Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

Contract Research - Werk of sponsoring?

Pagina: 1
Acties:

  • dawuss
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 21-11 08:45

dawuss

gadgeteer

Topicstarter
Om meteen maar met de deur in huis te vallen: om voldoende geld bijeen te sprokkelen voor studiereizen, hanteren studieverenigingen hier al tientallen jaren eenzelfde methode: de deelnemers aan de studiereis voeren onderzoek uit in opdracht van een bedrijf en het bedrijf betaalt daarvoor een bijdrage aan de studievereniging. Deze bijdrage wordt vervolgens in de studiereis gestoken, waardoor het überhaupt mogelijk wordt een dergelijke reis aan studenten aan te bieden.

Nu gaat dit dus al jaren goed, bij meerdere verenigingen. Dit jaar is er echter voor het eerst een bedrijf dat zegt vorig jaar problemen te hebben gehad bij belastinginspectie. Contract Research zou werk zijn, waarover dus inkomstenbelasting afgedragen moet worden. Even kort navragen bij de belastingdienst leverde zelfs het antwoord op dat de vereniging mensen in loondienst zou hebben (kan dat überhaupt?).

Ik ben totaal niet thuis in de wereld van de fiscus, maar ik vraag mij nu af hoe deze constructie nu belastingtechnisch inelkaar steekt. Is het terecht dat een studievereniging onderzoek aanbiedt als tegenprestatie voor sponsoring, of moet hier daadwerkelijk inkomstenbelasting worden afgedragen?

micheljansen.org
Fulltime Verslaafde Commandline Fetisjist ©


  • F_J_K
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online

F_J_K

Moderator CSA/PB

Front verplichte underscores

IMHO terecht wat de belastingdienst zegt.

Het is niet zomaar een tegenprestatie zoals reclame op wat shirts, het is een regelrechte onderzoeksopdracht waarmee je direct concurreert met gewone bedrijven. Ook gaat het geld naar de vereniging ipv. als "natura" direct naar de reis (vervoer, onderdak).

'Multiple exclamation marks,' he went on, shaking his head, 'are a sure sign of a diseased mind' (Terry Pratchett, Eric)


Verwijderd

F_J_K schreef op dinsdag 16 mei 2006 @ 14:03:
Het is niet zomaar een tegenprestatie zoals reclame op wat shirts, het is een regelrechte opderzoeksopdracht waarmee je direct concurreert met gewone bedrijven
Mwa, denk niet dat een stapeltje studenten echt concurrentie is. Zou het dan eerder zien als een stage, en dat is weer bij studie onder te brengen.

  • F_J_K
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online

F_J_K

Moderator CSA/PB

Front verplichte underscores

Verwijderd schreef op dinsdag 16 mei 2006 @ 14:14:
Mwa, denk niet dat een stapeltje studenten echt concurrentie is.
Vraag er dan geen geld voor en/of beloof geen resultaten. Er zijn (ook) bedrijven die prutswerk afleveren terwijl die wel gewoon belasting moeten afdragen :P
Zou het dan eerder zien als een stage, en dat is weer bij studie onder te brengen.
..als de studenten zonder tussenpersoon in natura worden betaald of een onkostenvergoeding krijgen. Hier lijkt gewoon een factuur te worden verstuurd door een stichting.

Begrijp me niet verkeerd, ik gun het ze van harte maar toch vind ik de bdienst een punt hebben.

'Multiple exclamation marks,' he went on, shaking his head, 'are a sure sign of a diseased mind' (Terry Pratchett, Eric)


  • the_stickie
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 14-09 11:46
als je arbeid levert in ruil voor geld, ben je belasting verschuldigd, das toch logisch :?

  • Woy
  • Registratie: April 2000
  • Niet online

Woy

Moderator Devschuur®
Maar bij een vereniging of stichting zit het toch weer anders met inkomsten? Bij de jeugd vereniging waar ik bij zit ( is juridisch een stichting ) heb ik ieder geval nog nooit gehoord dat we over onze inkomsten belasting moeten betalen. Daar staat natuurlijk wel tegenover dat je geen winst mag maken enzo :). Maar hoe dat in dit geval zit weet ik ook niet.

“Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life.”


  • dawuss
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 21-11 08:45

dawuss

gadgeteer

Topicstarter
Om even wat meer duidelijkheid te scheppen in de situatie, hier een plaatje van hoe het zit:

Afbeeldingslocatie: http://crew.tweakers.net/dawuss/pics/constructie.png

Er is overigens duidelijk geen sprake van "gezag" of iets dergelijks. De student gaat simpelweg niet in loondienst bij het bedrijf, dus ik snap niet waarom er belasting afgedragen moet worden.

micheljansen.org
Fulltime Verslaafde Commandline Fetisjist ©


  • Woy
  • Registratie: April 2000
  • Niet online

Woy

Moderator Devschuur®
Als het echt zo is als je plaatje doet vermoeden staat de sponsoring dus los van de stage? Dus het bedrijf zou zeg maar ook sponsoren als de student geen stage loopt?

“Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life.”


  • dawuss
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 21-11 08:45

dawuss

gadgeteer

Topicstarter
Nee, de stage is een tegenprestatie voor de sponsoring, net zoals normaal een advertentie, banner of een georganiseerde activiteit dat zou zijn. Wat mij betreft is het ook het beste te vergelijken met het laatste: als wij een symposium op poten zetten waar een bedrijf langskomt en daar voor betaalt, krijgen de mensen die dat doen ook geen loon (dat sponsorgeld wordt tenslotte elders in de vereniging uitgegeven).

micheljansen.org
Fulltime Verslaafde Commandline Fetisjist ©

Pagina: 1