgevoerd: chkdsk /r had verschillende fouten gevonden en daarna had ik fixboot en fixmbr gedaan maar dit helpt niet.
- heb de files ntdlr en ntdetect gekopieerd van de orginele xp cd, deze deed het ook niet.
heb bootcfg /rebuild gedaan en deze deed het ook niet.

Dus wie weet een oplossing??

Verwijderd

Topicstarter
Naaah nu nog iets aparts!

Met de simpele opstartdiskette van bootdisk.com lan ik ineens wel booten allen via deze diskette anders niet, heel apart.


Maaaaaaaar, de sata schijf van 500gb had ik opgedeeld in 4 partites en nou is het er maar 1.
En mijn 2de sata opstelling waarin 2 sata schijven van ieder in raid opstelling staan zijn ook niet meer leesbaar, ra ra ra.

Kan iemand mij uiteleggen hoe ik dit kan oplossen zodat ik mijn data terug kan krijgen en hoe ik mijn comp kan opstarten zonder de opstartdiskette, en ik wil ook graag weten hoe ik nu in deze situatue terecht ben gekomen, begrijp er nog steeds geen snars van!

  • Michael Knight
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 27-02 09:38

Michael Knight

Moderator Consumentenelektronica

KITT, I need you buddy!

Welkom op GoT! :)

Gelieve niet achter elkaar te posten binnen 24 uur :) Je wilt niet dat mensen denken dat je je eigen topic omhoog probeert te schoppen.

Ik zou verder even de FAQ & Search gebruiken. Daar zijn veel suggesties te vinden voor oa. datarecovery :)

(Zeldzame) retrogames en meer --> Aangeboden op V&A


Verwijderd

Topicstarter
Michael Knight schreef op dinsdag 04 juli 2006 @ 02:12:
Welkom op GoT! :)

Gelieve niet achter elkaar te posten binnen 24 uur :) Je wilt niet dat mensen denken dat je je eigen topic omhoog probeert te schoppen.

Ik zou verder even de FAQ & Search gebruiken. Daar zijn veel suggesties te vinden voor oa. datarecovery :)
Ben niet helemaal nieuw, ik wist namelijk mijn wachtwoord niet meer en heb dus een nieuw gebruikers account.

En ik probeerde totaal niet mijn topic omhoog te stuiten als je goed kijkt zit er maar 50 minuten tussen het eerste en het tweede bericht en de berichten zijn in de nacht gepost dus in mijn ogen niet echt de meeste ideale tijd om je topic omhoog te schoppen, maar ik zal het onthouden.
En de twee berichten zijn totaal anders, in het eerste bericht kwam ik niet op windows en de 2de had ik dat wel bereikt!

Overgens heb ik wel gebruik gemaakt van de zoek functie maar mijn probleem vind ik toch vrij uniek en heb zeker geen oplossing gevonden voor het euvel, ook wilde ik graag weten hoe ik zo'n probleem als deze kon voorkomen voor in de toekomst.

De status zoals deze nu is, want het probleem is nog niet uit de weg, en daar kwam hier toch voor!!!
Ik start nog steeds met diskette op die ik gedownload heb op bootdisk.com het is de simpele uitvoering, de partities op de hoofd sata schijf zijn helaas nog steeds niet terug dat zal ook wel niet meer gebeuren, ik snap ook niet hoe deze weg zijn gegeaan?
De 2de sata0 opstelling is nog steeds niet leesbaar ik probeer met Get data back for NTFS weer deze data te herstellen, en ook de data die weg is op de partities op de hoofd sata schijf.

Dus ik kom er niet uit hoe ik windows op kan starten zonder die bootdisk, data recovery ben ik al mee bezig dat moet als het goed is wel lukken.

Alvast bedankt voor de reacties.