Toon posts:

Probleem met netwerkverbinding

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Ik kan helaas geen korte omschrijving vinden voor mijn probleem, vandaar de vage titel.

Ik heb een thuisnetwerk met een vrij eenvoudige indeling:
Kabel modem ------ router ----- switch ------- server en pc's

Een paar dagen geleden kregen we op het netwerk een probleem.
Bijna alle downloads bleven steken op 99 of 100%.
Er kan geen probleem zijn met drivers of iets dergelijks, want mijn openBSD server, twee Macs (MacOSX tiger) een fedora core 5 pc en een windows xp pc hebben er allemaal last van.
De verbinding naar mijn eigen server binnen het netwerk werkt wel voor 100%.

Als ik een website bezoek kan ik vaak niet alle items van de website openen. Er blijft bijvoorbeeld 1 plaatje over die ik niet kan downloaden. Als ik een wat groter bestand download blijft deze vaak hangen op de laatste procent. Met iTunes kan ik wel zien dat er nieuwe podcasts verschijnen, maar het downloaden van deze podcasts lukt helemaal niet. Ftp downloads lijken helemaal niet te gaan. Verbinding maken met de server lukt wel, maar een bestand downloaden wil niet lukken.

Ik vermoed dat het aan de router ligt omdat er kort geleden wel meer problemen zijn opgetreden met deze router. De router is een E-TECH RTVP03.

Ik heb echt geen idee wat er aan de hand is.
Een tip in de juiste richting zou al erg veel kunnen helpen.

Verwijderd

Probeer het eens met een pc direct aan de modem ... als het dan werkt, probeer 1 pc direct aan de router, werkt dit niet, doe dan onderstaande:

Geef je router eens een complete reset (Hard-reset) meestal moet je daarvoor de resetknop een aantal seconden ingedrukt houden. ( een hard reset houdt dus in dat ie al zijn instellingen kwijtraakt, dus hou wel de instellingen van je internet verbinding bij de hand )

Als het daar nog niet mee is opgelost, kan je proberen een nieuwe firmware in de router te flashen desnoods ( waarom de huidige firmware ineens brak geworden zou zijn begrijp ik niet, maar in de netwerkapparatuur heeft me al meer verbaasd ... )


( een switch kan meestal weinig mee misgaan, zeker niet deze vreemdsoortige mankementen.

  • Pacjack
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 10-04 09:32
Ik heb wel eens gelezen dat dit door de router en NAT zou kunnen komen. Uitsluiten kan je proberen door de router als modem/bridge direct de verbinding met het internet aan één computer te laten doorgeven.

Misschien interessant: http://www.vladd44.com/torrent/hangs.php

⌘ | deze gebruiker weet waar zijn handdoek is