Toon posts:

Het executen van een programma zonder instaleer rechten.

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Beste mede tweakers,

Ik zit met een vraag en hoop dat ik hier goed zit.
Het probleem is vaak dat wanneer je software ontwikkeld voor het bedrijfsleven dat het een heel gedoe lijkt te zijn voor de systeem beheerders om je software te instaleren. De computer gebruikers zelf hebben geen rechten en de systeem beheerders geen zin?? Waardoor ze mogelijk je software niet interessant genoeg vinden om de moeite te nemen om het te instaleren.
Nu vraag ik mij eigelijk af wat gebruikers zonder instaleer rechten wel mogen?
Mogen ze wel een exe uitvoeren zolang die exe maar geen bestanden naar locaties kopieert of andere bestanden aanpast?

Is het mogelijk om software te maken die niet geïnstalleerd hoeft te worden maar die probleemloos uitgevoerd kan worden? wat zou deze software dan wel of niet mogen?

Zoals jullie al zien ben ik niet geweldig bekend op het gebied van gebruikers rechten enzo en hoop dat iemand mij deze antwoorden kan en wil geven.

Wat ik het liefst zou maken is een custom made usb memory stick met het programma er al op. Dit programma zou dan uitgevoerd moeten worden wanneer men de usb stick in de computer stopt. Zonder dat de gebruiker ooit iets heeft moeten instaleren.
Ik vrees dat dit zo ie zo niet kan aangezien er geen standaard windows usb driver bestaat die een applicatie kan starten. Maar stel voor dat de systeem beheerder maar 1 driver moet instaleren die dat wel kan. Dan zou dat best fijn zijn.

  • H!GHGuY
  • Registratie: December 2002
  • Niet online

H!GHGuY

Try and take over the world...

misschien dat autostart kan helpen ?

policies zijn er overigens net om de computer dicht te schroeven, niet om de mogelijkheid te bieden ze te omzeilen ;)

misschien moet je maar eens kijken om een administrative/silent install te maken...

ASSUME makes an ASS out of U and ME


  • mrbullet
  • Registratie: Januari 2002
  • Niet online
Je zou als voorbeeld de "portable applications" kunnen nemen. Denk bij deze aan bv Portable FireFox. Deze kan je direct van bv een usb stick starten zonder iets te installeren.

Alle benodigde software zitten in dezelfde map als de applicatie zelf. Dit zou een oplossing voor jouw probleem kunnen zijn.

Pana 5j


Verwijderd

Waarom leer je niet gewoon hoe de regels zijn voor multi user/righs systemen ? zo moeilijk is dat nou ook weer niet.

Waarom denk je dat en beperkte gebruiker wel USB sticks mag gebruiken ?

Verwijderd

Topicstarter
bedankt voor jullie reacties. Ik zal informatie gaan zoeken over de jullie voorgetselde suggesties.

  • mrBussy
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 02-09-2025
Verwijderd schreef op maandag 01 mei 2006 @ 12:42:
Het probleem is vaak dat wanneer je software ontwikkeld voor het bedrijfsleven dat het een heel gedoe lijkt te zijn voor de systeem beheerders om je software te instaleren. De computer gebruikers zelf hebben geen rechten en de systeem beheerders geen zin?? Waardoor ze mogelijk je software niet interessant genoeg vinden om de moeite te nemen om het te instaleren.
Dat de beheerders het niet interessant genoeg vinden heeft totaal geen waarde. Als de gebruiker het wil hebben/moet hebben dan heeft een beheerder dat te installeren. Tenzij er andere (technische) bezwaren zijn. Denk bevoorbeeld dat het programma conflicteerd met bepaalde regels binnen het bedrijf over het verwerken van informatie.

  • GH45T
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 21-02 17:29
Kijk gewoon eens naar de wensen van een systeembeheerder:

- installeren via msi pakketjes (integratie met active directory policy's)
- gewoon kunnen draaien met user rechten
Pagina: 1