Russian Blue Neji
Kate Bush
Blue Horizon(a website about Star Trek & Babylon 5)
Het is eigenlijk net zoals bij andere offerte's: als je het tekent, dan is dat bindend en zal de order worden uitgevoerd.
Dagelijkse stats bronnen: https://x.com/GeneralStaffUA en https://www.facebook.com/GeneralStaff.ua
Diagnose Specialist Ford
This is my signature. There are many like it, but this one is mine.
Hier heb ik het puur toevallig gisteren nog met mijn pa over gehadFrankGuthrie schreef op woensdag 10 mei 2006 @ 16:19:
Ik heb even een korte vraag over hypotheek offertes.
Als je een offerte tekent ben je dan al gebonden aan de hypotheek of kan je er nog vanaf zien als je een andere offerte krijgt bij een andere verstrekker die goedkoper is?
Heeft iemand hier een antwoord voor?
Als je de offerte getekend hebt, zit je er dan aan vast?Dit is nog voor het passeren. Dus voor de rest is er nog niks gedaan. Zit je niet vast aan boetes als je toch besluit om een andere offerte te nemen terwijl je al getekend hebt?fraQ schreef op donderdag 11 mei 2006 @ 10:13:
[...]
Hier heb ik het puur toevallig gisteren nog met mijn pa over gehad. Hij is hypotheekadviseur bij één van de grote banken in Nederland. In principe is een offerte daar officieel niet bindend. In de back-office zal er na tekening van een offerte wel al enig werk worden verzet om eventuele tekening van de definitieve overeenkomst sneller en beter te laten verlopen, maar in principe staat het de klant vrij om totdat hij de hypotheekovereenkomst getekend heeft nog over te stappen. In hoeverre de betreffende bank hiervan gecharmeerd is kun je echter zelf wel inschatten... Als klant verdoe je hiermee kostbare tijd van medewerkers.
Russian Blue Neji
Kate Bush
Blue Horizon(a website about Star Trek & Babylon 5)
Anoniem: 15006
Dit principe wordt wel vaker gebruikt door mensen die een stijging van de hypotheek rente willen voorkomen. Je tekent dan een hypotheek offerte zodat je, als het echt doorgaat, je de lagere rente stand nog meepakt. Het is dan natuurlijk wel van belang dat je ook een offerte hebt die je ook echt als hypotheek zou willen hebben naderhand.....
Een ondertekende offerte is bindend!Anoniem: 15006 schreef op vrijdag 12 mei 2006 @ 06:59:
Een hypotheek offerte (getekend of niet) kan doorgaans nog tot aan het einde van de geldigheidsperiode worden ge-annuleerd. Of de hypotheeknemende organizatie hier blij mee is of niet, is hun probleem. Zij willen alleen maar een hypotheek aan je slijten en hoe hoger het hypotheek bedrag, hoe meer je van ze gedaan krijgt.
Dit principe wordt wel vaker gebruikt door mensen die een stijging van de hypotheek rente willen voorkomen. Je tekent dan een hypotheek offerte zodat je, als het echt doorgaat, je de lagere rente stand nog meepakt. Het is dan natuurlijk wel van belang dat je ook een offerte hebt die je ook echt als hypotheek zou willen hebben naderhand.....
De offerte is namelijk een poging van de bank om je een voorstel te doen tot het verschaffen van een hypotheek, als je je wilt bedenken, dan moet je dat doen VOOR je de offerte ondertekent (en terugstuurt).
Onzin, dit verschilt sterk per verstrekker.Pannenkoekkie schreef op vrijdag 12 mei 2006 @ 13:06:
[...]
Een ondertekende offerte is bindend!
De offerte is namelijk een poging van de bank om je een voorstel te doen tot het verschaffen van een hypotheek, als je je wilt bedenken, dan moet je dat doen VOOR je de offerte ondertekent (en terugstuurt).
Bij de verstrekker waar ik als hypotheekadviseur werk, zijn getekende offertes NIET bindend. Volgens mij zijn er echter wel verstrekkers die annuleringskosten rekenen, mocht jij opeens afzien van de offerte, maar dit zou er dan wel in moeten staan.
Ik zou zeggen, lees de offerte eens goed na en raadpleeg jouw adviseur.
[ Voor 3% gewijzigd door KreKkeR241 op 12-05-2006 13:14 ]
Ik weet niet of het bij jouw bank anders is, ik ken alleen het verhaal dat ik gehoord heb en daar is een offerte in ieder geval formeel niet bindend. Als je het zeker wil weten zou ik toch even met je bank overleggen.FrankGuthrie schreef op donderdag 11 mei 2006 @ 20:02:
[...]
