TV op PC in andere kamer aansluiten

Pagina: 1
Acties:
  • 563 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

  • sorted.bits
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 19-02 15:07
Aangezien ik binnenkort ga verhuizen zit ik met een probleem, namelijk het volgende :

Op dit moment zit de LCD TV van de slaapkamer (welke aan de muur hangt) op COAX en via een DSUB op mijn computer aangesloten, de computer staat in de kamer ernaast tegen dezelfde muur. Dit is een heel fijne situatie omdat die PC gelijk ook Media Center draait, waardoor ik makkelijk alle opgenomen programma's boven op de TV kan kijken.

Je raadt het al, in het nieuwe huis kan ik dit niet voor elkaar krijgen, aangezien de kamers daar anders liggen. Coax kan ik makkelijk aanleggen naar de TV, maar aangezien de computer nu in een kamer komt te staan welke niet met de goede muur aan onze slaapkamer grenst, kan ik niet makkelijk DSUB aanleggen.

Nu is natuurlijk de vraag, hoe kan ik dit oplossen?

-Zo'n lange kabel leggen is niet echt handig, aangezien ik die niet mooi kan wegwerken en deze ook veel te lang zou worden.
- Er schijnen een soort van wireless apparaatjes te zijn welke video beelden kunnen versturen. Hier heb ik echter weinig over kunnen vinden.

- De laatste + duurste oplossing die ik weet is het aanschaffen van NOG een Xbox 360, welke via UTP gewoon video kan streamen naar mijn TV. Deze zou ik op zich nog wel mooi neer kunnen zetten bij die TV. Dit is echter een best prijzige oplossing, aangezien die dingen nog steeds 300 euro kosten.

Iemand anders hier ideeen over?

Edit: Nog een kleine aanvulling, het hoeft dus niet wireless, ik zou er bijvoorbeeld wel een UTP heen kunnen leggen makkelijk (stekkers kleiner dan DSUB en makkelijker aan te leggen).

[ Voor 7% gewijzigd door sorted.bits op 09-06-2006 19:57 ]


  • sorted.bits
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 19-02 15:07
Mmmm, misschien dat dit iets is :

http://sewelldirect.com/vgaextender150.asp

Is er iemand die hier ervaring mee heeft?

  • sorted.bits
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 19-02 15:07
kick?

Verwijderd

180dollar perstuk....

360dollar, komt er vervoer kosten bij..400dollar..dus 350euro plus minus... Kan je dan niet beter dan voor een htpc gaan? En die dan via het netwerk laten connecten? Of is dat geen optie vanwege de ruimtegebrek ofzo?

  • DropjesLover
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 09:08

DropjesLover

Dit dus ->

bij de media markt hebben ze een aantal van die draadloze dingen. je kan er coax en scart mee verzenden. misschien is een netwerkje aanleggen en er een htpc er bij zetten een betere/makkelijkere oplossing, dan kan je tenminste ook meteen opnemen en afspelen als je tv zit te kijken, hoef je niet meer naar een andere kamer te lopen (en natuurlijk geluid/volume direct regelen)

en het bovenstaande linkje bevat een zender en ontvanger, dus het blijft 180 dollar..

[ Voor 11% gewijzigd door DropjesLover op 12-06-2006 07:52 ]

BThGvNeOA
Bond Tegen het Gebruik van Nutteloze en Onbekende Afkortingen!
Gewoon uitschrijven wat je bedoelt is zo moeilijk niet... PR (persoonlijk record?), ICE/M/A (verbrandingsmotor?), kdv (kinderdagverblijf), DA (dierenarts?)etc...,


  • sorted.bits
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 19-02 15:07
Het nadeel is, ik wil eigenlijk geen computer zooi op de slaapkamer (daar is het voor). Mijn HTPC staat dus in die kamer er naast, waar die alles opneemt enzo.

Netwerk kan ik wel makkelijk aanleggen richting die TV, maar aangezien die daar aan de muur hangt, heb ik geen plaats om een PC neer te zetten (ook geen zin in ;))

Verwijderd

Dan denk ik dat dit wat je zelf aangeeft de beste oplossing. Al weet ik niet hoe je de bediening gaat doen van je htpc, maar dat heb je zelf al wel uitgezocht neem ik aan :P.
Ik waarschuw je er wel bij dit soort app. de bekabeling ook van belang is. Neem goeie kwaliteit cat5 of + . Niet van dat bouwmarkt netwerk ofzo. En kijk goed uit bij het leggen van je bekabeling dat je je kabel niet paralel legt naast andere kabels maar kruist op 90c. Dan kan je volgens mij wel top kwaliteit halen :).

Succes en laat aub je bevindingen weten!

  • sorted.bits
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 19-02 15:07
De bediening is wel wireless te doen, aangezien ik daar gewoon een leuk draadloos muis + toetsenbordje voor heb.

Het zou mooi zijn als ik een nederlands verkooppunt voor deze apparaatjes kan vinden, aangezien je dan wat makkelijker kan bestellen/garantie etc etc.

Verwijderd

Volgens zijn er zeker weten wel webshops die deze soort app. verkopen hoor. Het is wel even zoeken, maar gij zult vinden ;)

Dit bedrijf verkoopt veel uit mijn eigen ervaring van het merk "Gefen".
http://www.eavs.fr/ ze zitten in de benelux.
En hier staat de zelfde die jij hebt gevonden.
http://www.eavs.fr/index.php?ssscid=264

[ Voor 47% gewijzigd door Verwijderd op 12-06-2006 10:04 ]


  • marksanne
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 29-12-2023
of toch een kabel... je kunt met STP (dat is de 'shielded' variant van UTP kabel) ook wonderbaarlijke resultaten bereiken met vrij lange VGA kabels. STP kabel is (net als UTP kabel) natuurlijk een mooi klein kabeltje en erg goedkoop. Een beetje solderen is natuurlijk wel nodig om de DSUB connectoren aan te sluiten op de aders van de STP kabel (dit is dus NIET zo'n -dure- conversie van VGA naar x-protocol over UTP en dan weer terug naar VGA).

Lees er alles over op dit interessante topic:
http://www.avsforum.com/a...adid=23850&highlight=cat5

(helaas nog niet zelf geprobeerd, want overal liggen al lange -dure- VGA kabels)

[ Voor 3% gewijzigd door marksanne op 12-06-2006 10:29 ]

Pagina: 1