[Showcase] Zuid-Limburg

Pagina: 1
Acties:

Onderwerpen


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Silent Thunder
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 14-09 19:57
Ik had vandaag niks/weinig te doen, dus het ideale moment om m'n nieuwe 17-55/2.8 eens uit te proberen.

Afbeeldingslocatie: http://img49.imageshack.us/img49/206/dsc4142copy2id.jpg
[1]

Afbeeldingslocatie: http://img233.imageshack.us/img233/6120/dsc4146copy1yh.jpg
[2]

Afbeeldingslocatie: http://img98.imageshack.us/img98/6913/dsc4471copy0hw.jpg
[3]

Afbeeldingslocatie: http://img49.imageshack.us/img49/2919/dsc4030copy6lx.jpg
[4]

Afbeeldingslocatie: http://img233.imageshack.us/img233/8378/dsc4036copy6ex.jpg
[5]

Afbeeldingslocatie: http://img146.imageshack.us/img146/6315/dsc4259copy5pf.jpg
[6]

Afbeeldingslocatie: http://img98.imageshack.us/img98/4954/dsc4067copy9vg.jpg
[7]

Afbeeldingslocatie: http://img98.imageshack.us/img98/6392/dsc4313copy4ns.jpg
[8]

Afbeeldingslocatie: http://img233.imageshack.us/img233/8774/dsc4243copy2hm.jpg
[9]

Afbeeldingslocatie: http://img224.imageshack.us/img224/4679/dsc4416copy9ia.jpg
[10]

Afbeeldingslocatie: http://img224.imageshack.us/img224/3322/dsc4463copy0ji.jpg
[11]

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

..... ;)

[ Voor 97% gewijzigd door Verwijderd op 24-06-2006 12:44 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • inquestos
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 11:07
^ Met bovenstaande :P :?

Nee, ik ben momenteel verre van helder, maar wat ik kan zeggen is dat ik het goed vind dat je het commentaar uit je solo-showcase hebt meegenomen (zie ik terug in foto 1,6,7,9,11). Het limburgse landschap leent zich daarvoor wellicht niet 100% voor, maar sowieso is het nu weer iets te druk om zo'n mooie simpele plaat op te leveren met een klein element. Ik zal eerlijk zijn: ik vind 't geen geweldige showcase; veel van hetzelfde, geen echt mooie/spannende platen, niks wat eruit springt. 7 vind ik zo denk ik wel het beste :) (al had de rechterboom er niet opgehoeven)

Fotografie: | Flickr | Canon 5DII + 20mm + 35mm + 50mm + 100mm || Hardlopen: Strava PR 5km: 20:26 10km: 44:35 HM 1:39:58


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bio
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 21-07 23:16

Bio

Voor mij springen 1 en 10 eruit

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • breinonline
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 15:22

breinonline

Are you afraid to be known?

Zo te zien heb je er nog geen pola bij en dat is jammer. We zijn beter van je gewent...

Ook voor mij zijn #1 en #10 het beste. De rest is vaak wat te flets (#7 bijvoorbeeld) en de composities zijn ook niet geweldig. #5 bijvoorbeeld is raar afgesneden.

WP: Mitsubishi Ecodan PUHZ-SHW112YAA, ERSC-VM2C, Procon ┃ PV: 4800Wp, SolarEdge SE5K, 15x JAM60S17/320, ZW 15º ┃ WTW: Zehnder Q600 ┃ SH: Home Assistant, Proxmox, Intel NUC 8i5 Mini


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • GeeTee
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 05-10-2006
Limburg is mooi...even wat korte opmerkingen:

1) Teveel lucht naar mijn smaak. Paard had best wat meer grond onder de voeten gemogen.

2) Ik geloof dat ik liever het paard zou zien. :)

3) Ook hier had er wat minder lucht op gemogen van mij. Als je ietsje lager had geschoten met iets meer grond en iets minder licht had het mooier geweest.