Als je de offerte getekend hebt, zit je er dan aan vast?Dit is nog voor het passeren. Dus voor de rest is er nog niks gedaan. Zit je niet vast aan boetes als je toch besluit om een andere offerte te nemen terwijl je al getekend hebt?
Klanten krijgen een offerte mee, en willen ze die bestellen, wordt de offerte omgezet in een order.
Deze wordt ondertekend, en dan zit de klant er ook aan vast.
Annuleren kan bij een order nog wel, brengt alleen wel € 45,- annuleringskosten met zich mee voor het reeds uitgevoerde werk.
Ja maar heb je het hier nu over een hypotheek?BredeP schreef op maandag 15 mei 2006 @ 11:12:
Bij mij in de winkel is een offerte zeker niet bindend.
Klanten krijgen een offerte mee, en willen ze die bestellen, wordt de offerte omgezet in een order.
Deze wordt ondertekend, en dan zit de klant er ook aan vast.
Annuleren kan bij een order nog wel, brengt alleen wel € 45,- annuleringskosten met zich mee voor het reeds uitgevoerde werk.
Topicstarter heeft het nu namelijk over het ondertekenen van een hypotheekofferte en niet over het aanvragen van een offerte. Een voorbeeld van een niet ondertekende offerte en een ondertekende order komt dus niet echt overeen, zeker niet wanneer het een ander produkt betreft.
Volgende keer wel wat meer bedenktijd nemen bij het tekenen van zulke belangrijke dingen
Frisea schreef op dinsdag 16 mei 2006 @ 20:47:
Als jij er voor zorgt dat je de hele handel niet laat passeren en het geld niet laat overmaken naar de notaris. Is het altijd nog wel te annuleren. Leuk zullen ze het niet vinden, maarja! Stel dat je al zover bent dat je het geld wel al hebt ontvangen, maar het gaat toch niet door zorg dan iig dat je alles terug kan betalen anders kom je in een korte tijd aan een leuk consumptief krediet vast te zitten waar je niet blij van wordt.
Volgende keer wel wat meer bedenktijd nemen bij het tekenen van zulke belangrijke dingen
Ik volg je even niet helemaal meer... Wat heeft een consumptief krediet hiermee te maken?

En de vraag was niet of het te annuleren is, de vraag was of er KOSTEN verbonden zijn aan zo'n annulering, nadat getekend is.
Zelf heb ik bij mijn hypotheek een stuk of 3 offertes laten lopen. De beste is het gewoon geworden.
Een opgestuurde offerte zal niet bindend zijn nee. Het is de vraag nu net of een ondertekende en terug gestuurde offerte bindend is.Stalkert schreef op vrijdag 19 mei 2006 @ 12:27:
Volgens mij is een offerte nooit bindend. Wanneer je hem verlengd kan dit anders zijn. Dan krijg je vaak te maken met annuleringskosten.
MCSE NT4/2K/2K3, MCTS, MCITP, CCA, CCEA, CCEE, CCIA, CCNA, CCDA, CCNP, CCDP, VCP, CEH + zwemdiploma A & B
Waarom zou je een offerte tekenen. Deze teken je toch alleen als je de hypotheek accepteerd ?Stalkert schreef op zaterdag 20 mei 2006 @ 12:02:
Volgens mij zit er een verschil in het tekenen van een offerte en het daadwerkelijk tekenen van een acceptatie van de offerte. Bij het laatste geval kun je er vaak niet meer zonder boete onderuit komen.
Je ontvangt hem vaak per post. Doe je er niks mee, stuur je hem niet terug. Wil je de hypotheek, dan teken je zodat de verstrekker de zaak rond kan maken. Persoonlijk vind ik dat je na ondertekening er aan vast zit. Dat het soms anders is, is nieuw voor mij. Vind het ook niet netjes.
Maar ja, als het je een hoop scheelt. Blijft koehandel met die hyptheken. Op meerdere plaatsen aanvragen en tegen elkaar uitspelen. Dan is er veel mogelijk. Pas daarna iets tekenen. Snelle Henkie heeft zowiezo een bepaalde aversie tegen tekenen.

Pas op het allerlaatste moment, wanneer je bij de notaris tekent, dan kom je er nooit meer vanaf. Nouja, bij wijze van dan
ik lees hier 2 waarheden. Ik doe dit werk zelf al jaren (erkend SEH enzo) en inderdaad je hebt met verschillende voorwaarden te maken:BalusC schreef op vrijdag 26 mei 2006 @ 07:36:
Waarom zou je eraan vast moeten zitten? Je tekent alleen voor het verder uitwerken van de aanvraag. Het heet dan ook een offerteGeef gewoon aan dat je van de offerte afziet, dan merk je de reacties wel. Moet je een boete betalen? Sla eens de AV op na en kijk of dat daar expliciet in staat. Zo nee, dan moet je helemaal niks.
