Niet crap, het stuurt alleen rauwe data over de PCI bus, waardoor het ongelofelijk gevoelig is voor PCI timings- en interruptproblemen.
ik denk dat het een irq probleem is overigens
Nee, nee en nog eens nee. Zoals ik al zei, een IRQ is iets anders dan een interrupt
Een IRQ is (kort door de bocht en versimpeld gezegd) een vlaggetje dat een apparaat kan gebruiken om de aandacht van de CPU te trekken. Het is bij modernere PCs (zeker alles met ACPI support) volstrekt normaal dat nagenoeg alle apparaten een IRQ delen. Dat gaat ook mits BIOS en OS meewerken (sinds +- 2001 mag je daar vanuit gaan) zonder meer goed.
Waar deze problemen van komen is niet met een BIOS/OS/CPU instelling, maar met de fysieke lijnen op de PCI bus waar de interrupts langs gaan. Dat zijn er bij een normale 32b PCI bus 4. Alle PCI apparaten (zowel insteekkaarten als onboard devices) moeten hun interrupts over die lijnen versturen. Omdat er meestal meer PCI devices zijn dan lijnen, moeten lijnen gedeeld worden. Dat is meestal geen probleem, aangezien weinig apparaten ook maar een fractie van de PCI bandbreedte of (in dit geval relevanter) signaling mogelijkheden gebruiken.
Voor de duidelijkheid: het gaat hier echt om fysieke lijnen op het bord. Muv een paar high-end gevallen kun je niets in de configuratie ervan wijzigen, enige keus die je hebt is om andere PCI sloten te proberen.
Maar laat nu net de Brooktree/Connexant Bt8x8 chip die (o.a.) op iets oudere Pinnacle PCTV kaarten zit een van die zaken zijn die het wel volledig benut. Dat is geen bug, maar gewoon een gevolg van het feit dat het een ongecomprimeerde stream over de PCI bus gooit.
Niets mis mee, maar dan moet het een ongedeelde interrupt hebben. Dat is normaal gezien al een beetje lastig op borden met meerdere PCI apparaten, maar meestal zul je er geen problemen mee hebben. Maar als je apparaten hebt die niet goed omgaan met hun interrupt kun je gedonder verwachten. Dat is juist met de combo Via chipset en Creative SBLive het geval. Dan nog, het is vaak werkend te krijgen, ik heb ooit een Via 694T icm SBLive 5.1 en Pinnacle PCTV Rave draaiend gekregen, maar dat lukte enkel en alleen in een specifieke combinatie van PCI slots.
IRQ heeft er zoals hierboven uitgelegd geen zak mee te maken, dit zijn de fysieke interrupts op het bord.
en is er nix aan te doen?
Lees mijn eerdere post nog eens. Probeer de SBLive 5.1 en PCTV in andere PCI sloten. Op de A8V-E heb je er niet zoveel, dus weet je snel genoeg wat wel en niet gaat werken