4) Ook hier. De vorige foto had nog mooie wolkenpartij. Waarom niet de hele kerktoren erop?

5) Mooi lichteffect.

6) Meer een limburgse lichtserie. Ik wil meer landschap ;)

7) Lucht lucht en nog eens lucht. Ietsje overbelichte paarden.

8 ) Kijk zo kan het ook. Dit geeft een veel mooier beeld. Dit vind ik wel een mooie landschapsfoto

9) Eh lucht.

10 en 11 zijn wel leuk.

Kortom de serie is mooi, maar had veel mooier geweest als je wat minder lucht en wat meer landschap had gefotografeerd.

[ Voor 9% gewijzigd door GeeTee op 24-06-2006 08:43 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • djengizz
  • Registratie: Februari 2004
  • Niet online
Je woont wel echt in een fijne omgeving :9~

Mooie case (beter in het groot trouwens) met hier en daar wel wat opmerkingen.
- Je kleuren zijn, zoals gewend van jou, weer erg fijn en naturel.
- Scherpte is dik in orde
- Je had mooi weer zo te zien maar het licht is imo niet fantastisch. Dit resulteert in wat gebrek aan contrast en een wat vlakke feel aan de foto's. Dit soort platen worden vaak vele malen mooier met mooi ochtend (of als je geen vroege vogel bent ;)) avond licht. Je krijgt op die manier mooi strijklicht en meer contrast in je landschap. Dit kan je in je nabewerking nog wel iets terug halen maar dat wordt waarschijnlijk niet zo mooi als natuurlijk licht.
-Compositie vind ik het zwakste punt in deze case. Een paar voorbeeldjes om dit te illustreren:

#1 Op zich mooi gebalanceerd. Heuvel links is mooie compensatie voor het onderwerp rechts. Alleen vind ik het onderwerp (paardje) iets te krap in de compo staan. Meer ruimte voor het paard kijkt net lekkerder weg denk ik. Verder was deze plaat dichterbij beter geweest denk ik
#3 Mooie plaat maar hier vind ik het bosje op de voorgrond niet lekker uitkomen. Het is te veel afgesneden aan de onderkant en i.p.v. van een voorgrond object wat mijn oog leidt staat het in de weg. Dit komt vooral door de centrale plaats in de foto en mede door de donkere schaduwen in het bosje.
#4 Lager standpunt en meer kerk was beter geweest denk ik. Komt je horizon dan uit op het midden: so be it.
#6 Ook hier weer te krap onderin. Op zich kan dit wel maar omdat het nu een afgesneden bomenrij oplevert onderin weet je als kijker dat je iets mist en geeft het een afgekapt gevoel.
#8 Goeie compo wel. Alleen misschien je lens iets naar beneden richten om de boom op de voorgrond meer ruimte te geven en de horizon omhoog te krikken.

Ik denk dat je bent gegaan voor minimalistische landschappen met een hoop lucht (zoals in de discussie in het showcase solo topic), maar het is er imo niet helemaal lekker uitgekomen. #7 en #9 zijn in dat opzicht nog het best geslaagd vind ik.

Je hebt een supermooi landschap om je heen met onzettend veel laagjes en lijnen en vol met interessante detail. Probeer je hier meer op te richten en neem ook die mooie tele van je eens mee. Hiermee kun je prima dit soort details isoleren en comprimeer je het beeld zodat je de gelaagdheid extra benadrukt.

Een hoop commentaar maar is bedoeld om te illustreren wat ik mis in met name de compositie. Neemt niet weg dat deze case prima wegkijkt.

