Raar probleem met club3d 6600GT

Pagina: 1
Acties:

  • CaVeFiSh
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 21-01 10:53
Mijn broertje heeft sinds vorig jaar ( garantie is al verlopen ) een club3d 6600GT AGP aangeschaft.
Hij heeft het altijd zonder problemen gedaan, maar sinds kort doet de kaart het niet geheel goed meer.
Het probleem luid als volgt: De kaart doet het prima wanneer je gewoon in de windows omgeving zit. Maar wanneer je een spel opstart valt het beeldscherm uit en moet je de pc opnieuw opstarten. Dit betreft dus alle spellen die veel van je videokaart eisen. Het beeld gaat dus knipperen met het groene lampje en dat is een indicatie dat er geen signaal is vanaf de videokaart naar de monitor plaatsvind

hier even een reitje spellen waarbij dit voorkomt:
- half life 2
- cs source
- ut 2004
- far cry en nog een aantal.
( ook bij 3dmark05 valt het beeldscherm uit )

Maar wanneer er een oud spel zoals settlers 4 word opgestart doet die het wel gewoon.

Ik heb de volgende dingen geprobeert:
- nieuwe install van windows.
- meerdere driver geprobeerd ( zowel chipset als videokaart drivers en dus ook verschillende GART drivers )
- de monitor aangesloten op de DVI met verloopstukje ipv de vga output
- en tot slot heb ik er een fx5200 in gedaan om te kijken of het niet lag aan het moederbord, maar de fx5200 deed het gewoon goed.
- fast write in de bios uitgezet
- AGP 4X geprobeerd
- op de processor een stress test uitgevoerd om zeker te zijn dat dit het probleem niet was ( en dat was het dus niet )

mijn vermoedens zijn dat het dus echt iets met de videokaart zelf te maken heeft.
Maar het is wel opmerkelijk dat dit probleem zich eigenlijk alleen voordoet wanneer er zware grafische taken verricht moeten worden.

Info videokaart:
- nog niet overgeklokt dus alles op stock timings
- temp idle 38 en load: 56
- zalman vf700 cu op gemonteerd ( deze zit er al een hele lange tijd op en zal dus waarschijnlijk niet dit probleem veroorzaakt hebben.

Ik hoop dat iemand een oplossing weet voor dit probleem want ik loop er eventjes helemaal op vast.
alvast bedankt !

http://eu.battle.net/d3/en/profile/cavefish-2679/


  • kcRogue
  • Registratie: Augustus 2004
  • Laatst online: 29-07 20:21
Met welke voeding gebruik je deze kaart? Ik weet het, daar heb je ze weer met hun voeding, maar ik heb een soortgelijk geval gehad bij mijn pc, zodra een 3d-achtige applicatie laden gehijd een reboot. Voeding vervangen, probleem opgelost. Misschien kun je een andere voeding lenen van iemand om het te testen?

edit: Reboot ie echt direct of moet je zelf resetten? Geef je specs eens 8)7

[ Voor 15% gewijzigd door kcRogue op 06-04-2006 00:28 ]


  • CaVeFiSh
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 21-01 10:53
Hij reboor niet direct. Moet namelijk na beeldschermuitval zelf op de reset knop drukken.
Toch zou het idd aan de voeding kunnen liggen want de FX5200 strekt wel wat minder stroom.
Maar hij word nu onder handen genomen door een vriend van mij die dezelfde videokaart heeft.

http://eu.battle.net/d3/en/profile/cavefish-2679/


  • guAsTo
  • Registratie: September 2005
  • Laatst online: 06-07 20:57
ik heb ook de club3d 6600GT bij mij lag het aan de groene beelden dat die was overgeclockt/te heet....
en heb je de stroom indicator al goed uitgeprobeerd? (ik gebruik voortaans rechtstreeks uit de voeding)