[VPN server] Thuisnetwerk

Pagina: 1
Acties:
  • 358 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

  • Tom_G
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 10-04 15:43
Mijn situatie is als volgt:

Ik heb een netwerk met netwerk ip range 192.168.1.x en subnet 255.255.255.0

Als dhcp server en router wordt een linksys wrt 54g gebruikt (lan ip: 192.168.1.100)
Verder is er een Linux server (Fedora core 4) waar ik nu onder andere vpn werkende wil krijgen.

Hiervoor staat er op de server PPTP VPN server die d.m.v. Webmin geconfigureerd wordt. In de router staat uiteraard poort 1723 geforward.

Nu is het zo dat VPN perfect werkt, met een standaard mogelijkheid tot verbinden in win xp (mijn netwerklocaties).

Echter kan ik niet verder in het netwerk browsen vanaf afstand dan eingelijke server, die de VPN PPTP server draait.
Alle resources zijn perfect toegankelijk via VPN op de server zelfs, zoals http, mysql, webmin, ftp,...

Probeer ik bvb de router te configureren via http of via smb in te loggen op een andere pc in het netwerk, dan krijg ik geen verbinding (pingen ook niet mogelijk).

Iemand een idee waarom de VPN ook daadwerkelijk ervoor zorgt dat enkel Linux server toegankelijk is en niet de rest van het netwerk? De server zelf heeft als ip 192.168.1.200, de clients krijgen een ip via dhcp tussen 1 en 10.

Alvast bedankt :)

  • Tom_G
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 10-04 15:43
Niemand?

Ik heb ondertussen al geprobeerd d.m.v. de DD-WRT firmware op m'n router.

Echter kan ik dan nergens op inloggen vanop afstand (dus ook niet de linux server).

  • ChaserBoZ_
  • Registratie: September 2005
  • Laatst online: 04-01 10:58
Als je 'ipconfig' uitvoert, wat voor subnetmask krijgt je PPTP client dan toegewezen ?

'Maar het heeft altijd zo gewerkt . . . . . . '


  • Paul
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 13:50
Welk IP krijg je op je VPN verbinding? Heb je de FC4-bak verteld dat hij moet routen, en lokaal het VPN-ip van de FC4-doos opgegeven als gateway naar je interne lan(als je een ip in een andere range krijgt dan je interne lan, anders moet je bridgen)?

"Your life is yours alone. Rise up and live it." - Richard Rahl
Rhàshan - Aditu Sunlock


  • Tom_G
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 10-04 15:43
In de PPTP VPN server staat ingesteld dat het server ip 192.168.1.210 is (fysiek ip voor deze lan is 192.168.1.200)

De clients krijgen een ip tussen 192.168.1.60-70

Er zou dan normaal toch geen routing nodig zijn, gezien ze in hetzelfde subnet zitten?

  • Paul
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 13:50
Routen niet, dan moet je dug bridgen.

Uit mijn hoofd is het iets wat wel wat weg heeft van
brctl addbr br0
brctl addif br0 eth0
brctl addif br0 vpn0

maar ik zal ongetwijfeld 40 dependencies vergeten en de namen + parameters gruwelijk door elkaar halen :P en het feit dat de interfaces down moeten zijn, wat ssh-en wat bemoeilijkt :+

Zie http://linux-net.osdl.org/index.php/Bridge :)

"Your life is yours alone. Rise up and live it." - Richard Rahl
Rhàshan - Aditu Sunlock

Pagina: 1