Favoriet is #10 :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

waar woon je in zuid-limburg?
en welke gemeente?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Silent Thunder
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 14-09 19:57
Uitgebreide reacties; nice :) Even een kleine greep:
GeeTee schreef op zaterdag 24 juni 2006 @ 08:42:
2) Ik geloof dat ik liever het paard zou zien. :)
Das gewoon een persoonlijke keuze; ik wou een beetje met de DOF spelen :)
GeeTee schreef op zaterdag 24 juni 2006 @ 08:42:
4) Ook hier. De vorige foto had nog mooie wolkenpartij. Waarom niet de hele kerktoren erop?
De ligging is een beetje omslachtig voor als je ook de hele kerk erop wilt; dan krijg je automatisch de oninteressante straatattributen erbij. Daarom koos ik maar om iets te isoleren om het ''clean'' te houden.
GeeTee schreef op zaterdag 24 juni 2006 @ 08:42:
7) Lucht lucht en nog eens lucht. Ietsje overbelichte paarden.
Idd, die dieren zijn er niet mooi uitgekomen.
djengizz schreef op zaterdag 24 juni 2006 @ 09:17:
Je woont wel echt in een fijne omgeving :9~

Mooie case (beter in het groot trouwens) met hier en daar wel wat opmerkingen.
- Je kleuren zijn, zoals gewend van jou, weer erg fijn en naturel.
- Scherpte is dik in orde
Danke :)
djengizz schreef op zaterdag 24 juni 2006 @ 09:17:
- Je had mooi weer zo te zien maar het licht is imo niet fantastisch. Dit resulteert in wat gebrek aan contrast en een wat vlakke feel aan de foto's. Dit soort platen worden vaak vele malen mooier met mooi ochtend (of als je geen vroege vogel bent ;)) avond licht. Je krijgt op die manier mooi strijklicht en meer contrast in je landschap.
Ik zal het idd in den avond nog es proberen.
djengizz schreef op zaterdag 24 juni 2006 @ 09:17:
#8 Goeie compo wel. Alleen misschien je lens iets naar beneden richten om de boom op de voorgrond meer ruimte te geven en de horizon omhoog te krikken.
Daar heb je wel gelijk in; er is misschien teveel van het landschap afgesneden t.b.v. de lucht.
djengizz schreef op zaterdag 24 juni 2006 @ 09:17:
Een hoop commentaar maar is bedoeld om te illustreren wat ik mis in met name de compositie. Neemt niet weg dat deze case prima wegkijkt.
Thnx; en het commentaar is niet erg, vind het wel leuk om te lezen wat andere er ook van denken :) Zeker als mensen er de moeite voor nemen.

Verder merk ik dat vaak de door jullie aangehaalde punten ter verbetering ook in mijn hoofd heb laten zweven in het landschap zelf; ik zag wel allemaal op locatie hoe dat ook kon, maar uiteindelijk heb ik het weer net iets anders aangepakt. Daarom is het wel grappig om een beetje te peilen wat in een bepaalde situatie nou juist wel of niet gewenst is. Zal het in ieder geval als referentie aanhouden.

Thnx iedereen tot nu toe voor de positieve en negatieve geluiden :)
Verwijderd schreef op zaterdag 24 juni 2006 @ 09:24:
waar woon je in zuid-limburg?
en welke gemeente?
De landschappen zijn afkomstig uit de gemeentes Schin op Geul en Gulpen.
Ikzelf woon in Brunssum, kwartiertje verderop.

@maui71: tis niet dat ik alleen fotografeer als ik weinig te doen heb; maar sinds de aflevering van de lens heb ik het erg druk gehad, vandaar... :P

[ Voor 4% gewijzigd door Silent Thunder op 24-06-2006 13:01 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

GULPEN?
dat is vlak bij waar ik woon (ik woon in wijlre).
mooie pics btw

[ Voor 3% gewijzigd door Verwijderd op 24-06-2006 18:01 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • FLyTE
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 22-01 20:08

FLyTE

Hoe of wat?

Sjone foto's!

Pentium Dualcore E2160 - 2 x 1024mb PC2-5300 - MSI G31M - XFX 8800GTX


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Silent Thunder
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 14-09 19:57
Thnx!

