furby-killer schreef op woensdag 12 april 2006 @ 22:40:
niemand zou er genoeg geld voor beschikbaar stellen, wat heb je eraan?
praktisch gezien:
Je kan hem alleen dmv lucht naar boven krijgen. En je kan er geen kabels aan vast maken om hem te sturen, de stroming zal hem dus alle kanten op laten gaan.
De zuurstof naarbeneden krijgen is ook een probleem. Slangen zal niet lukken, dus moet je met onderzeeers het naar beneden brengen, en dat schiet nou niet bepaald op.
Ook denk ik niet dat er genoeg diepzee onderzeeers zijn om alles te regelen onderwater
Voor elke 10 m stijgt de luchtdruk onder water 1 bar. Op de diepte van ~3800 m is de druk dus ~ 380 bar en het luchtvolume is dan minder dan 1/380 ste. Als je pingpong balletjes zou gebruiken zouden ze in elkaar gedrukt worden. Als je sterke vaten zou willen gebruiken als heflichamen zouden ze bij voorkeur op vacuüm gezet moeten worden. . .scheelt weer 1 bar
Om ~380 bar te weerstaan heb je dikke stalen wanden nodig. . .dus moeten de vaten nog groter en nog zwaarder worden om hun eigen gewicht te kunnen heffen. . .het is de vraag of er op 3800 m diepte al niet een grens bereikt is zodat je met een stalen (of zelfs een titanium) vat niet eens het eigen gewicht kan dragen. . .wel een leuk idee om met
titanium vaten de
Titanic te gaan bergen!!!!!
Als je perslucht op 380 bar zou willen gebruiken met flexibele zakken weegt die lucht ook meer dan 450 kg per kuub. . . .moet je ook mee tillen
In de huidige staat zou je de Titanic in stukjes en beetjes moeten ophijsen met kabels. . . zoals ze doen met de talloze stukjes van een vliegtuig als het neergestort is om het weer gedeeltelijk als een "vliegtuig" op te opbouwen.
Het is geen redelijk voorstel om het bergen te overwegen. Wel is het leuk om er over te denken hoe het (niet)gedaan zou kunnen worden.
[
Voor 5% gewijzigd door
Anoniem: 124325 op 13-04-2006 11:58
]