Naam van concurrent gebruiken bij Google Adwords

Pagina: 1
Acties:

  • Pete
  • Registratie: November 2005
  • Laatst online: 31-10-2025
Het bedrijf waar ik de pr/marketing doe wil graag starten met Adwords campagnes. Nu zitten we te dubben of we als zoekwoord de naam van onze concurrent zullen gebruiken:

Voors:
• we verkopen ook occasions die dezelfde naam hebben als onze concurrent, feitelijk prijzen we gewoon de waar aan die we verkopen
• uiteraard zouden we het fijn vinden dat als ze de concurrent zoeken gewoon bij ons terecht komen

Tegens:
• op een heleboel sites kom je tegen dat bedrijven hierom veroordeeld worden (dat het niet mag en zo). Valt dit wel mee of is het serieus iets om rekening mee te houden

Wat weten jullie hiervan? Weten jullie wat de wetgeving hierover is, en welke rechtszaken hier in Nederland al over geweest zijn?

petersmit.eu


  • André
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 11-02 14:19

André

Analytics dude

De Adwords regels zijn als volgt: je mag gewoon op een bedrijfsnaam van een concurrent adverteren tenzij aan Google hebben doorgegeven dat zij dat niet willen. Google zal dit alleen honoreren als de naam van de concurrent ook als echte handels- of merknaam gedeponeerd staat.

Detail: in de USA zijn er inmiddels rechtzaken geweest waarin toch de adverteerder gelijk kreeg en mocht blijven adverteren op de naam van de concurrent.

Als je de advertentietekst dusdanig opstelt dat je laat merken dat je gewoon hetzelfde verkoopt zal je hier niet negatief op veroordeeld worden door andere sites.

  • Pete
  • Registratie: November 2005
  • Laatst online: 31-10-2025
Maar waarom doen sites als deze en bijv dit document alsof het niet mag??

petersmit.eu


  • André
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 11-02 14:19

André

Analytics dude

Het wordt etisch gezien als een misselijke manier van zakendoen maar het mag wel.

En die sites zeggen niet dat het niet mag, maar dat de rechtmatige eigenaar van de merknaam mag bepalen of het wel of niet mag. Deze kan dat dan ook aangeven bij Google, maar zolang hij dat niet doet is het voor iedereen vrij om er op te adverteren.

[ Voor 14% gewijzigd door André op 13-04-2006 12:56 ]