@DesperategameR: Wijlre, hmmm... langs Panhuis loopt een klein zijweggetje wat je naar de Keutenberg leidt; daar zijn ook een aantal foto's genomen.

[ Voor 3% gewijzigd door Silent Thunder op 24-06-2006 19:18 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Leuk, ik heb vorige week Zondag in de bloedhitte dezelfde route gelopen ongeveer:

www.dicasa.nl/KeutenbergLimburg

Op sommige foto's is Wijlre trouwens goed te zien vanaf een afstandje.

[ Voor 31% gewijzigd door Verwijderd op 24-06-2006 20:02 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • De_Bastaard
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 11:09
Edit, nevermind! Ik lees al dat je in hetzelfde stadje woont als mij ;)

Mooie foto's hoor, mooie kleuren!

[ Voor 76% gewijzigd door De_Bastaard op 26-06-2006 21:43 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Silent Thunder
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 14-09 19:57
danke!

binnenkort nog es aan de andere kant van de heuvel schieten en dan meteen de tips meenemen :9

[ Voor 91% gewijzigd door Silent Thunder op 26-06-2006 22:03 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • De_Bastaard
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 11:09
Offtopic, welke kant van brunssum woon je? en weet je nog wat leuke plekjes hierzo om te fotograferen?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Silent Thunder
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 14-09 19:57
offtopic:
Brunssum (woon in de buurt van Prins Hendriklaan) opzich is niet zo boeiend, maar Gaia Park is wel leuk om een keer te schieten; en sowieso het heuvellandschap.

[ Voor 14% gewijzigd door Silent Thunder op 26-06-2006 22:31 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

En de Teverenerheide nabij de Awacs basis.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Silent Thunder
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 14-09 19:57
Even een kleine update, heb wat tips proberen mee te nemen erin.

Afbeeldingslocatie: http://www.brunssum.net/~bartcamp/11.jpg
[12]
beetje ochtend-heiigheid in de verte

Afbeeldingslocatie: http://www.brunssum.net/~bartcamp/22.jpg
[13]

Afbeeldingslocatie: http://www.brunssum.net/~bartcamp/33.jpg
[14]

Afbeeldingslocatie: http://www.brunssum.net/~bartcamp/44.jpg
[15]
blijft leuk, met de dof spelen

Afbeeldingslocatie: http://www.brunssum.net/~bartcamp/55.jpg
[16]

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Just_I
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 18-09 07:05

Just_I

What did you just say?

De kleuren van de foto's zijn echt goed, behalve dan die laatste, [16], die is wat te donker en te flets imo. Voor de rest wil ik nog zeggen dat het echt wallpaper materiaal is.
Heb je foto [10] op een nog wat groter formaat, het zou echt een mooie wallpaper kunnen zijn

\o\o\o\o\o\o\o\o\o\o \o\o\o\o \o\o\o\o\o\o \o\o\o\o\o\o\o \o\o\o\o\o\o \o\o\o \o\o\o\o\o\o\o \o\o\o\o\o\o\o\o\o \o\o\o\o\o\o\o

Ten Thousand fists in the air! \o


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Silent Thunder
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 14-09 19:57
Danke :)

heb overigs 10 in de mail gedaan.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Just_I
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 18-09 07:05

Just_I

What did you just say?

Silent Thunder schreef op donderdag 13 juli 2006 @ 23:59:
Danke :)

heb overigs 10 in de mail gedaan.
Neej, vooral jij bedankt, gelijk aangepast tot wallpapert formaat en geïnstaleerd :)

\o\o\o\o\o\o\o\o\o\o \o\o\o\o \o\o\o\o\o\o \o\o\o\o\o\o\o \o\o\o\o\o\o \o\o\o \o\o\o\o\o\o\o \o\o\o\o\o\o\o\o\o \o\o\o\o\o\o\o

Ten Thousand fists in the air! \o


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Silent Thunder
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 14-09 19:57
:9 :Y)
Pagina: 1