Boot Failure from Previous Device ..

Pagina: 1
Acties:

  • reinierkuipers
  • Registratie: April 2006
  • Laatst online: 19-09-2008
Hi,

Ik heb een (groot) probleem met mijn PC. Dit is de situatie:
  • Pentium IIII, 2,66 GHZ processor
  • 1024 RAM DDR geheugen
  • Samsung harde schijf, 70 gigabyte
  • Maxtor harde schijf, 180 gigabyte
  • ATI Radeon 9600
  • BenQ DVD brander
  • Samsung DVD speler
  • OS: Windows XP Home Edition
Goed, ik heb een week of twee geleden 512 ram geheugen in mijn computer gezet, want dat was nodig. Toen ik bezig was met het plaatsen van de ramstick, en ik de computer opnieuw opstarte, kwam de melding in beeld:

Boot Failure from Previous Device ...
Boot Failure
Insert BOOT diskette in A:
Press any key when ready.

We hebben de computer open gemaakt en het bleek dat de IDE-kabel van de Samsung harde schijf er uit was gevallen. Die hebben we er weer in gestopt en het probleem was verholpen. Nu, twee weken later, startte ik mijn computer ´s ochtends op, en ik krijg dezelfde melding:

Boot Failure from Previous Device ...
Boot Failure
Insert BOOT diskette in A:
Press any key when ready.

Goed, ik dacht; Eitje, ik maak die kast open en hoogstwaarschijnlijk is om de een of andere mistyrieuze wijze de IDE-kabel er weer uit gevallen (Het is overigens zo'n IDE kabel volgens de nieuwste techniek, zo'n ding dat met apart ding aan je moederbord hangt, Serial ATA ofzo). Goed, die kabel hing er dus netjes bij dus zo simpel blijkt het allemaal niet te zijn.

Ik heb al geprobeerd (naar aanleiding van een ander Tweakers topic betreft dit probleem) om te booten met de XP cd en de schijf te repareren, maar hij ziet alleen mijn Maxtor schijf. En daar valt niks aan te "fix-booten". Ook heb ik een Bart PE's disc gemaakt en proberen CheckDisk te draaien, maar als ik dan moet zeggen voor welke schijf en ik typ: c dan vind hij hem niet. Heel vaag, ik kom er dus niet uit. Ik heb al in mijn BIOS gekeken en daar ziet hij de schijf ook niet.

Jullie enig idee? :O

  • reinierkuipers
  • Registratie: April 2006
  • Laatst online: 19-09-2008
Hm, ik heb inmiddels al wat dingen weg kunnen strepen:
  • De harde schijf is niet gecrashed, ik heb hem bij een vriend aangesloten en daar werkt alles prima. Ik kan de data bekijken, er is niks verloren gegaan, en er valt ook niks aan te fixen, want de pc geeft aan dat de schijf prima in orde is.
  • Bij diezelfde vriend heb ik met mijn eigen Serial ATA kabels gewerkt. Het ligt dus ook niet aan de bekabeling of iets dergelijks.
  • Ik heb mijn 512 ram geheugen stick er uit gehaald (ja, ik werd wanhopig) om te kijken of daar mischien de oorzaak lag. Want de computer heeft een keer eerder dezelfde melding gegeven toen ik een nieuwe ram-stick in de computer heb gestopt. Goed, ook dit heeft het probleem niet verholpen.
  • Ik heb een Utility driver gedownload op een website om te kijken of ik daarmee mischien de driver van mijn harde schijf kon updaten. Deze utility geeft aan dat hij de schijf simpelweg niet kan vinden.
Ik word wanhopig. Overigens, de gegevens van de harde schijf die de computer niet ziet:
Samsung SP0812C.

Iemand die kan helpen? :X