Samsung SP2504 10mb p/sec ipv 60 + 100% cpu gebruik

Pagina: 1
Acties:
  • 26 views sinds 30-01-2008

  • FreeMen
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 20-02 22:10
Ik heb sinds 2 weken mijn maxtors vervangen door 2 nieuwe samsungs sp2504C hdd's. Tot gisteren werkte ze perfect maar dan ineens kreeg ik een stotterende pc waarna ik een spontane reboot kreeg na een paar seconden. Tijdens die reboot stopt de pc met opstarten en komt met de melden "schijfleesfout".

Enige oplossing was de pc volledig uit zetten en de stroom eraf voor een paar seconden en hij doet het weer. Echter vandaag nogmaals hetzelfde probleem dus ik ben verder gaan zoeken.

Wat blijkt nu, zowel bij hd-tune als sandra sissoft geeft mijn hdd slecht 10mb/s leessnelheid terwijl de 2e op 60mb zit. Deze waarde had de 1e eerst ook altijd. Ik kan niet echt zeggen dat de schijf nu echt 6x zo langzaam is (ook windows start niet echt traag op), maar als ik grote files kopier van de goede naar de "slechte" en visa versa duurt het ca 30-40% langer dan van de goede naar de goede. Kopieer ik van de "slechte" naar de "slechte" is het helemaal huilen met de pet op.
Ook wordt de cpu 100% belast bij activiteiten op de "slechte" en slechts 10-20% bij de goede.

De spontane reboot krijg ik niet nagebootst in is tot op heden nog "maar" 2x voor gekomen in 2 dagen. Ik begrijp er echt niks van.

Heeft iemand enig idee!?!?

[ Voor 11% gewijzigd door FreeMen op 08-04-2006 18:00 ]


  • dr snuggles
  • Registratie: September 2000
  • Niet online

  • FreeMen
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 20-02 22:10
problem solved...

kennelijk is er iets mis gegaan met de instellingen ergens in windows want na een herstelpunt van 2 dagen terug terug gezet the hebben zit ik weer op de volle 60mb/s en normale cpu load :)

  • BalusC
  • Registratie: Oktober 2000
  • Niet online

BalusC

Carpe diem

Dit lag hoogstwaarschijnlijk aan foute drivers / DMA :)

Zie ook OM FAQ / Beleid » Mijn schijfconfiguratie is brak, hoe komt dat?
Of je in het vervolg eerst o.a. de FAQ van het probleem-gerelateerde GoT-subforum wil raadplegen eer je een topic start, én in jouw topicstart allemaal vermeldt wát je allemaal wel niet mbv o.a. de FAQ hebt uitgevonden, uitgeprobeerd danwel uitgesloten. Dat wordt hier wel van je verwacht namelijk ;) Zie ook de Algemene gedragsregels (Netiquette).

Dit topic is gesloten.