Precies...met Live! heb je 4 point surround boxen nodig om een beetje 3d sfeer te creeren. Dat

dus.
Met A3D heb je maar 2 boxen nodig. 4 is heel mooi, maar hoofdtelefoon blijft het beste. (geen geluid van buiten af)
M.a.w. Live! geeft geluid uit de boxen (bv links achter een geluidje komt links achter uit de box). A3D berekent het helemaal hoe je oor het zou waar nemen en is dus goed waarneembaar met 2 boxen, 4 boxen weet ik niet maar lijkt me nog mooier omdat je dan het OOK nog eens achter je hoort.
Met live kan je ook alleen "2d" dingen horen: Voren naar achteren en alles daartussen (via de boxen..Duh) maar A3D kan ook boven en onder je en is daardoor ECHT 3D geluid. Ik heb die SQ2500 besteld en ik hoop dat ik hem maandag binnen heb. Een buurjongen heeft hem uiteraard ook meteen met mij bestelt.
In de winkel heb ik hem nog nergens gezien en tja..met z'n tweeen splits je gewoon de verzend kosten
De SQ2500 heeft ook een soort optische uitgang (lees digitaal, precies weet ik het niet want ik ben r niet zo'n ster in dat "sound" gebeuren.)
Nog een voordeel qua geluidsqualiteit is dat A3D is berekent, het klinkt dus zoals je het zou moeten horen. Live! gebruikt er een tabelletje voor. Bv A3D berekent hoe het word gekaatst tegen de muur etc. Live! is daarom leuk als je af en toe een spelletje speelt en meer gaat voor "2d" geluid zoals CD'tje MP3'tje etc. Als je voornamelijk spellen speelt MOET je A3D kopen. A3D is gewoon superieur ten opzichte van andere manieren. Het is zoals de eerste 3DFX kaart.
Met Live! speel je met software (wel leuk), met A3D speel je met een Monster 3D met hardware acceleratie in 640x480.
Helaas heeft al dit rekenwerk wel een nadeel: belasting op de CPU

. Gelukkig is de qualiteit die je er voor krijgt het meer dan waard.