[SQL Server 2005] Migratie van Access naar SQL als backend*

Pagina: 1
Acties:

  • klapvee
  • Registratie: Mei 2004
  • Laatst online: 13-04-2022
hey tweakers :)

ik ben bezig met de migratie van access naar sql en loopt op zich wel vlekkeloos op 1 of 2 dingen na.

De opzet is als volgt, er zitten een hoop formulieren in de access database. Dat zijn allemaal gekoppelde tabellen die verwijzen naar de sql 2005 server. Als ik gegevens invoer in de formulieren komt ook alles wel netjes terecht dus daar zit het probleem niet.

Normaal gesproken als je in Access een nieuw record toevoegt in het formulier en je hebt een autonummering en/of default values in je tabel staan dan neemt access dat over en staan er al een x aantal waardes voor je klaar waar je niet meer naar om hoeft te kijken.

Probleem nr 1: dit gebeurd wel, alleen achteraf pas! Op zich begrijp ik het wel maar is er geen mogelijkheid dat het ook weer vooraf gebeurd ?

Probleem nr 2: Als ik records verwijder is dat op zich ook geen punt, alleen in het formulier blijven de records die ik heb verwijderd staan met de melding dat ze zijn verwijderd.

Wie o wie heeft voor mij een zoekrichting dat ik deze dingen kan oplossen _/-\o_

[psje] wil me topictitel aanpassen in: [SQL Server 2005] Migratie problemen, maar dit kan ik volgens mij niet :) [/psje]

[ Voor 6% gewijzigd door klapvee op 08-05-2006 11:10 ]


  • elevator
  • Registratie: December 2001
  • Niet online

elevator

Officieel moto fan :)

Dit heeft meer met Access (en dus Office) te maken dan echt met een SQL Server - jouw topic is dan ook beter op z'n plek in Officesuites en -software waar je wat meer kans maakt op een antwoord (want dat is hier niet echt goed gelukt zo te zien :P )

Windows Servers en Software >> Officesuites en -software

  • Boss
  • Registratie: September 1999
  • Laatst online: 28-07 14:18

Boss

+1 Overgewaardeerd

Waarom gekoppelde tabellen als je MS SQL Server gebruikt? Met die cimbinatie kan je veel beter een Access project maken in plaats van een database. Werkt veel beter dan wat je nu hebt, denk ik zo.

Probleem wat je nu hebt komt waarschijnlijk door caching van de dataset.

The process of preparing programs for a digital computer is especially attractive, not only because it can be economically and scientifically rewarding, but also because it is an aesthetic experience much like composing poetry or music.