Pas op het allerlaatste moment, wanneer je bij de notaris tekent, dan kom je er nooit meer vanaf. Nouja, bij wijze van dan
1\ annuleren kan kostenloos t/m einddatum geldigheid
2\ = 1 mits de rente niet gedaald is
3\ bij bepaalde banken of bepaalbe rente types (lees bijvoobeeld sns plafondrente) is bij annuleren
van de klant 1% verschuldigd.
Let wel dat de bank dit alleen kan eissen als er sprake zou zijn geweest van wederzijdse acceptatie. Daar bedoel ik mee dat als achteraf blijkt dat toch het inkomen niet klopt of de taxatie
niet toereikend de geldverstrekker zal annuleren. Dit is dan meestal wel weer kostenloos.
Het begrip offerte is nogal eens verkeerd uitgelegd bij hypotheken. Wat balusc bedoelt is een rekenvoorbeeld die de adviseur maakt. Die is volledig vrijblijvend. Op het moment dat je een werkelijke offerte aanvraagt bij de geldverstrekker ga je soms al een overeenkomst aan. Bij een aantal partijen moet je ook al een aanvraag formulier ondertekenen waarbij je dus een overeenkomst bevestigd.
Tja tis een vak apart he
In de regel kan je zeggen dat de Stater banken (Gmac/Argenta etc) andere regels hebben dan de reguliere NL banken
okz nou dat pak kan dus idd de echte officiele offerte zijn (mits dit dus van de daadwerkelijke geldverstrekker komt) en het ondertekenen daarvan kan dus (zie mijn vorige uitleg) verplichtingen met zich meebrengen die bij het verbreken tot een boete leiden.BalusC schreef op vrijdag 26 mei 2006 @ 09:02:
Een rekenvoorbeeld van de adviseur? Nouja, wat ik onder een offerte versta, is dat het een officieel eruitziend pak papier is met de exacte cijfertjes over hoe jouw hypotheek opgebouwd kan worden. In regel krijg je deze per post toegestuurd.
Als je bij mij van een adviesgesprek wegloopt krijg je ook een dik pak papier met de financieringsopzet en een boel cijfertjes (afloschema etc) maar dat is dus niet een officiele offerte maar een rekenvoorbeeld. Hiermee zie je dus alweer de verwarring in het begrip offerte. In de volksmond wordt dit wat wij een rekenopzet noemen vaak offerte genoemd. Zo voelt het vaak voor de klant ook maar er kan hier geen enkel recht aan ontleend worden. Pas de uitgebrachte versie van de geldverstrekker geeft wederzijdse rechten.
Nu wordt het natuurlijk helemaal lastig het ondersheid te maken als je gewoon bij een bank naar binnen loopt hehe. Kom je dan naar buiten met een opzet (voor jou gevoel een offerte) of een echte offerte ? Op zich simpel. Bij een rekenopzet staat duidelijk dat er geen rechten aan ontleent kunnen worden, tevens zit er geen vereiste stukken lijst bij. De werkelijke offerte is anders van opbouw en geeft duidelijk rechten / plichten en eissen aan.
[ Voor 49% gewijzigd door Ray op 26-05-2006 12:26 ]
- offerte wordt aangevraagd (bijv. 1 januari)
- offerte wordt getekend door aanvrager (dit moet dan bijv. voor 15 januari)
- offerte is geldig t/m 1 maart
- wanneer de datum verstrijkt verloopt de offerte, wanneer deze wordt geaccepteerd (dus opnieuw getekend) of verlengd dan zit je er meestal aan vast en betaal je bijv. 1% boete voor ontbinden.
Zo ging het bij mijn 3/4 offertes althans
In mijn ogen is een offerte een aanbod. Accepteer je het aanbod, dan pas teken je.
Tekenen is toch accepteren? Anders teken je toch niks.
De voorwaarden waaronder en gronden waarop je dat contract vervolgens kunt ontbinden staan in het contract. Voor een hypotheekcontract is dat typisch het aflossen van het hele bedrag. Alternatieve gronden zijn dus blijkbaar lagere rentes e.d., maar ook dat zijn contractueel geregelde zaken. Andere gronden komen misschien uit jurisprudentie, maar dan heb je dus al over rechtzaken. Ik gok dat je die wil vermijden.
Man hopes. Genius creates. Ralph Waldo Emerson
Never worry about theory as long as the machinery does what it's supposed to do. R. A. Heinlein